Kindlustuseta eluase võib tudengile suure kahju tuua

Suve lõpus on paljud üliõpilased silmitsi olukorraga, kus ühikakohta neile kas ei jagunud või ei vasta see soovile-vajadusele. Kui tuttava juures peavarju ei saa, tuleb eluase üürida. Pealtnäha lihtne – maksa õigeaegselt üüri, pea end korralikult üleval ja elu laabub muretult. Paraku on siiski mõned olulised punktid, millele tuleks veel tähelepanu pöörata, kirjutab ERGO varakahjude käsitleja Tuuli Kalberg.

Kindlustamine, Tuuli Kalberg, ERGO

Tänapäeval on korterid-hooned reeglina kindlustatud ning üürikorteri kindlustamine üldiselt omaniku mure. Paraku ei pruugi alati siiski kindlustust olla ning selline halb üllatus kipub üürnikke tabama alles siis, kui kahju on juba sündinud. Sestap tasub juba üürilepingut sõlmides mõelda, kuidas end kaitsta. 

Kui kindlustuslepingu on sõlminud eluaseme omanik, siis olukorras, kus elektri- või küttesüsteem üles ütleb või toru ootamatult puruneb, tegeleb kahjude likvideerimisega omanik ja tema kindlustus. Kui aga kindlustusest üürilepingus juttu pole, on põhjust muret tunda. Äärmisel juhul saab üürilepingus omanik volitada üürnikku kindlustust sõlmima. Näiteks korteri siseviimistluse, mööbli ja kodutehnikaga võib juhtuda õnnetusi, mida kindlustus aitaks sellisel juhul hüvitada. 

Kuigi võib tunduda, et üliõpilase kogu maine vara mahub ühte kohvrisse ja tekk-padi teise pampu, on siiski kurb, kui sellega midagi juhtub. Eriti mõeldes üliõpilase tihti kõige olulisema vara ehk nutitehnika peale. Kui üürikodus ongi peamiselt üürniku enda vara, tasub mõelda ennekõike koduse vara kindlustamise peale. Selliseid koduse varaga seotud kahjusid ei ole õnnetuse juhtudes korteri omanik kohustatud katma. Seega annab kindlustus eelkõige üürnikule turvatunde ning säästab ootamatutest väljaminekutest, kui kodune vara on kannatada saanud. Kusjuures varakindlustus kehtib ka kaasas kantava vara puhul. Näiteks hüvitatakse kodust kaasa võetud sülearvuti ka siis, kui see kukub maha näiteks loenguruumis. 

Kogu hoolsusest hoolimata ei saa kunagi välistada olukordi, et unustad veekraani lihtsalt lahti või ühendad pesumasina vooliku halvasti, mistõttu naaberkorterid üle ujutatud saavad. On olukordi, kui triikraud ununeb vooluvõrku või küünal põlema ja tagajärjed tulekahju näol on siis veelgi hullemad. Seega, tuleks kaaluda kindlasti ka vastutuskindlustuse vajalikkust, mis aitaks hüvitada kolmandate isikute nõuded. Kui õpingud võivad tuua kaasa olukordi, kui võid tahtmatult ka mujal kahju põhjustada, näiteks ülikooli laboris, tuleks mõelda ka sellele ja valida laiem vastutuskindlustuse kaitse.

Meelespea tudengile: 
  • käitu üürikodus heaperemehelikult; 
  • kontrolli, et suitsuandur oleks töökorras, sest see päästab elu; 
  • kui eluruumides on korstnaga ühendatud gaasiseade, siis kontrolli ka vingugaasianduri olemasolu ning töökorras olekut;
  • sulge ja lukusta kodust lahkumisel uks ja aknad, siis ei pääse vargad ega vihm sisse;
  • ära jäta asju järelevalveta, ka vahepausiks loenguruumi jäetud arvuti või hetkeks kohvikulauale unustatud telefon kipuvad paraku kaduma.
 

Bonava ehitab Haaberstisse seitse kortermaja 88 korteriga

27.07.2018

alt
alt

Kuidas leida parimat kinnisvara?

27.07.2018

Sarnased uudised

alt

Üle poole Eesti elanikest ei oma kodus esmaseid tulekustutusvahendeid

alt

Kütteperiood tõstab kodukindlustuse juhtumite arvu pea kolmandiku võrra

alt

Üüriline võiks oma vara ja vastutuse kindlustada

alt

Kodu lühiajaline väljaüürimine võib omanikule kalliks maksma minna

alt

Kui kaua võtab aega eluruumi sissemurdmine ja varastatud asjadega lahkumine?

alt

Kuidas kaitsta oma kodu äikese eest?

alt

Veekahjud toovad kaasa märkimisväärsed kulud

alt

Kuidas kindlustada enda välja üüritav kinnisvara?

alt

5 levinud küsimust suvekodu kindlustamisest

Kõige populaarsemad

1

Kuidas arvestada tulude deklareerimisel eluasemelaenu intresse

2

Merko ehitab ligi 9 miljoniga Tartu maanteele Hiltoni hotelli

3

Pro Kapital sõlmis Ratsuri majade 3,5-miljonise ehituslepingu

4

Tallinnas ja Harjumaal müüdi kuu ajaga üle 500 uue korteri

5

Kiikri kvartali arendusprojekti eelviimane etapp sai nurgakivi

6

Aktiivne korteriturg ei ole eramumüüki hoogustanud

Toimetaja valik

alt

Luminor: kinnisvara hinnamulli lõhkemist näha ei ole

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Küsitlus: Parkimiskoht ja köögimööbel olgu uue korteri hinna sees!