Käes on aeg alustada uut ehitushooaega

Kuigi järgmine kevad tundub veel kaugel olevat, on siiski juba nüüd õige aeg alustada majaehitamise planeerimist.

Sisuturundus, Ehitus, Kuidas ehitada maja?, Kastelli, Majaehitus, Majade müük, Valmismajade tellimine, Kastelli majad, Valmismajad, Majad, Katrin Sutt

Kodu on perele oluline pesapaik, kus taastuda päevatööst, nautida koos nii argipäeva kui ka erilisi hetki. Selleks, et majast saaks kodu, on oluline juba algusest peale läbi mõelda kõik olulised tingimused, millele tulevane maja vastama peaks.

Siinkohal pean silmas maja arhitektuurset krundile sobivust, maatüki looduslike võmaluste maksimaalset arvestamist, ratsionaalse ruumilahenduse leidmist, tehnoloogiliste lahenduste läbimõtlemist kuni viimistlusmaterjalide valikuni välja. See on aeganõudvam protsess kui tavaliselt ette kujutatakse.

Alustades sügisel maja projekteerimist, on piisavalt aega nende oluliste nüanssidega tegeleda, kuna talvised miinuskraadid pärsivad vundamendi ehitamist. Arhitekti poolt ettevalmistatud maja ehitusprojektiga (sidumisprojektiga), kus sisalduvad  juba tehnolahendused eriosadele (vesi, kanalisatsioon, küte, elekter, ventilatsioon) on võimalik  üldehitaja jutule minna võimalikult täpse ehituskalkulatsiooni koostamiseks ning kevadise ehitamise aja broneerimiseks.

Kastelli on tulnud tulevastele koduomanikele juba seitsmendat hooaega appi sügisese varajase projekteerimise kampaaniaga. Oleme alandanud tehasepaketi hindu teatud perioodiks, et motiveerida tellijaid ehitamise otsuseid õigel ajal vastu võtma. Samuti oleme väga positiivset tagasisidet saanud Kastelli paindliku maksegraafiku kohta majapaketi tellimisel. Esmane ettemakse kampaania ajal Kastelli paketiosast on vaid 2 %, misjärel väljastame arhitektuursed ja vundamendi mõõdujoonised kohalikule arhitektile ehitusloa projekti koostamiseks.

Projekti muudatuste joonistamine kontrolljooniste faasis on tellijale tasuta. See on ostuotsuste korral olnud oluline argument, kuna tellijad pelgavad sageli tüüpprojektist kõrvalekaldumise puhul suuri lisakulusid ning ei julge oma soovunelmaid ellu viia.

Meie paindliku, ettelõigatud detailidest puitkarkass-tehnoloogia tõttu, on lihtne projekti korrigeerida vastavalt tellija soovidele. Majale annavad jäikuse liimpuidust talad ja postid ning vineerpuidu põhimõttel vaheseinte jäigastav karkass. Valikuvabaduse oleme jätnud ka avatäidete osas, kus on võimalik valida erinevate akna- ja ustetüüpide vahel.

Uste valikul on meie partneriks olnud juba aastaid Haapsalu uksetehas oma tunnustatud kvaliteedi ja tarbijasõbraliku järelteenindusega, aknad tulevad põhimahus põhjamaades kõrgelt tunnustatud Fenestra ankatehasest.

Sisuturundus, Ehitus, Kuidas ehitada maja?, Kastelli, Majaehitus, Majade müük, Valmismajade tellimine, Kastelli majad, Valmismajad, Majad, Katrin Sutt

Tihti on otsustamisel kaalukeele koht sellel, millist tehnoloogiat kodu ehitamisel eelistada, kas paljulevinud kiviplokkidest maja või puitu. Müüdina on jäänud kõlama väide nagu peaks puitmaja olema odav, tuleohtlikum ja ajas kehvemini vastupidavam ehk niinimetatud ” vaese mehe teine alternatiiv”. Tegelikkuses on aga olukord hoopis teine.

Puit on looduslikult soe, olles 12 korda väiksema soojusjuhtivusega kui betoon ning 1500 korda halvem soojusjuht kui alumiinium. Seetõttu on puit kasutatav näiteks teraskonstruktsioonide kaitsmiseks kuumuse eest tulekahju korral. Puitmaja pole kivimajast tuleohtlikum. Tuleohutusnõuded on riikide lõikes küll erinevad, kuid põhjus on pigem seotud traditsioonide ja eelarvamustega.

Puidu kasutamine aitab pidurdada kliima soojenemist. Parim koht puidu kasutamiseks on ehitus, sest ehitistes olev puit tõmmatakse süsinikuringest välja pikaks ajaks ning kui puitmaja kunagi lammutatakse, on puit kasutatav kas energia või näiteks puitlaastplaatide tootmiseks.

Energiat säästab puit nii tootmisel kui ka kasutamisel, näiteks sama kandevõimega terastala tootmiseks kulub kuus korda rohkem energiat kui liimpuittala jaoks. Madala energiatarbega majad on pea kõik puitkarkassil, sest muudest materjalidest sama soojapidavusega sein oleks kordades kallim. Puitkarkassil seinas ei ole eraldi kandvat ja soojust isoleerivat osa, kandev puitpruss on soojustusmaterjali sees ega suurenda seina paksust. Arvutuslikult on tänu puitkarkassil seinte väiksemale mahule sama kandekonstruktsiooniga võimalik saavutada 3% täiendavat põrandapinda. Kokkuvõtlikult on puithoone ehitamine loodussäästlik, ratsionaalne ja energiatõhus nii tootmise kui ka ekspluateerimise faasis, mis tunnustab veelgi puitmaja ehitamise mõistlikku hinda.

Tähtis roll majaehituses raha säästmiseks on varajane projekteerimine, see tähendab just sügisel tulevase kodu valiku otsuse langetamist ja ehitamiseks ettevalmistava protsessi käivitamist. Nii jätate nii endale kui ka projekteerijatele aega kaasaegse ning soodsate ülalpidamiskuludega kodu projekti ettevalmistamiseks, et kevadel muretult kopp maasse lüüa ja parimal ehitamise perioodil maja ehitamisega alustada.

Sisuturundus, Ehitus, Kuidas ehitada maja?, Kastelli, Majaehitus, Majade müük, Valmismajade tellimine, Kastelli majad, Valmismajad, Majad, Katrin Sutt

Endover pani esimesena Eestis aluse kinnisvara online-müügile

31.08.2018

alt
alt

Ikea on Eestis ostnud ligi 10 000 hektarit metsa

03.09.2018

Sarnased uudised

alt

Suvine ehitushooaeg on alanud

alt

Ka esimene maja ei pea minema vaenlasele

alt

Eesti Meedia uue maja kõrgus käes

alt

Tallinna kesklinna kerkib 20 miljoni eurone tervisemaja

alt

Tallinna Maakri tänavale kerkiv uus pilvelõhkuja sai ehitusloa

alt

Kolimisteenus aitab talvise kolimise üle elada

alt

Tallinna sadama D-terminalis peeti sarikapidu

alt

Leedo rajab Peetrisse spordi- ja vabaajakeskuse

alt

Koidu Kodu: Mõnus elu Uues Maailmas

Kõige populaarsemad

1

Klõps! Üllatavalt hubane kahetoaline terrassiga maja Nõmmel

2

Klõps! Karu on teki all

3

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

4

Mida teha, kui korteriomanik ei tule ühistu koosolekule?

5

Kristiine Keskus avab toidutänava ja muudab välisilme tundmatuseni

6

Tallinna kesklinna kerkib 20 miljoni eurone tervisemaja

Toimetaja valik

alt

5 soovitust kinnisvara hinna üle kauplemiseks

alt

Maksuekspert: Airbnb maksude tasumata jätmine on suur ja kallis risk

alt

MTA ja Airbnb sõlmisid üürileandjaid puudutava kokkuleppe