Eften asutas 95 miljoni euro suuruse esmamärkimisega neljanda fondi

Eften Capital asutas oma neljanda ärikinnisvarale keskenduva fondi, usaldusfondi esmamärkimisel osalesid Baltimaade institutsionaalsed investorid ning Efteni partnerid kokku 95 miljoni euroga. 

Investeerimine, Deca Legal, Eften Capital, Viljar Arakas, Eften Kinnisvarafond

Eften Real Estate Fund 4 on institutsionaalsetele investoritele mõeldud 10-aastase tähtajaga kinnine investeerimisfond, mis hakkab investeerima rahavoogu tootvatesse ärikinnisvara objektidesse Baltimaades. Fondi avalikult ei pakuta. Fond jätkab Efteni teise fondi investeerimisstrateegiat, millega pakutakse institutsionaalsetele investoritele võimalust osaleda Balti kinnisvaraturul läbi suuremate ärikinnisvaraobjektide nagu kontorihooned, kaubanduskeskused, lao- ja tööstushooned omamise, teatas ettevõte. 

Fondi investeerimisstrateegia ei luba võtta arendusriski ega investeerida alla 15 miljoni eurose turuväärtusega objektidesse. Fondi moodustamise lõpuleviimiseks tuleb see registreerida äriregistris.

"Uue fondi strateegia näeb ette investeerimist niiöelda core/core+ ehk hea asukohaga  kvaliteetsetesse madala riski ja kindla rahavooga objektidesse. Sarnane investeerimisstrateegia oli meie järjekorras teisel fondil Eften Kinnisvarafond II AS, mis on tänaseks seoses plaanitud fondimahu saavutamisega oma investeerimistegevuse lõpetanud. Tallinna börsil noteeritud kolmanda fondi, Eften Real Estate Fund III AS investeerimisstrateegia on selgelt oportunistlikum, üksikute investeeringute keskmine hind madalam ja tänu investeerimisstrateegia erinevusele ei konkureeri see asutatava fondiga," märkis Eften Capitali tegevjuht Viljar Arakas.

Ta lisas, et fondi suuruse eesmärgiks on seatud 120 miljonit eurot omakapitali, mida fondivalitsejal on õigus kaasata pooleteise aasta jooksul alates esmamärkimisest. Seetõttu ei ole liiga tavaline, et juba esmamärkimise käigus täitus sellest summast 80 protsenti.

"See näitab ühelt poolt endiselt suurt huvi varaklassi vastu, kuid teisalt ka usaldust meie seni tehtud töö ning uute plaanide suhtes. Fondi investorite hulgas on erinevad Balti riikide pensionifondid, elu- ja varakindlustusseltsid ning fondivalitseja partnerid," rääkis Arakas.

Eften Real Estate Fund 4 võib kasutada kuni 60 protsenti laenuvõimendust, mis tähendab, et fondi kogumahuks võib kujuneda ligi 300 miljonit eurot. "Kui 15 miljonit eurot on väikseim lubatud tehingu väärtus, siis tegelikkuses soovime valida portfelli hooneid, mille turuväärtus jääb vahemikku 30-50 miljonit eurot," sõnas Arakas.

Fondi asutamist nõustas advokaadibüroo Deca Legal.

Efteni Capital AS on 2008. aastal asutatud ning praeguseks Baltikumi suurima hallatavate varade mahuga ärikinnisvarale keskenduv varavalitsemise ettevõte, mille valitseda on neli investeerimisfondi ning privaatportfellid.

Grupi ettevõtete valitsemise alla kuulub kokku 41 ärihoonet Eestis, Lätis ja Leedus, milles tegutseb üle 1000 üürniku ning mille kogu turuväärtus on 600 miljonit eurot. Eften Capital AS omab alternatiivse fondivalitseja litsentsi ning kuulub finantsinspektsiooni järelevalve alla.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

 

Meie kaunid kodud: Unikaalne eramuansambel ehedas keskaegses miljöös

13.10.2018

alt
alt

Tekk ja padi saavad liiga vähe tähelepanu

16.10.2018

Sarnased uudised

alt

EfTENi uus fond kaasas Balti üürimajade turule investeerimiseks 33 miljonit eurot

alt

Andree Raid: Kinnisvarainvestorid, palun rahakott valmis panna!

alt

Efteni kolmas fond tegi septembris rekordkäibe

alt

Baltic Horizon soovib osakute pakkumisega kaasata 20 miljonit eurot

alt

Sõõrumaa ei saanud Kredexist Patarei projekti jaoks laenu

alt

Suurtegija siseneb uue fondiga elukondlike üürimajade turule

alt

EfTEN Real Estate Fund III ostis büroohoone Vilniuses

alt

Efteni kolmas fond langes poolaastaga ligi 1,1 miljoniga kahjumisse

alt

Efteni kolmanda fondi puhaskasum kasvas aprillis 465 000 euroni

Kõige populaarsemad

1

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

2

Kinnisvaraturu uus sihtrühm on vanavanemad

3

Elamus elamust

4

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

5

Tiskreoja arendaja: uute kodude järele on nõudlus jätkuvalt kõrge

6

Jääpurikakahjud tasub kinnistuomanik

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!