Sinu vara panipaigas või garaažis võib jääda kindlustushüvitiseta

Tänapäeval ei hoita keldrites enam hoidiseid ega kartulivaru, vaid pigem jalgrattaid, talverehve või spordivarustust. Kodu kindlustades ei pöörata aga tähelepanu panipaigas olevale varale ja kahju korral jäädakse tühjade kätega. IIZI kodukindlustuse tootejuht Gertu Karbus annab nõu, mida jälgida.

Kindlustamine, Gertu Karbus, Kodu kindlustamine, IIZI Kindlustusmaakler, Kodukindlustus

Koduse vara kindlustus hõlmab ka panipaika

Kui oled kodukindlustusega kindlustanud koduse vara ehk näiteks mööbli, televiisori ja isegi nutitelefoni, siis laieneb kaitse ka panipaigale. „Tegelikult piirdub kindlustuskaitse kindlale summale ning tuleks veenduda, kas see on Sinu varale ka piisav,“ rõhutab Gertu Karbus.

Korteri juurde kuuluv panipaik peab olema korteriga samas majas. Kui see asub aga eraldi hoones, tuleks sellest kindlustusseltsi teavitada. Eramajade puhul võib vara olla nii kuuris, garaažis kui ka keldris. Kõrvalhoonetes kehtivad üldiselt samad vara piirangud, mis korteri panipaikades.

Panipaiga puhul hüvitab kindlustus üldiselt 10%-15% koduse vara summast või kindla fikseeritud summa, näiteks 1000-2000 € piires. „Keskmiseks koduse vara summaks valitakse 20 000 €, seega näiteks 10% puhul tuleb arvestada, et panipaigas olev vara on kindlustatud 2000 € väärtuses,“ täpsustab Karbus. Oluline on tähelepanu pöörata, mida keldris, garaažis või panipaigas hoiustatakse, et vältida olukorda, kui varastatud lapsevankri ning tööriistade eest tasub kindlustus, kuid profijalgratas ning hinnalised talverehvid jäävad aga hüvitiseta.

Piisav summa sõltub Sinu vara väärtusest

„Soovitame koduse vara summa puhul arvestada 200 € ruutmeetri kohta,“ kommenteerib Karbus. Juhul, kui vara on rohkem, siis saab summat tõsta või näiteks sõlmida lisakindlustuse tehnikale, mis asub kõrvalhoones. ATV ja murutraktor on automaatselt kindlustatud 3000-4000 € ulatuses, kuid tuleks arvestada, et osadele kindlustusseltsidele on oluline, et ATV ei oleks registreeritud, sest registreeritud sõidukitele saab sõlmida kaskokindlustuse. 

Esmast võimalikku kahju saad ennetada ise

„Kindlustades on oluline, et ruumid oleksid lukustatud,“ rõhutab Gertu Karbus. Samuti tasuks jälgida, et panipaik või kelder, kus oma vara hoiustatakse, ei oleks läbipaistev ega annaks vargale hoiustatavast varast infot edasi.

Eramajade panipaikades tekitab sageli kahjusid vesi ning seetõttu on soovitatav tõsta esemed põrandapinnast kõrgemale. „Tuleks arvestada, et kõik kindlustusseltsid ei kata läbi katuse või konstruktsioonide tekkinud veekahjusid,“ lisab IIZI kodukindlustuse tootejuht.

Ole tingimustest teadlik

Kindlustus tagab parima kaitse vaid juhul, kui oled kursis tingimustega. Tihti avastatakse tagantjärgi, et kindlustusselts oleks kahju hüvitanud, kui oleks teadnud. Näiteks enamus kindlustusseltsid hüvitavad küttepuude ühe aasta varu. Samuti ei arvestata, et näiteks jalgratta või lapsevankri vargus üldkasutatavatest ruumidest (näiteks koridorist) ei ole kindlustusjuhtum, kui ei ole kindlustusseltsiga teisiti kokku lepitud.

Meie kaunid kodud: Eksklusiivne korter Tallinna vanalinna südames

02.03.2019

alt
alt

Uute korterite hinnale lisandub ootamatu ja suur kulu

04.03.2019

Sarnased uudised

alt

Talv toob koduomanikele kaasa lisakohustusi

alt

Peamiseks tulekahjude põhjuseks kodudes on elementaarsete ohutusnõuete eiramine

alt

7 nõuannet pesu- ja nõudepesumasinate põhjustatud õnnetuste ennetamiseks

alt

Ehitusjärgus või renoveerimist ootava kodu puhul ei maksa kindlustust alahinnata

alt

Küsi korstnapühkimise akti, et saada kahju korral hüvitist

alt

Vaid pooled eluasemelaenu klientidest on end kindlustanud terviseriskide vastu

alt

Tormi eel tasub aed kolast tühjaks teha

alt

Kolm elulist olukorda, mida tudeng kodukindlustusega leevendada saab

alt

Kindlustus ei leevenda automaatselt äikesetormist tekkinud kahjusid

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Trummar Reigo Ahven tunnetab rütme stiilses Raekoja platsi korteris

2

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

3

Osta kinnisvara raudtee lähedale

4

Tallinna eluaseme taskukohasus eelmisel aastal veidi paranes

5

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

6

Tartu kuulutas täna välja eelmise aasta parimad ehitised

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid