Õhupuhastaja valimine avatud köögiga korterisse

Avatud köök on mitmetel põhjustel kujunenud paljude uueks lemmikuks. See avardab selgelt ruumi ning võimaldab ennast osana seltskonnast tunda ka juhul, kui oled parasjagu söögipoolist valmistamas.

Sisuturundus, Nõuanne, Sisedisain, Kaup24, Köögimööbel, Sisekujundus, Köögi sisustamine, Köögi kujundamine, Köögi õhupuhastaja

Ühe seina mahavõtmine ja ruumi avardamine on eriti levinud valik korterites, kus see väike muutus annab uue ilme kogu korteri kujundusele. Avatud köögiga kaasnevad aga ka oma murekohad, millele võiks mõelda enne ehitustööde alustamist. Kaup24.ee e-pood jagab allpool mõtteid õhupuhasti valimisest.

Mida suurem ruum, seda võimsam puhastaja

Selge on see, et kui avatud köögil poleks rohkelt eeliseid, ei oleks see niivõrd laialt levinud. Inimesed, kes on aga oma valiku teinud ei kipu alati rääkima tehtud valiku ebameeldivatest külgedest. Avatud köögi korral on üheks selliseks ebameeldivaks küljeks võimalus toidulõhnade piiramatuks levikuks. Köögi kavandamisest räägib ka siin viidatud Postimehe kasulik artikkel.

Kui köök on eraldi, pole vaja toidulõhnade levimise pärast väga muretseda. Reeglina on võimalus uks kinni tõmmata ja toidulõhnad jäävad sinna, kus nad olema peaksid. Kui aga köök laieneb elutuppa, pole see enam sedavõrd kerge. Lihtsalt akna avamisest ei pruugi piisata ning varasemalt oma tööd edukalt teinud õhupuhasti ei pruugi olla piisavalt võimas, et neli-viis korda suurema ruumi õhku puhtana hoida. Kuidas valida siis aga just see õige lahendus?

Nagu mainitud, on oluline roll sellel, kui võimas on valitud õhupuhastaja. On oluline vahe, kas õhupuhasti peab toime tulema 12 ruutmeetrise köögiga või 30 ruutmeetrise köök-elutoaga. Kui esimesel juhul on täiesti piisav puhasti, mille võimsuseks on märgitud 200 kuupmeetrit tunnis, siis teisel puhul jääb sellest selgelt liiga väheks ning vaja oleks valida puhasti, mille võimsus on vähemalt 600 kuupmeetrit tunnis, kui mitte rohkemgi.

Disaini olulisus avatud köögis

Järgmiseks on aga disain. Taaskord – kui köök on eraldi, ei pea selle üle nii palju pead vaevama. Köögis olemise aeg on piiratud ja kui midagi peaks ka häirima, saab selle üsna lihtsalt silma alt ära peita. Köögis, mis on ühtlasi ka elutoa osa, peab aga arvestama ka elutoa kujundusega, et leida selline õhupuhastaja, mis ei riiva silma ei köögis toimetades ega diivanil istudes.

E-poodides nagu Kaup24.ee leidub alati vägagi erineva disainiga kubusid ning nendega saab tutvuda oma kodust lahkumata.

Õhupuhastajaid on kolme tüüpi: seinale kinnitatavad, lakke kinnitatavad ja integreeritud. Alati ei saa valikut ise teha, vaid mudeli valimine sõltub sellest, kus asub ventilatsioon. Kõige enam võib köökides kohade seinale kinnitatud õhupuhasteid, mille saab edukalt ka kappi ära peita, nii et see ei jää mingil juhul kuidagi häirima. Lakke kinnitatava õhupuhastaja võib aga valida sellise disainiga, mis mõjub kogu kujunduse terviklikkuse ühe osana. Variandiks on muidugi soetada ka integreeritud õhupuhasti, mis paistab välja ainult kasutamise ajal, ent kasutamise vahepeal on see silma alt ära.

Vaiksema õhupuhastaja valimine on hea otsus igasse kööki

Väheoluline faktor ei ole ka õhupuhastaja müratase. Kui õhupuhastaja tekitatav müra on ikkagi sedavõrd vali, et see häirib normaalsel hääletoonil vestlemist, hakkab see igal juhul igapäevaelu segama.

Kokkuvõtvalt võiks öelda, et avatud köögiga elutuppa õhupuhastajat valides on kõige tähtsam valida piisava võimsusega mudel. Liiga nõrk masin ei tee oma tööd ja tähendab lihtsalt raha tuulde viskamist. Lisaks võimsusele on oluline ka õhupuhastaja disain ja müratase, et see ei jääks ei silma ega kõrva häirima. Leides mudeli, mis vastab kõigile kolmele nõudele, võid olla kindel, et teed hea ostu ning valitud masin teenib sind pikalt.

Suure õhupuhastite valiku leiad Kaup24.ee e-poest.

Illustreeriv foto: pexels.com

Ehitushinnaindeksi mõõdukas tõus jätkus

20.07.2018

alt
alt

Eestis levib uus ärimaja tüüp, mille hind tõuseb ebaharilikult kiiresti

23.07.2018

Sarnased uudised

alt

Kuidas pikendada nõudepesumasina eluiga?

alt

Kas sinu aed on suveks valmis?

alt

Millest sõltub sise- ja välisukse hind?

alt

Kui palju maksab maakütte paigaldus?

alt

Kuidas sisustada nõupidamisruum videokonverentside tarbeks õige tehnikaga?

alt

Millistel juhtudel tasub korter müüa koos sisustusega?

alt

Murutrimmerid - elektri- või bensiinitrimmer murupuhmaste eemaldamiseks

alt

4 kõige tavalisemat viga, mida kinnisvaraarendajad teevad rahastuse kaasamisel

alt

Kuidas sisustada väikest vannituba?

Kõige populaarsemad

1

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

2

Elamus elamust

3

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

4

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

5

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

6

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!