Koduautomaatika on moodsa elustiili lahutamatu osa

Astud koduuksest sisse, vajutad ühte kuuest ukse kõrval olevast siniselt hõõguvast lülitist ning ühtäkki täitub terve elamine valgusega, telerist hakkab kumama jalgpallimäng, köögis asuvast kõlarist hakkab kostuma su lemmik Spotify esitusnimekiri ning vannituba kütetakse täpselt nii soojaks, et saaksid kiiresti pesemas käia.

Sisuturundus, Koduautomaatika, Koduautomaatika paigaldamine, Kodutehnika, Nutikodu

Ning siis juhtub midagi sarnast veel ja veel, kui vajutad mõnd teist kodus olevatest lülititest, viipad mugavalt telefonirakenduses, annad käskluse Amazon Alexele või kasutad mugavat universaalselt telekapulti.

Kõlab nagu 1980. aastal tulevikumessil välja hõigatud tulevikuennustus? Ei ole. See on reaalsus, mida saab juba praegu Control4 automaatikasüsteemide abil luua.

Kodu mugavaks

Erinevaid koduautomaatikalahendusi on meeletuses koguses, kõige levinum neist on vast Apple’i HomeKit, mis lubab toetatud seadmed ühte äppi siduda ning neid sealt kaudu kontrollida. See on alles kodu automaatseks muutmise algus ning asjad võivad sellest oluliselt-oluliselt paremad olla.

Sisuturundus, Koduautomaatika, Koduautomaatika paigaldamine, Kodutehnika, Nutikodu

Control4 abil saab juhtida tervet majapidamist.

Kui paljud lahendused toetavaid vaid loetud seadmeid, siis Control4 abil on sul sisuliselt võimalik omavahel suhtlema panna ükskõik milline elektrooniline vidin, mis sul kodus on, sest toetatud seadmetootjaid on üle 10 000. Ning isegi, kui midagi toetatud ei ole, siis on üsna hea võimalus, et Control4 teenuseid paigaldavad tehnikud suudavad ehitada erilahenduse, mis asjad ikkagi omavahel töötama panevad.

Sina pead vaid otsustama, mida sa soovid, millal soovid ja kuidas soovid ning ülejäänu eest kannavad hoolt kogenud tehnikud.

Mida sa täpselt teha saad?

Koduautomaatika on niivõrd suur sektor ja ka Control4 pakub nii palju erinevaid võimalikke lahendusi, et nende kõikide nimetamine oleks võimatu. Sestap keskendume ühele kõige levinumale: sul on seina peal lülitid ning tahad, et asjad juhtuma hakkaksid.

Lihtne

Control4 toodeteportfellis on unikaalsed ja stiilsed lülitid, kuhu saab lisada niipalju nuppe kui ise soovid ja tahte korral saab nuppudele lisada ka graveeringu, et teaksid alati, mis need teevad. Seega võid igasse tuppa panna rea lüliteid, mis täidavad erinevaid ülesandeid. Üheks võimaluseks on lüliti ühe nuppu alla programmeerida näiteks “Tervituse” funktsioon, mille puhul võiks toimuma hakata selle loo esimeses lõigus kirjeldatud tegevused. Asjad ei pea aga sellega piirduma.

Lisaks sellele, et käivitada mõni suurem tegevusteahel, võid ka lihtsalt valida, et kindla nupu vajutamisel lülitatakse põlema tuled A ja B tubades 1 ja 2. Kui soovid aga rohkemat, võid nupuvajutusega siduda hulgaliselt erinevaid tegevusi ning luua näiteks elutuppa lüliti funktsiooniga “Film”, mis langetab juhtmevabalt juhitavad rulood, paneb tuled kustu, teleri tööle ja õhksoojuspumba vait ja Blu-Ray mängija käima.

Sisuturundus, Koduautomaatika, Koduautomaatika paigaldamine, Kodutehnika, Nutikodu

Kõike saab juhtida ka mugavalt seina pealt.

Ning neid erinevaid seoseid võid luua nii palju, kui soovi on. Kõik lülitid suudavad teineteisega ja teiste seadmetega juhtmevabalt läbi kontrollkeskuse suhelda, seega piiriks on taevas.

Kui soovid aga liikuda edasi lülititest, siis võid kasutada universaalselt äppi, suure hulga erinevate seadmetega ühilduvat juhtpulti, sensoreid või mistahesmuid sisestusseadmeid, mille järgi soov on. Sisuliselt saab kõik toimida täpselt nii, nagu sa ise soovid.

Sobib kõikjale

Harilikult on koduautomaatika seotud värskelt ehitatud kodudega, kuid Control4 süsteemid saad paigaldada ka juba ammu ehitatud majja. Kogenud tehnikud tulevad, seavad kõik üles ning juba päeva möödudes võib terve elamine olla täis nutikaid lahendusi, mis teevad magamistoa õigel hetkel jahedaks või kergitavad hommikul õigel hetkel tuba pimendava ruloo.

Iga Control4 lahendus on erilahendus ning kõik töötatakse välja kliendiga koos, seega parim viis kodu automaatseks muutmiseks on võtta ühendust Siestaga, öelda, mida soovid ning leida lahendus, mis vajadusi kõige paremini rahuldab.

Kodu automaatseks muutmine maksab umbes alates 1000 eurost, kuid olenevalt soovitud seadmetest ja lahenduse keerukusest võib hind kõikuda.

Meie kaunid kodud: Engelhardti maja superkorter Uudo Sepa lembes esitluses

01.10.2018

alt
alt

Kaubandus- ja meelelahutuskeskus T1 Mall of Tallinn avatakse 8. novembril

02.10.2018

Sarnased uudised

alt

Kuidas kaitsta WC-potti katlakivi kahjuliku mõju eest?

alt

Igavus murrab? Siit leiad lahenduse!

alt

Sul on kodus tühi tuba? Sisustame selle ära!

alt

Kuidas plokiahela tehnoloogia kinnisvarasektorit muudab

alt

Kuidas pikendada nõudepesumasina eluiga?

alt

Kas sinu aed on suveks valmis?

alt

Millest sõltub sise- ja välisukse hind?

alt

Kui palju maksab maakütte paigaldus?

alt

Kuidas sisustada nõupidamisruum videokonverentside tarbeks õige tehnikaga?

Kõige populaarsemad

1

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

4

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

5

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

6

Eluasemelaenude kasvu tõukab tagant suur nõudlus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla