Miks eelistada kodu uues elamus?

Uue kodu valimine on üks elu olulisematest otsustest ja investeeringutest, kuid lisaks sobivale asukohale, suurusele ja muudele parameetritele ollakse tihti silmitsi dilemmaga – kas osta uus kodu esmapilgul soodsamasse vanemasse elamusse või valida elukohaks uusarendus.

Nädala küsimus, Uusarendused, Uued korterid, Lauri Laanoja, Bonava, Katrin Press, Uued kodud

Elamuarendusettevõtte Bonava müügi- ja turundusjuht Lauri Laanoja pani kirja põhjused, miks tasub mõelda kodu soetamisele värskelt valminud või valmivas elamus.

Kõik on uus

Oled oma uue kodu esimene omanik ja võid seepärast olla kindel, et keegi pole enne midagi muutnud ega ümberehitanud, mis võiks hiljem üllatusena tulla. Uues kodus on eriline värske hõng ning sõna otseses mõttes parem sisekliima, sest kaasaegsed kütte-, ventilatsiooni- ja jahutussüsteemid tagavad stabiilse sisetemperatuuri ja piisava õhuvahetuse. Trepikojad ning teised üldkasutatavad ruumid on esinduslikud ja puhtad.

Madalad kodukulud

Uutel kortermajadel on väiksemad kütte-, elektri- ja haldusarved. Lisaks on väiksemad kõikvõimalikud energiakaod. Kindlasti puudub ka lähimatel aastakümnetel remondivajadus. Uued elamud on ehitatud energiasäästlikult, kasutades uusi ja kvaliteetseid materjale ja tehnoloogiaid. Näiteks aitavad soojustagastusega ventilatsioon, targa kodu lahendus ja  sidesüsteemid hoida igakuiselt kommunaalkuludes kokku. Lisaks ei ole uue maja puhul ühistu remondivõlga, mis vanas korteris võib osutuda suureks väljaminekuks.

Läbimõeldud ruumilahendused

Uute korterite ruumilahendus on paremini läbimõeldud. Korterid on avaramad ning valgusküllasemad, lisaks on paljudel korteritel ka õdus rõdu. Vannitoa planeeringus on arvestatud pesumasina asukohaga ning magamistoas ja esikus nišiga sisseehitatava kapi jaoks. Suuremates korterites paikneb sageli ka garderoob.

Meelepärane siseviimistlus

Uut korterit ehitusjärgus ostes saad oma uue kodu viimistlusvalikute osas kaasa rääkida ning valida oma maitse järgi näiteks seinavärvi, vannitoaplaadid ja põrandamaterjali. Sageli saad viimistlusvalikud teha professionaalse sisekujundaja loodud erinevas stiilis pakettide seast, mille puhul kõik värvi- ja materjalivalikud on omavahel kooskõlas. Nii ei pea lähiaastatel mõtlema remondi peale või alustama uut kodu kätte saades esimese asjana selle ümber tegemist.

Soodustused

Uue korteri ostuks võid saada parema laenupakkumise, seda nii omafinantseeringu kui ka intressi puhul. Uusarendajad pakuvad sageli mööblitootjate ja sisustusettevõtete eripakkumisi ja soodustusi või on korteri laenu sisse võimalik tellida ka nt köögi- ja garderoobilahendus.

Mugavad panipaigad

Täna kuulub ühe korraliku uue korteri juurde alati ka majasisene panipaik. Lisaruum on vajalik jalgrataste, hobivarustuse, lapsevankri või hooajaväliste riiete hoidmiseks.

Läbimõeldud parkimine

Uute kortermajade juures on parkimiskohad elamu ees, maa-aluses parklas või kinnises hoovis. Kuigi uute kortermajade kinnistud on väiksemad kui vanadel kortermajadel, on üldjuhul iga korteri juurde arvestatud vähemalt üks parkimiskoht.

Uus ja kaasaegne naabruskond

Kodu ei lõppe oma välisuksega. Tänapäevase kortermaja juurde kuulub heakorrastatud ja roheline ümbrus ning turvaline uute atraktsioonidega laste mänguväljak. Sageli leiad uuest naabruskonnast lisaks ka vabaajaveetmise võimalusi igas vanuses elanikele – olgu selleks siis mõnus grilliala, kus suveõhtuid veeta, või hoopis kaasaegne välijõusaal, kus keha toonuses hoida.

Sinuga sarnased naabrid

Nii nagu sina, valivad ka teised tulevased naabrid kodu selle põhjal, kas ümbruses on meelepäraseid spordiradu, tegevust lastele, koole, ajaveetmisvõimalusi või linnamelu. Nõnda satuvad kokku elama sarnaste huvidega inimesed, kes moodustavad uue sõbraliku kogukonna.

Foto: Katrin Press

Lihtsad tõed veevärgi kaitsmiseks külma eest

22.10.2018

alt
alt

Kuumad pakkumised: Algi korterelamud

23.10.2018

Sarnased uudised

alt

Mida peaks klient teadma kinnisvara hindamisest uusarendusse kodu ostes?

alt

Kui palju tehakse tehinguid uute korteritega?

alt

Kuidas olla kindel, et uusarendus valmis saab ja inimene rahast ilma ei jää?

alt

YIT-i Mäepealse kvartali arendusprojekt sai valmis

alt

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

alt

Tiskreoja arendaja: uute kodude järele on nõudlus jätkuvalt kõrge

alt

Merko arendab Nõmme keskväljaku kõrvale uue kortermaja

alt

Ambassador saavutas oma tipukõrguse

alt

Uus tänav avab esmakordselt ligipääsu Tallinna ülemisele tuletornile

Kõige populaarsemad

1

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

2

Kinnisvaraturu uus sihtrühm on vanavanemad

3

Elamus elamust

4

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

5

Tiskreoja arendaja: uute kodude järele on nõudlus jätkuvalt kõrge

6

Jääpurikakahjud tasub kinnistuomanik

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!