Merko pani nurgakivi Tallinna kesklinna suurimale uuele elukvartalile

6. novembril pani Merko nurgakivi oma lähiaastate suurimale korteriarendusprojektile, Uus-Veerenni elukvartalile. Esimesed elanikud kolivad uutesse kodudesse 2019. aasta lõpus.

Ehitus, Uusarendused, Uus-Veerenni, Karin Bachmann, Mirko Traks, Johann-Aksel Tarbe, Jaan Mäe, Merko Ehitus Eesti AS, Tõnis Tarbe

Lisaks projekti panustavatele partneritele, Uus-Veerenni arendusala naabritele ja uue elukvartali tulevastele elanikele aitasid nurgakivi kindlalt paika Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ja kesklinna vanem Vladimir Svet.

Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe väljendas oma sõnavõtus heameelt, et Uus-Veerenni projekt on väga hästi käima läinud: „Uue elukeskkonna loomisesse panustab parim meeskond nii Merkost endast kui ka arhitektide, maastikuarhitektide ning kõigi teiste meie arendus- ja ehituspartnerite näol.“

Uus-Veerenni elukvartali arhitektid on Tõnis Tarbe ja Johann-Aksel Tarbe, maastikuarhitektuuri lahenduse on loonud Karin Bachmann ja Mirko Traks. Hoone- ja taristuehitustöid teeb ning juhib Merko Ehitus Eesti.

Uus-Veerenni on Tallinna kesklinna suurim terviklik elamuarenduse ala. See paikneb Veerenni asumis Baltika ja Lutheri kvartalite kõrval Veerenni, Vana-Lõuna ja Tehnika tänavate vahel.

Arendusprojekti kogumahus kerkib Uus-Veerennisse järgmise kümne- viieteistkümne aasta jooksul ligi poolsada uut korterelamut ja nende ümber ehitatakse välja avalik linnaruum.

Ehituse esimeses etapis kerkib arendusala Veerenni tänava poolsesse külge kaksteist elamut kokku 137 korteri ja 8 äripinnaga. Valmib kuus kolmekorruselist viilkatusega linnavillat, kaks nelja- ja neli kuuekorruselist kortermaja koos neid ümbritseva elukeskkonnaga.

Kvartalisse rajatakse uued Pille ja Tiiu tänavad, hoonete vahele tekib pargilik elukeskkond, haljastatud sisehoovid ja avalik linnaruum.

Kortermajade esimestel korrustel leiavad koha kohalikud bürood ja väikeärid. Arenduse hilisemas järgus valmib lasteaed ja on plaanis ka ühe ärihoone rajamine.

Uus-Veerenni esimese etapi hoonetes on 1–4-toalised korterid, kuuekorruseliste elamute esimestel korrustel asuvad ka äripinnad. Valikus on nii väiksemad linnakorterid kui ka isikliku terrassi ja murualaga suuremad perekorterid. Paljudel korteritel on lodžad, esimese korruse korteritel avarad terrassid.

Korterelamud on B energiaklassiga. Hoonete fassaadidel kasutatakse väärikaid materjale – tellist, klaasi, terast – mis on lihtsalt hooldatavad ning kaunid ka 50 aasta pärast. Majades on ruumipõhiselt juhitav vesipõrandaküte ja korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioon. Korterite sisekliima, läbipääsude ja erinevate näitude juhtimine on läbi automaatika võimalik nii korteri seinalt kui ka interneti vahendusel.

Tartu Turu jalakäijate silla kõrvale kerkib 16-korruseline büroohoone

06.11.2018

alt
alt

Päranduseks saadud korter tekitab endiselt segadust

07.11.2018

Sarnased uudised

alt

Haaberstis sai nurgakivi uus elamurajoon

alt

Heiti Hääl hakkab Koplisse arendama 10-hektarilist äri- ja elurajooni

alt

Väike-Patarei tänavale kerkivad ajalugu väärtustavad kodud

alt

Invego rajab 45 miljoni eest Tiskresse 400 korteriga tuleviku elurajooni

alt

Mainor Ülemiste ja Fund Ehituse ehitusleping tähistab Ülemiste City uue ajastu algust

alt

Nordecon ja Haven Kakumäe pidasid Lesta 10 kortermajade sarikapidu

alt

Nordecon ehitab Pro Kapitalile Tondile kolm uut kortermaja

alt

Merko rajab Harku järve äärde Pikaliiva elurajooni

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!