Peamiseks tulekahjude põhjuseks kodudes on elementaarsete ohutusnõuete eiramine

Tuleohutusreegleid teavad teoorias nii suured kui väikesed, kuid reaalsuses neid teadmiseid ei rakendata ning tihti saab tulekahjude süüdlaseks pidada just elementaarsete tuleohutusnõuete eiramist.

Nõuanne, Kindlustamine, Dagmar Gilden, Tuleohutus, Kodukindlustus, Tuleohutusnõuded

Seesami vara- ja õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Dagmar Gildeni sõnul näitab statistika, et peamiselt tuleb punase kuke süül tekkinud kodukahjudega tegeleda just külmal ajal. Siis registreeritakse Seesamis vähemalt kaks kergemat tulekahju kuus. Kahjuks tuleb ka ette tõsisemaid põlenguid, kus tuli võtab peredelt kodusid ja röövib ka inimelusid. Eelmise sügis-talve statistikasse mahub 3 suurt tulekahju, mille järgselt oli vaja ette võtta põhjalik maja taastamine. Suurim kahju küündis 225 000 euroni.

„Kurb tõsiasi paljude põlengute juures on see, et kiputakse eirama elementaarseid tuleohutusreegleid. Eelmisel hooajal jäid silma mitmed põleva küünlaga seotud tulekahjud. Küll jäeti neid rõdule või terrassile järelvalveta põlema, samuti meeldib inimestele küünalde ümber sättida kaunistusi ja panna nende alla aluseid, mis kiiresti tuld haaravad. Küünal võib küll järelvalve all olla, aga piisab sellest, kui hetkeks nõuab tähelepanu laps, lemmikloom, abikaasa või sõbrad ning samal hetkel on küünal jõudnud põlemisega süttivale materjalile liiga lähedale,“ selgitas Gilden.

Suurteks talvisteks ohuallikateks on ka lahtise koldega kaminad, kuhu ette kipuvad inimesed õdusa meeleolu loomiseks sättima lambanahkasid ja vaipasid. Kui aga nüüd kaminast peaks kukkuma säde, siis see kena vaip ka süttib. Kindlasti ei tohi unustada, et kaminaid ja ahjusid tuleb ka suure pakase korral kütta mõistlikult, sest ülekütmise korral võivad tekkida ahju praod ning hooldamata korstna või valede kütmisvõtete tõttu süttida tahm.

„Tundub elementaarsena, kuid küttekolle ei ole päris kindlasti mõeldud plastiku, tekstiili, ega ka liimi, lakki või värvaineid sisaldavate materjalide põletamiseks,“ tuletas kindlustaja inimestele meelde.

Tuleoht on olemas ka tavalise söögitegemise korral, sest süttida võib näiteks pannil olev rasv. Kuna enamik köögist alguse saavatest tulekahjudest on seotud just toidu kõrbemisega, soovitab kindlustaja toidu valmimise ajal kindlasti köögis viibida.

„Panen inimestele südamele, et töökorras suitsuandur aitab juba tekkinud tulekahjust või tuleohtlikust olukorrast varakult teada anda ning võib päästa nii kodu kui inimelusid. Ka vanematel inimestel ja teistel lähedastel tuleks aidata suitsuandureid kontrollida. Kahjuks selgub nii päästeameti kontrollkäikudest kui hiljuti Viljandis kolm inimelu nõudnud tulekahjust, et endiselt puuduvad kodudest suitsuandurid või on neist erinevatel põhjustel eemaldatud patareid,“ selgitas Gilden.

Tuleohutusreeglite meelespea algavaks talvehooajaks
  • Ära iial jäta nii rõdul kui siseruumis põlevat küünalt järelvalveta.
  • Küünlad aseta mittepõlevale alusele ja eemale kardinatest ning ära pane neile tekstiilist või muust põlevast materjalist kaunistusi külge.
  • Kui võtad ahjust või kaminast tuhka, siis pane see mittepõlevasse anumasse.
  • Ahjude ja kaminate ümbrus võiks olla puhas ja igasugune kergestisüttiv kraam tuleks sealt lähedalt eemaldada.
  • Tikud peavad olema lastele kättesaamatus kohas. Ühtlasi tuleb lastele selgitada, miks ei tohi tikkudega mängida ning millised võivad olla tuleõnnetuse tagajärjed.
 

Välisinvesteeringud Venemaa kinnisvaraturule on kasvanud rekordiliselt

29.11.2018

alt
alt

Baltikumis on kalleim elamispind jätkuvalt Eestis

29.11.2018

Sarnased uudised

alt

Kuidas kaitsta oma kodu äikese eest?

alt

Veekahjud toovad kaasa märkimisväärsed kulud

alt

7 nõuannet pesu- ja nõudepesumasinate põhjustatud õnnetuste ennetamiseks

alt

Kuidas ennetada äikesekahjusid?

alt

5 asja, mida ei tohiks kunagi kodukahju korral teha

alt

Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

alt

Andree Raid: üürnikel on aeg sõlmida pikaajaline üürileping

alt

Kuidas tagada kinnisvaratehingu õnnestunud vormistamine notari juures?

alt

Kinnisvaraostja peamised 7 küsimust

Kõige populaarsemad

1

Oktoobri kinnisvaraturul koroonaviiruse mõju ei peegeldunud

2

Citycon omandas Kristiine Keskusega piirnevad krundid

3

LHV Varahaldus ostab Jüril kolm kinnistut

4

LVM laiendab müügihitiks kujunenud eramupiirkonda Kuressaare piiril

5

EfTEN Real Estate Fund III siseneb hooldekodude segmenti

6

Vaata, mida kujutab endast Maakri HUB

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla