Leedo rajab Peetrisse spordi- ja vabaajakeskuse

Ettevõtja Vjatšeslav Leedo, Rae vallavanem Mark Võrklaev, Maik Teiv Compakt kinnisvarast ja ehitaja Nordeconi esindaja Reedik Raudla panid nurgakivi Peetri Keskusele, mis avatakse enne järgmise aasta lõppu.

Ehitus, Ärikinnisvara, Mark Võrklaev, Harjumaa, Sirkel ja Mall, Reedik Raudla, Vjatšeslav Leedo, Hasso Ploomipuu, Compakt kinnisvara, Ando Voogma, Peetri alevik, Rae vald, Maik Teiv, Nordecon

Leedo, kes on läbi oma ettevõtete keskuse omanik, ütles nurgakivitseremoonial, et peab tähtsaks keskuse rolli kogukonnakeskusena.

"Keskus soovib olla väga tihedalt seotud kogu Peetri asumiga ning olla osa selle kogukondlikust tervikust," ütles Vjatšeslav Leedo.

Rae vallavanem Mart Võrklaev sõnas tseremoonial, et Peetri on keskust kaua oodanud ning kohalikud inimesed on seadnud sellele juba enne avamist kõrged ootused. Ka vald ise plaanib keskust kasutada näiteks noortekeskusele ruumide rentimiseks. "Erasektori ja valla koostöö on mõlemapoolselt kasulik ja annab kokkuvõttes kõige parema tulemuse," sõnas Võrklaev.

Keskust ehitava Nordecon ASi juhatuse liikme Ando Voogma hinnangul on Peetri alevik ja selle ümbrus pidevalt kasvav ja aktiivne kogukond, mistõttu on oluline, et neil oleks võimalik teha sisseostud, saada vajalikud teenused ja sisustada ka vaba aeg kodu lähedal. „Peetri keskuse ehitamise teeb põnevaks see, et sellel on palju funktsioone. Kaubanduspinnad, tenniseväljakud, spordisaalid ja ilusalongid peavad omavahel sobima ja tervikuna toimima,” ütles Voogma.

Coop Võru nõukogu liikme Hasso Ploomipuu sõnul on Peetri Konsum inimeste kodudele nii lähedal, et nad saavad mugavalt osta head toitu ja mõistliku hinnaga esmatarbekaupa. „Avame Peetri inimestele ka kohviku, mis saab olema hubane paik ennekõike lastele ja peredele,“ sõnas Ploomipuu.

Küti teele kerkiv Peetri kogukonnakeskus hakkab pakkuma esmavajalikke teenuseid, mille järele ei pea enam sõitma suurtesse keskustesse teistes omavalitsustes. Keskust haldava Compakt kinnisvara juhi Maik Teivi sõnul saab keskusest Peetri aleviku sõbralik kogukonnakeskus. „Peetri Keskuse asukate valimisel on olnud põhiline kriteerium nende soov ja valmisolek tegutseda just Peetris ja Peetri elanike jaoks," lausus Teiv.

Keskuses hakkavad näiteks tööle Rae valla noortekeskus, laulustuudio, lastestuudio,  tennisekool, logopeed, perearst, hambaravi, apteek, ilusalong, spordisaal. Samuti hakkab keskuse kaupluses ja kohvikus puhast kodumaist toitu pakkuma COOPi Konsum ja kohvik.

Peetri Keskuse projekteeris Sirkel ja Mall, ehitab AS Nordecon, seda arendab Compakt Kinnisvara. Keskus avatakse enne järgmise aasta lõppu.

 

Kinnisvaramüüjad küsivad ebareaalset hinda

14.12.2018

alt
alt

Eften ostab 3 miljoniga ABC Motorsi Paldiski maantee teeninduskeskused

17.12.2018

Sarnased uudised

alt

Tallinna Vanasadamas sai nurgakivi kruiisiterminal

alt

Coop ehitab Tartusse ujula ja veekeskuse

alt

Eesti kinnisvaraarendaja ehitab Riia IKEA kõrvale hiiglaslikku kaubanduskeskust

alt

Sõlmiti leping Porto Franco esimese maja ehitamise peatöövõtuks

alt

Aqva Hotels rajab Viljandisse veekeskuse

alt

Pärnu kaubanduskeskus Port Artur kavandab laiendust

alt

Koolide ja muude avalike objektide ehitus jääb ukrainlasteta seisma

alt

Ülemiste City uus 12-korruseline büroohoone sai nurgakivi

alt

Endise Szolnoki keskuse ja turu asemele kerkib Rimi supermarket

Kõige populaarsemad

1

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

2

Elamus elamust

3

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

4

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

5

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

6

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!