Selgusid Tartu kauneimad kodud

Eesti kauni kodu tiitli said Tartus tänavu korterelamu Kooli tn 22/24 ning eramud Lootsi tn 2 ja Tamme põik 18. Tiitliga "Tartu kaunis kodu 2018"  pärjati Hobuseraua tn 3 ja Elulõnga tn 4 ning Tartu Kutsehariduskeskuse  õppekorpus Põllu tn 11a.

Konkurss, Tartu, Kauneimad kodud

Žürii kommentaarid parimate kohta: 

Kooli tn 22/24 kinnistul on  kahes elamus kokku 18 korterit. 15 aasta  jooksul on õuealast välja kujunenud omalaadne kogukonnaaed. Väliruumi  loomisse ja hoidmisse panustavad elanikud ühiselt. Märksõnadeks siin on  toidutaimed, taaskasutus ja lastekesksus. Žürii tunnustab suure  naabruskonna ühist panust hea õueruumi loomisel.

Konkurss, Tartu, Kauneimad kodud

Lootsi tn 2. Tervikliku kujundusega aed, kus iga element on hoolikalt  läbimõeldud. Majaehituse käigus maa seest välja tulnud kivid on leidnud uue koha rajatud kiviktaimlas ja istutusalades.

Konkurss, Tartu, Kauneimad kodud

Tamme põik 18. Rõõmus, värviküllane ja mõnusa rütmiga aed. Hea näide sellest, kuidas vormilõikusega hoida taimed kinnistu ja hoone suurusega  proportsioonis. Pisikesel krundil on olemas nii majandushoov, tarbeaed,  mänguhoov, eesaed, iluaed kui ka väliterrass.

Konkurss, Tartu, Kauneimad kodud

Hobuseraua tn 3. Kõrghaljastus ja elamu arhitektuur lasevad mõjule pääseda minimalistlikul  taimestusel. Terrass koos mastaapse kõrgpeenraga on väga hea üleminek ehitusliku ja loodusliku elemendi vahel. Hoone klaaspinnad  tekitavad taimedest kauni peegelduse.

Konkurss, Tartu, Kauneimad kodud

Elulõnga tn 4. Põhihoone ja abihoone vahele on arhitektuursete võtetega  loodud hubaste mõõtmetega välisruum. Hoonetevaheline ala on erinevate  kõrguste, sillutise ning okaspuudega vormitud õuetoaks, mis mõjub  siseruumide pikendusena.

Konkurss, Tartu, Kauneimad kodud

Tartu Kutsehariduse Keskuse õppekorpus Põllu tn 11a.  Paari aasta eest  koos hoonetega uue ilme saanud õueala paistab silma eeskujuliku  hooldusega, kuhu on oodatud viibima ka naabrid ja möödakäijad. Suvelillede õiteilu saab nautida mitmes kohas hoonete sissepääsude juures.

Konkurss, Tartu, Kauneimad kodud

Kaunimaid kodusid on Tartus valitud alates 1997. aastast. Selle aja  jooksul on linnas eeskujuna esile tõstetud ühtekokku 200 heakorrastatud ja kaunilt kujundatud kinnistut.

Eesti kauni kodu tiitli pälvinud kinnistud esitatakse Eesti  Kodukaunistamise Ühendusele Vabariigi Presidendi tunnustuse saamiseks.

Konkursi "Eesti kaunis kodu" raames tunnustatakse riigihalduse ministri  tänukirja ja rahvusvärvides mastivimpliga neid üksikisikuid, perekondi,  organisatsioone või kogukondi, kes on silma paistnud tubli tööga  koduümbruse heakorrastamisel ning kaunistamisel.

Tänavu pälvisid tänukirja ja mastivimpli Tartu linna heakorratalgutel  tulbi tööga silma paistnud MTÜ Tartu Maheaed ja  Tartu Töötukassa. MTÜ

Tartu Maheaed on osalenud talgutel 8 aastat järjest, andes igal aastal  suure panuse Jaamamõisa ning Ihaste piirkonna koristamisel. Tartu  Töötukassa on  talgutel osalenud 5 aastat järjest ja andnud oma panuse  Raadi, Jaamamõisa ning Ropka piirkonna korrastamisse.

Rohkem fotosid kaunitest kodudest leiad siit.

Endisest Mustamäe telefonijaamast sai moodne korterelamu

12.06.2018

alt
alt

Uuring: Eesti kodudes on enamasti 3-10 aasta vanused külmkapid

13.06.2018

Sarnased uudised

alt

Selgus rahva lemmikkodu

alt

Konkurss “Aasta Ehitaja 2016” otsib parimat ehitusjuhti

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

3

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!