Miks kaasavad laenuvõtjad raha intressiga 11% aastas?

Lisaks traditsioonilistele finantseerimise meetoditele on esile kerkinud ühirahastusportaalide kaudu kapitali kaasamine. Ühisrahastusest laenajatel tuleb aga arvestada kõrgema intressimääraga ning lühema laenuperioodiga. Iga ettevõtja ja kinnisvaraarendaja otsib võimalusi säästa raha ja saada rohkem kasumit, seega tekib küsimus: Miks on laenuvõtjad, kes otsivad parimat kvaliteeti madalaima hinna eest, nõus võtma laenu 11% aastaintressiga?

Investeerimine, Sisuturundus, Kinnisvarainvesteeringud, EstateGuru

Vastus ei saa olla ühemõtteline, kuna ühisrahastuse kaudu laenu võttes tuleb arvesse võtta mitmeid kaasnevaid eeliseid.

Kiirus

Traditsioonilisi finantseerimismeetodeid kasutades ei saa kinnisvaraarendajad tihti soovitud tulemusi vajaliku ajaga. Pangad teevad otsuseid aeglaselt ning periood taotluse esitamisest rahastuse saamiseni võib võtta 4-6 kuud. Samaaegselt annavad ühisrahastusplatvormid esialgse pakkumise kõigest 24 tunni jooksul taotluse esitamisest ja raha jõuab arendaja kontole keskmiselt kahe nädala jooksul. Arendajad kasutavad sellist varianti eelkõige „sillana“ – samal ajal kui pank alles mõtleb, on võimalik juba projektiga alustada.

Laenuperiood

Kaaludes võimalust kasutada ühisrahastusplatvorme peab võtma arvesse asjaolu, et tegemist on lühiajalise lahendusega kinnisvara müügiperioodiks/arendusperioodiks või sildlaenuga selleks, et projekti vältel saada pikaajaline rahastus mujalt. Kogu laenuperioodi vältel säilib laenuvõtjal võimalus tagastada kaasatud vahendid investoritele kohe kui ilmneb soodsam ja pikema perspektiiviga lahendus. See tähendab, et kui rahastust kasutati 6 kuud ja 6 päeva, siis intressimakse tehakse täpselt 6 kuu ja 6 päeva eest.

Laenuvõtjaga kooskõlastatud laenugraafik

Veel üks ühisrahastuse pakutav eelis ettevõtjate ja kinnisvaraarendajate jaoks on võimalus tasuda nii intressid kui ka põhiosa laenuperioodi lõpus – võimalus, mida pangad standardtingimustel ei paku. Seetõttu saab arendaja keskenduda projektile ning tagastada EstateGuru laen koos intressidega investoritele ka perioodi lõpus, näiteks arenduse müügist tulevatest tuludest või pikaajalise laenuga refinantseerides.

Lisanduv turundus

Kui kalliks osutub tavaliselt arendajatele projekti turundamine meedias ning kui efektiivselt on võimalik jõuda inimesteni, kes huvituvad kinnisvarast? EstateGuru platvormil on registreeritud üle 20 000 kinnisvarahuvilise investori erinevatest riikidest. Seega on turundus võimalikele ostjatele garanteeritud!

Kommunikatsioon ja teadmised

Partner, kes mõistab Sinu äri ning näeb projekti just nagu Sina kõlab ju imeliselt? Vähem bürokraatiat, rohkem äri – meie eesmärk on anda EstateGuru klientidele maksimaalselt aega projekti arendamiseks, mitte paberimajanduse vormistamiseks.

Kui Sul on projekt, mida soovid arendada, või idee, mida realiseerida, siis kirjuta meile laen@estateguru.co või helista lühinumbril 1442 ja me aitame Sul leida parima võimaluse oma eesmärkide täide viimiseks.

Kuidas edukalt renoveerida kortermaja?

22.02.2019

alt
alt

Ehitusmaht eelmisel aastal kasvas

25.02.2019

Sarnased uudised

alt

Ainulaadne ÖÖD – investeering, mis tasub end kahe aastaga

alt

Kuidas leida oma kinnisvaraprojektile rahastust?

alt

Ülevaade Leedu elamukinnisvara turust

alt

Millal kasutada sildlaenu?

alt

Usaldusväärne ja kasumlik - Investeerimine kinnisvarasse Reinvest24-ga

alt

Müügis on Tallinna vanalinna imeline pärl

alt

Tartu ridaelamukompleks ootab arendajat

alt

Ühisrahastusplatvorm Bulkestate on Läti turule toonud juba 25 riigi kinnisvarainvestorid

alt

Konkurents Eesti ühisrahastusturul tugevneb

Kõige populaarsemad

1

Alates 1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustus

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Jaanuari tehinguaktiivsus oli mullusega võrreldaval tasemel

4

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

5

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

6

Paldiski kinnisvaraturu mootorid: töökohad ja hea ühendus Tallinnaga

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla