Leedo rajab Peetrisse spordi- ja vabaajakeskuse

Ettevõtja Vjatšeslav Leedo, Rae vallavanem Mark Võrklaev, Maik Teiv Compakt kinnisvarast ja ehitaja Nordeconi esindaja Reedik Raudla panid nurgakivi Peetri Keskusele, mis avatakse enne järgmise aasta lõppu.

Ehitus, Ärikinnisvara, Mark Võrklaev, Harjumaa, Sirkel ja Mall, Reedik Raudla, Vjatšeslav Leedo, Hasso Ploomipuu, Compakt kinnisvara, Ando Voogma, Peetri alevik, Rae vald, Maik Teiv, Nordecon

Leedo, kes on läbi oma ettevõtete keskuse omanik, ütles nurgakivitseremoonial, et peab tähtsaks keskuse rolli kogukonnakeskusena.

"Keskus soovib olla väga tihedalt seotud kogu Peetri asumiga ning olla osa selle kogukondlikust tervikust," ütles Vjatšeslav Leedo.

Rae vallavanem Mart Võrklaev sõnas tseremoonial, et Peetri on keskust kaua oodanud ning kohalikud inimesed on seadnud sellele juba enne avamist kõrged ootused. Ka vald ise plaanib keskust kasutada näiteks noortekeskusele ruumide rentimiseks. "Erasektori ja valla koostöö on mõlemapoolselt kasulik ja annab kokkuvõttes kõige parema tulemuse," sõnas Võrklaev.

Keskust ehitava Nordecon ASi juhatuse liikme Ando Voogma hinnangul on Peetri alevik ja selle ümbrus pidevalt kasvav ja aktiivne kogukond, mistõttu on oluline, et neil oleks võimalik teha sisseostud, saada vajalikud teenused ja sisustada ka vaba aeg kodu lähedal. „Peetri keskuse ehitamise teeb põnevaks see, et sellel on palju funktsioone. Kaubanduspinnad, tenniseväljakud, spordisaalid ja ilusalongid peavad omavahel sobima ja tervikuna toimima,” ütles Voogma.

Coop Võru nõukogu liikme Hasso Ploomipuu sõnul on Peetri Konsum inimeste kodudele nii lähedal, et nad saavad mugavalt osta head toitu ja mõistliku hinnaga esmatarbekaupa. „Avame Peetri inimestele ka kohviku, mis saab olema hubane paik ennekõike lastele ja peredele,“ sõnas Ploomipuu.

Küti teele kerkiv Peetri kogukonnakeskus hakkab pakkuma esmavajalikke teenuseid, mille järele ei pea enam sõitma suurtesse keskustesse teistes omavalitsustes. Keskust haldava Compakt kinnisvara juhi Maik Teivi sõnul saab keskusest Peetri aleviku sõbralik kogukonnakeskus. „Peetri Keskuse asukate valimisel on olnud põhiline kriteerium nende soov ja valmisolek tegutseda just Peetris ja Peetri elanike jaoks," lausus Teiv.

Keskuses hakkavad näiteks tööle Rae valla noortekeskus, laulustuudio, lastestuudio,  tennisekool, logopeed, perearst, hambaravi, apteek, ilusalong, spordisaal. Samuti hakkab keskuse kaupluses ja kohvikus puhast kodumaist toitu pakkuma COOPi Konsum ja kohvik.

Peetri Keskuse projekteeris Sirkel ja Mall, ehitab AS Nordecon, seda arendab Compakt Kinnisvara. Keskus avatakse enne järgmise aasta lõppu.

 

Kinnisvaramüüjad küsivad ebareaalset hinda

14.12.2018

alt
alt

Eften ostab 3 miljoniga ABC Motorsi Paldiski maantee teeninduskeskused

17.12.2018

Sarnased uudised

alt

Tallinna kesklinna kerkib 20 miljoni eurone tervisemaja

alt

Tallinna Maakri tänavale kerkiv uus pilvelõhkuja sai ehitusloa

alt

Tallinna sadama D-terminalis peeti sarikapidu

alt

Pihlakodu ehitab Tabasallu moodsa 200-kohalise eakate kodu

alt

Kaamos alustas 10-hektarilise Avala ärilinnaku arendamist

alt

Pärnu uus spaahotell sai üheaegselt nurgakivi ja sarikapeo

alt

Technopolis Ülemiste AS investeerib uue büroohoone ja parkimismaja ehitusse 25 miljonit eurot

alt

Nordecon ehitab 3,4 miljoni euroga Maardusse lao- ja büroohoone

alt

Tartusse Raadile rajatakse jalgpallikompleks

Kõige populaarsemad

1

Klõps! Üllatavalt hubane kahetoaline terrassiga maja Nõmmel

2

Klõps! Karu on teki all

3

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

4

Mida teha, kui korteriomanik ei tule ühistu koosolekule?

5

Kristiine Keskus avab toidutänava ja muudab välisilme tundmatuseni

6

Tallinna kesklinna kerkib 20 miljoni eurone tervisemaja

Toimetaja valik

alt

5 soovitust kinnisvara hinna üle kauplemiseks

alt

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

alt

MTA ja Airbnb sõlmisid üürileandjaid puudutava kokkuleppe