Kolm elulist olukorda, mida tudeng kodukindlustusega leevendada saab

Sügisel leiavad paljud tudengid üürikorterite näol endale esimesed kodud. Kui isikliku kodu kindlustamine on tavaline, siis ei ole see ebaoluline kindlasti ka üürikorteri puhul. Toome Sinuni 3 lugu elust enesest, millega tudeng kokku puutuda võib.

Kindlustus, Kindlustusleping, Gertu Karbus, Kindlustushüvitis, IIZI Kindlustusmaakler, Kindlustamine

Muusikafestivalil läheb katki Sinu mobiiltelefon

Selge on see, et nii värsked, kui ka kogenud tudengid võtavad osa erinevatest üritustest. Mobiiltelefon on lahutamatu kaaslane kõikjal ning tänapäeval ei lahku keegi kodust telefonita. Juhul, kui tudeng on sõlminud koduse vara kindlustuse, on tema kaasas olev varandus kindlustatud samuti väljaspool kodu, nii ka näiteks muusikafestivalil. „Kaasas olev tehnika ja vara on kindlustatud teatud piirsummani, olenevalt kindlustusseltsist jääb see 1000-2000 € vahele,“ kommenteerib IIZI kodukindlustuse tootejuht Gertu Karbus.  Tudengil või üürnikul on võimalik kindlustada ka ainult oma kodune vara ehk kaasa võetud isiklik tehnika või mööbel. Tasub mõelda, kui hinnaline on Sinu teler, koolis vajaminev sülearvuti või jalgratas?

Sinu pesumasin lakkab töötamast

Tilkuvad laed ei meeldi ühelegi naabrile, kuid isegi koju tööle jäänud aegu näinud pesumasin võib korraliku veelekke tekitada ning naaberkorterit kahjustada. Alati tasub sarnaste õnnetuste leevendamiseks kindlustada ka enda vastutus naabrite ees. Kui üürnikul on vastutuskindlustus, siis kehtib see ka väljaspool kodu, näiteks olukorras, kui komistad otsa sõbrale, kes seetõttu oma äsja ostetud arvuti maha pillab.

Sinu jalgratas varastatakse keldrist

Sageli sõidavad tudengid jalgratastega, mida hoiustatakse keldris või panipaigas. Paraku on aga need kohad sihiks ka varastele. Kui plaanid keldris hoida ka muud isiklikku vara lisaks jalgrattale, näiteks sõiduki rehve, siis varguse puhul on see hüvitatav kodukindlustuse alt. Lukustatud jalgratta vargus hüvitatakse ka väljaspool kodu. „Oluline on arvestada, et olenevalt kindlustusseltsist, pakutakse kaitset 10% ulatuses koduse vara summast,“ lisab Gertu Karbus.

Kodu on Sulle kallis, selle kindlustamine mitte

Üürikorterite hinnad on praegu küllaltki krõbedad ning kindlustuse maksumus selle kõrval on pigem tagasihoidlik. Näiteks tavaline 60 m2 korteri kindlustus 200 € omavastutusega ca 9 € kuus (see sisaldab taastamisväärtust, koguriskikindlustust, koduse vara kaitset kuni 15 000 €, vastutuskindlustust kuni 10 000 €). See paneb mõtlema, kui palju kahju ja kulusid võib tekitada üks tööle unustatud triikraud?

IIZI kodukindlustuse tootejuhi Gertu Karbuse sõnul võiksid kindlustamise vastu huvi tunda nii omanik kui üürnik. „Olukorras, kus üürnik kindlustab korteri ja vara, siis näiteks veeuputuse korral saab hüvitise siiski korteri omanik, kuid koduse vara kahjud hüvitatakse üürnikule,“ rõhutab Gertu Karbus.

Merko ehitab Vilniuse vanalinna lähedale kuus kortermaja

10.09.2018

alt
alt

Tallinna kinnisvaraturg kukkus 2015. aasta tasemele

11.09.2018

Sarnased uudised

alt

Ehitusjärgus või renoveerimist ootava kodu puhul ei tasu kindlustust alahinnata

alt

Üüriline võiks oma vara ja vastutuse kindlustada

alt

Talv toob koduomanikele kaasa lisakohustusi

alt

Kui kütad, küta õigesti

alt

Päästeameti soovitused eelseisvaks külmaperioodiks

alt

Kindlustuskaitseta loodud korteriühistus peitub oht elanikele

alt

Kutsu enne kütteperioodi algust korstnapühkija!

alt

Selle aasta suurim kortermaja tormikahju on 22 000 eurot

alt

Kuidas oma kodust vara äikese eest kaitsta?

Kõige populaarsemad

1

Euro kehtivusajal on mitmetes Eesti piirkondades korterite hinnad kahekordistunud

2

Merko arendab Nõmme keskväljaku kõrvale uue kortermaja

3

Mustamäele kerkib ligi miljon eurot maksev staadion

4

Swedbank: laenuintress korteriühistutele hakkab sõltuma energiamärgisest

5

Mullu novembris külastas majutusettevõtteid üle poole võrra vähem turiste

6

Kohanimeregistri kaardil saab nüüd vaadata nii mägede kui ka bussipeatuste nimesid

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!