Porto Franco: kaubanduskeskus peab avamiseks olema üürnikega täidetud

Tallinna sadama lähedale rajatava kaubandus- ja ärikeskuse Porto Franco juhatuse esimehe Rauno Tederi hinnangul peaksid kaubanduskeskused avamise ajaks olema 100-protsendiliselt üürnikega täidetud. 

Kaubanduspindade üür, Rauno Teder, Kaubanduspinnad, Porto Franco OÜ, Kaubanduskeskused

Tederi sõnul on külastajate pakutav esmamulje väga oluline ning seetõttu ei tohiks kaubanduskeskuseid ka pooltühjalt avada. "Meie hinnangul peab hästi arendatud keskus avamise hetkeks olema 100 protsenti üürnikega täidetud ning keskuse avamisel kõik kauplused avatud või olema vähemalt väga selge ja laiale avalikkusele kommunikeeritud arusaam, millised kauplused hiljem avavad ja millal," märkis ta pressiteate vahendusel. 

Tegu on Porto Franco OÜ poolse vastulausega reedel avatava T1 kaubanduskeskuse osas, mida ei avata veel täies mahus. "Me tahame Porto Franco nimel selgelt eemalduda seisukohtadest, mis on ajakirjandusest läbi käinud T1 juhtide poolt, et üks tänapäevane keskus ei peagi olema avamisel täiesti valmis, vaid et meelega on osa magusaid pindu tühjaks jäetud, et pärast avamist tuleksid olulised brändid end ise pakkuma," lisas Teder. 

Ligi 80 miljoni eurot maksma läinud T1 keskuse kaubanduspinnad avatakse reedel esimesel kolmel korrusel, kuid neljandale korrusele rajatavas meelelahutus osas jätkuvad veel ehitustööd. "Ühelt poolt on muidugi meel kurb, et me ei ole 100 protsenti valmis, aga meil on järgmiste nädalate ja paari kuu jooksul hästi palju põnevaid uudiseid tulemas," ütles kaubanduskeskust arendava Pro Kapital Grupp juhatuse liige Allan Remmelkoor BNS-ile.

Porto Franco on Tallinna kesklinna, Admiraliteedi basseini äärsele alale rajatav mereäärse promenaadiga hoonekompleks. Suurema osa pindadest moodustavad kaubandus-, toitlustus- ning büroopinnad. Porto Franco arendusse investeeritakse 190 miljonit eurot ning selles on pinda enam kui 150 000 ruutmeetrit. Kompleksi arendab Porto Franco OÜ.

 

Arco Vara kvartali käive langes kolmveerandi jagu 2,1 miljonile

09.11.2018

alt
alt

Endover on uudse online-broneeringu süsteemi kaudu teinud juba 30 tehingut

12.11.2018

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Näitleja Sepo Seeman tervitab kevadet luksuslikus Kakumäe eramus

2

City24 eripakkumisel tulid müüki kodud ligi 40 uusarenduses

3

Lasnamäe suurimas elamuarendusprojektis algas teise etapi ehitus

4

Kõrge ehitushind ei õigusta ebakvaliteetset remonti

5

Suvila ostuks on alati hea aeg

6

4 kõige tavalisemat viga, mida kinnisvaraarendajad teevad rahastuse kaasamisel

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid