Kinnisvarafirma Kawe maksab Norra omanikele välja 6 miljonit

Norra investoritele kuuluv ärikinnisvara arendaja Kawe vähendab 6 miljoni euro võrra aktsiakapitali ning maksab summa omanikele välja.

Kinnisvaraettevõtted, Kawe

Pärast aktsiakapitali vähendamist on Kawe aktsiakapital 7,7 miljonit eurot, teatas kinnisvaraarendaja avalikkusele ja võlausaldajatele. Selleks tühistab firma 93 897 olemasolevat aktsiat, millest igaühe nimiväärtus on 63,9 eurot ning makstakse summa ainuaktsionärile, Norra investoreid koondavale firmale AS Garda välja.

Kawele kuulub hulk büroohooneid, teiste seas südalinnas asuv Kawe Plaza, Veerenni asumis olev Baltika kvartal ja Tondil asuv ISKU büroohoone. Samas on firma portfellis ka tööstuskinnisvara, näiteks Baltika tootmishoone ja logistikakeskus ning Puumerkki terminal.

Kinnisvarafirma puhaskasum oli mullu 10,6 miljonit eurot ja käive 13,5 miljonit eurot, samas kui aasta varem olid näitajad vastavalt 5,8 ja 11,3 miljonit, selgub Kawe 2017. aasta aruandest. Varasid oli firmal mullu 155,1 miljoni euro jagu.

Eelmise aasta lõpus kirjutas firma aruandes, et 2018. aastal plaanib Kawe jätkata portfellis olevate mitmete büroohoonete arenduste ettevalmistamist ning olla samal ajal aktiivne uute hoonete ostmisel. "Plaanis on alustada ühe uue büroohoone ehitust, mille välja üürimiseks on leping sõlmitud," seisab aruandes.

Kawe omanik on Norras registreeritud firma AS Garda, mis omakorda kuulub kolmes võrdses osas Norra investoritele: AS Bernhd. Brekke, Ivar Koteng ja Jenssen & Co AS, selgub firma kodulehelt. See tähendab, et neist igaüks saab väljamakse tulemusena 2 miljonit eurot.

Bernhd. Brekke AS on Trondheimis registreeritud pereettevõtte, mis asutati 1880. aastal. Peamiselt tegeleb ettevõte tööstuskinnisvara ja investeerimisega. Firma omanik on Trond B. Brekke, kes on muuhulgas ka Eesti aukonsul Trondheimis.

Ivar Koteng on samuti Trondheimis registreeritud firma, mille põhitegevusala on kinnisvarainvesteeringud. Kinnisvara on firmal enam kui 212 000 ruutmeetri jagu, väiksemaid investeeringuid on Koteng teinud ka tööstusesse.

Ka kolmas omanik Jenssen & Co AS on Trondheimis registreeritud pereettevõte, mis asutati 1790. aastal, praegu juhib ettevõtet seitsmenda põlvkonna esindaja Anton Jenssen.

Suurim ettevõtmine on SPIS Grilstad AS, mis on suurim erakätes olev lihatööstus Norras, selgub Kawe kodulehelt. Jenssen & Co-le kuulub sellest kontsernist 65 protsenti. Teine suurim valdkond ongi kinnisvarainvesteeringud.

AS Kawe on valdusfirma, millele kuuluvad AS Kawe Plaza – sellele kuulub omakorda OÜ Kawe Club –, OÜ Toompuiestee Büroohoone, AS Aeteci Kinnisvara, OÜ Tatari Ärimaja, OÜ Kawe Tower, OÜ Aquabene, OÜ Duarte Group, OÜ Kawe Puit, OÜ Kawe Logistika, OÜ Kawe Ärikeskus, OÜ Kawe Kodu ja OÜ Kawe Invest.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

 

„Kuumade pakkumiste“ rahva lemmik on selgunud

27.11.2018

alt
alt

Eestlased tahavad suvila asemel soojamaareisi

27.11.2018

Sarnased uudised

alt

Arco Vara tütarettevõte võitis Merimetsas asuva riigimaa oksjoni

alt

Efteni kasum kukkus mullu enam kui poole võrra 3,3 miljonile eurole

alt

Arco Vara kasum kasvas mullu enam kui 2,5 korda

alt

Mainor Ülemiste käive kasvas neljandas kvartalis 13,8 protsenti

alt

Pro Kapitali müügi- ja turundusjuht Carmen Kukk suundus Scandium Kinnisvarasse

alt

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

alt

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

alt

EfTEN Capitaliga liitunud Kristjan Tamla hakkab käivitama erainvestoritele mõeldud kinnisvarafondi

alt

Citycon omandas Kristiine Keskusega piirnevad krundid

Kõige populaarsemad

1

Alates 1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustus

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

4

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

5

Jaanuari tehinguaktiivsus oli mullusega võrreldaval tasemel

6

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla