Tallinna kesklinna kerkib 20 miljoni eurone tervisemaja

Tallinna kesklinnas Veerenni asumis algasid erameditsiini ettevõtetele mõeldud 8-korruselise Pharma Plaza ehitustööd, mille kogumaksumus ulatub üle 20 miljoni euro. Ankurrentnik Confido avab 2020. aasta suvel valmivas tervisemajas Põhjamaade moodsaima erameditsiinikeskuse.

Ehitus, Ärikinnisvara, Fredrik Gyllenhammar, Pharma Plaza OÜ, Veerenni, Confido Healthcare Group, Pharma Plaza, Rein Murula, Tarmo Laanetu, Confido, Galjaden Fastigheter AB, Global Estate Partners OÜ
Tarmo Laanetu, kes on tervisemaja arendava Pharma Plaza OÜ üks omanikke, ütles, et ehitatav hoone on teine etapp tema visioonist rajada Veerenni asumisse Eesti suurim ja kaasaegseim erameditsiinilinnak. “Ennekõike on see patsientide mugavuse ja aja kokkuhoiu huvides, et võimalikult palju erinevaid teenuseid oleks koondatud ühte kohta,” sõnas Laanetu, ning lisas, et see looks tekkivast sünergiast ka ettevõtetele kasu. Linnaku esimene maja, 2016. aasta suvel valminud Veerenni Tervisekeskus, on tänaseks väga edukalt käivitunud ning ka uue tervisemaja ligikaudu 10 000 ruutmeetri suurusest kogumahust on tänaseks lepingutega kaetud juba veidi üle poole.

Pharma Plaza OÜ juhatuse liikme Fredrik Gyllenhammari sõnul on spetsiifiliste nõudmiste tõttu terviseteenuste osutamiseks sobilikke ruume Tallinna kesklinna piirkonnas siiani vähe. “Ühiskonna jõukuse kasv ning võimalus suunata teenuseid vastavalt patsiendi vajadustele on andnud tõuke eratervishoiusektori kiirele arengule. Samas napib muidu võimsalt areneval Tallinna kinnisvaramaastikul valdkonna ettevõtetele terviklahendusi ning näeme selle järele turul väga selget vajadust,” sõnas ta. 

Arendaja on sõlminud ankurrentniku lepingu Confido Healthcare Groupiga, mis rajab hoone kolmele korrusele Põhjamaade kaasaegseima erameditsiinikeskuse. “Confido on viie tegevusaasta jooksul kasvanud pisikesest arstikeskusest Eesti üheks juhtivaks eraarstiabi kliinikuks, kus üle poolesaja Eesti tipparsti ja spetsialisti pakub rohkem kui 300 tervise- ja heaoluteenust,” põhjendas keskust juhtiv Kadi Lambot vajadust uute pindade järele. “Meie prioriteet on alati olnud teenuste kvaliteet ning koostöös teenusedisaineritega saame uues majas kliiniku vajaduste järgi ehitatavates ruumides patsiendikogemust veelgi täiustada,” lisas ta.

Confido avab uues majas rohkem kui 3000 ruutmeetril pere-, üld- ja eriarstiabi ning päevakirurgia teenuseid pakkuva Confido Erameditsiinikeskuse, Confido Vaimse Tervise Keskuse, Confido Sõltuvusravikeskuse, töötervishoiu ekspertkeskuse Juno Tervis ning radioloogiateenuste ettevõtte Nordic Imaging. 

Kaheksakorruseline Pharma Plaza valmib Tallinna ühes kiiremini arenevas Veerenni asumis 2020. aasta suvel. Päikesekollektoritega ja targa maja lahendusega varustatud B-energiaklassi hoones on tervishoiuettevõtete päralt üle 10 000 ruutmeetri netopinda. Tänu maa-alusele parkimiskorrusele ja mahukale parkimismajale on Pharma Plaza kasutuses üle 300 autokoha. Hoone arhitekt on Rein Murula ning ehitajaks Rand & Tuulberg. 

Pharma Plaza OÜ investoriteks on Rootsi päritolu kinnisvaraarendaja Galjaden Fastigheter AB ja Global Estate Partners OÜ.

 

Endise Kino Rahu kohale Koplis kerkib kaubandushoone

16.01.2019

alt
alt

Tallinna üüriturg globaliseerub

17.01.2019

Sarnased uudised

alt

Ülemiste City uus 12-korruseline büroohoone sai nurgakivi

alt

Endise Szolnoki keskuse ja turu asemele kerkib Rimi supermarket

alt

Tallinna Maakri tänavale kerkiv uus pilvelõhkuja sai ehitusloa

alt

Tallinna sadama D-terminalis peeti sarikapidu

alt

Leedo rajab Peetrisse spordi- ja vabaajakeskuse

alt

Pihlakodu ehitab Tabasallu moodsa 200-kohalise eakate kodu

alt

Kaamos alustas 10-hektarilise Avala ärilinnaku arendamist

alt

Pärnu uus spaahotell sai üheaegselt nurgakivi ja sarikapeo

alt

Technopolis Ülemiste AS investeerib uue büroohoone ja parkimismaja ehitusse 25 miljonit eurot

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Sepo Seeman tervitab kevadet luksuslikus Kakumäe eramus

2

City24 eripakkumisel tulid müüki kodud ligi 40 uusarenduses

3

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

4

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

5

4 kõige tavalisemat viga, mida kinnisvaraarendajad teevad rahastuse kaasamisel

6

Suvila ostuks on alati hea aeg

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid