Tekk ja padi saavad liiga vähe tähelepanu

Inimesed magavad ligikaudu kolmandiku osa oma elust ja suurem hulk meist ei pööra seejuures magamistingimustele erilist rõhku, kuigi hea uni on organismi taastumise ning tervise seisukohalt ülioluline.

Kodukujundus, Sisuturundus, Magamistuba, Suletekid, Sisedisain, Tekkide müük, Hemtex, Patjade müük, Magamistoa sisustus, Voodipesu, Sulepadjad

Skandinaavia suurima kodutekstiilide ja -aksessuaaride poeketi Hemtex spetsialistid annavad igapäevaselt nõu paljudele ostjatele, kuidas oma magamistuba kvaliteetsete vooditekstiilidega varustada ning milliseid patju ja tekke valida. On ühtviisi tähtis investeerida tervikuna nii oma kodusse kui ka une kvaliteeti. Kuna erinevate täidismaterjalide, tekkide paksuse ning patjade kõrguse vahel orienteerumine võibki olla keerukas, peaks alati pidama nõu asjatundjaga.

Hemtex on Põhjamaades kodutekstiile müünud nüüdseks 45 aastat ja selle kogemuse najalt ollakse valmis oma kodu sisustajatele hea une saladusi selgitama. Poekett müüb ise kahte sorti padja- ja tekivalikut – sünteetilised tooted ja udusuletooted. Ostjal on seega võimalus langetada otsus kas siis sünteetiliste või naturaalsete materjalide kasuks.

Kõige lihtsam on lähtuda muidugi hinnast, kuid tähelepanu tuleks siis pöörata veel teistelegi aspektidele. Padi peab olema eelkõige õige kõrgusega ja arvestama magamisasendit. Külili magaja padi peab olema kõrgem, kõhuli magaja vajab õhukest patja, selili magaja padi aga ei tohiks pead liiga ette suruda.

Öeldakse, et udusuled on materjalina hingavad, mis tähendab seda, et need lasevad läbi kehalt eralduvat niiskust ning juhivad eemale liigse soojuse, kuid säilitavad siiski kehale kõige lähemal olevas õhukihis just õige temperatuuri. Paljude tekkide ja patjade täidises on lisaks udusulgedele ka sulgi ning kui udusulgi on sulgedest enam, on tekk õhuline ning seetõttu ka soojem. Tekkide ja patjade puhul tuleks lisaks täidisele pöörata tähelepanu ka pealiskangale, naturaalne puuvill ei lase kehal higistama hakata.

Kodukujundus, Sisuturundus, Magamistuba, Suletekid, Sisedisain, Tekkide müük, Hemtex, Patjade müük, Magamistoa sisustus, Voodipesu, Sulepadjad

Tänapäevased sünteetilised materjalid on vastupidavad, taluvad korduvat pesu ning kuivavad kiiresti. Sünteetilise täidisega tekid on kerged ja õhulised ning padjad säilitavad oma vormi hästi. Siiski, sõltuvalt kasutusintensiivsusest, tuleb nii sünteetilise kui udusuletäidisega tooted teatud aja järel välja vahetada, sest ükski neist ei ole igavene.

Siin tulebki mängu hooldus, sest kasutuses olevad tekid ja padjad vajavad regulaarset puhastamist. Esimene samm patjade hooldamisel võiks olla padjakaitse kasutamine, mis takistab padja pealiskanga otsest määrdumist. Loomulikult saab nii sünteetilisi kui naturaalseid patju ja tekke kodus masinaga pesta. On väga tähtis udusuletooted peale pesemist trummelkuivatada, kasutada tuleks ka spetsiaalseid kuivatuspalle. Selliselt on tagatud, et tekk või padi on korralikult ära kuivatatud ning suled ja udusuled säilitavad õhulisuse. Kui koduses majapidamises kuivati puudub, nõuab udusuletoodete kuivatamine rohkem tööd ning sellisel puhul võib tekid-padjad viia pesumajja.

Kui olete sisustamas oma magamistuba või lihtsalt välja vahetamas tekke ja patju, külastage kindlasti suuremates kaubanduskeskustes asuvaid Hemtexi poode ja küsige nõu spetsialistidelt, kes tunnevad hea une saladusi.

Jälgi Hemtex Eesti tegemisi Facebookis. 

Eften asutas 95 miljoni euro suuruse esmamärkimisega neljanda fondi

16.10.2018

alt
alt

Kas maaklerteenuse riiklik kontroll on utoopia või paratamatus?

16.10.2018

Sarnased uudised

alt

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

alt

Kuidas nutikalt sisustada väikest elutuba?

alt

Kodutuuning – kompliment oma kodu armastavale inimesele

alt

Saunade 3D projektid Saunamaailmast – enne planeeri, hiljem ehita!

alt

Korralik santehnika tõstab kinnisvara väärtust

alt

Kas tellida köögikapid eraldi või terviklik komplekt köögimööblit?

alt

Sisustusmess toob kokku valdkonna parimad tegijad

alt

Moodulmööbel pakub paindlikku sisustusvõimalust

alt

Unikaalne sisekujundus pole enam luksus

Kõige populaarsemad

1

Hoiatus! Petturid õngitsevad City24.ee nime alt pangakaartide andmeid

2

Kinnisvarabuum on inimeste peas, tehingute arv ja -hinnad seda tegelikult ei kinnita

3

Veskimöldre elurajoon saab 4,3 miljonit maksva kaubanduskeskuse

4

Ülemiste Citys sai nurgakivi enneolematu rohehoone

5

Elamispindade eufooria taandus maikuus

6

Tallinna ühes suurimas elamuarendusprojektis startis neljas etapp

Toimetaja valik

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?

alt

Buumi pole, aga olukord on siiski uskumatu

alt

Kus on kinnisvaramull?