Workland investeerib jagatud kontoripindadesse 4,5 miljonit eurot

Jagatud kontoripindu arendav Workland Grupp investeerib lähiaastatel Balti riikides 4,5 miljonit eurot, millest Eesti osakaaluks saab kolmandik.

Investeerimine, Ärikinnisvara, Büroopind, Kontoripinnad, Bürooruumid, Indrek Hääl, Büroopinnad, Bürooruumide üür, Igor Beloborodov, Kontorid, Workland Grupp

Workland Grupi juhatuse esimehe Indrek Hääle sõnul on kogu kaasaegne töökeskkond suures muutumises ja oleme tähelepanelikult liikunud selle nõudlusega kaasa.

„Hetkel on meil kolm edukalt toimivat täisteenusbürood Tallinna, Riia ja Vilniuse südames. Juulis laiendame oma tegevust Tallinnas, avades uue keskuse Vabaduse väljaku lähedal asuvas omanäolises hoones, sügisel lisandub uus keskus Vilniuses. Uued keskused hakkavad lisaks privaatkabinettidele pakkuma töötamisvõimalusi ka avatud kontorites ja coworking-pindadel, kattes seeläbi veelgi laiema sihtrühma vajadused. Kokku on Workland Grupil kinnitatud investeeringuid kolmes Balti riigis lähima paari aasta jooksul 4,5 miljoni euro ulatuses ning eesmärgiks on jõuda arvuliselt kokku vähemalt 10 keskuseni,“ sõnas Hääl.

Worklandi arendusjuhi Igor Beloborodovi sõnul annab avatud tööala võimaluse kontoris töötada nii vabakutselistel, mikro- kui ka keskmise suurusega ettevõtjatel või korporatsioonidel, kes vajavad töölauda või ruumi mõneks tunniks, päevaks või aastateks.

„Meie silme all on kasvama läinud paari inimesega alustanud ettevõtted, kellest on saanud piirkonna suurtegijad. Sellise arengu juures ei ole võimalik omada pikaajalist ja kivistunud üürilepingut ühes kindlas kohas. Worklandi kontseptsioon tagab ettevõtetele paindlikud ja individuaalsed lahendused. Selline on Euroopa suurte turgude trend ja on aja küsimus, kui see saab trendiks ka meil,“ sõnas Beloborodov

Jagamismajandusel põhinev kontoriturg kasvab maailmas igal aastal 16 protsenti.

Järgmistel aastatel võib Beloborodovi hinnangul selle kasvu mõju näha ka Eestis. „Põhjus, miks valdkond täna populaarsust kogub, on eelkõige oma ettevõtte käivitajate ja vabakutseliste arvu kiire kasv. 2017. aasta lõpuks oli ligi 40 protsenti USA tööjõust vabakutselised ning prognooside kohaselt kasvab aastaks 2027 nende osakaal üle poole,“  sõnas Beloborodov.

Jagamismajanduse põhimõttel tegutseva kontorituru eesmärk on Worklandi esindajate sõnul olla kasvulavaks väikestele ja alustavatele ettevõtetele ning vabakutselistele. Sektori eesmärk on luua parimatesse asukohtadesse töökeskkonnad, mis pakuvad võimalust töötada kõrvuti teiste ettevõtjatega, leida nende hulgast koostööpartnereid ja viia ellu ühiseid projekte. Worklandi keskustesse on oodatud ka keskmise suurusega ettevõtted ja korporatsioonid, kes hindavad avatud ja innovaatilise töökeskkonnaga kaasnevat sünergiat.

Investeerimine, Ärikinnisvara, Büroopind, Kontoripinnad, Bürooruumid, Indrek Hääl, Büroopinnad, Bürooruumide üür, Igor Beloborodov, Kontorid, Workland Grupp

 

„Kuumad pakkumised“ esitlesid uusimaid arendusi

05.06.2018

alt
alt

Omavoliline ehitamine võib kaasa tuua rahalise karistuse

05.06.2018

Sarnased uudised

alt

Colonna portfell kasvas eelmisel aastal 95 ärihooneni

alt

Eften ostab 3 miljoniga ABC Motorsi Paldiski maantee teeninduskeskused

alt

Colonna ostis Ida-Harju politseijaoskonna hoone

alt

Porto Franco suurrahastajaks sai Arle Mölderi Novira Finance

alt

Müügis on Tallinna vanalinna imeline pärl

alt

EfTEN Kinnisvarafond II ostab Marienthali keskuse Kristiines

alt

Efteni ärikinnisvarafondide maht kasvas 9 protsenti 535 miljoni euroni

alt

Baltic Horizon ostab 34,4 miljoniga Postimaja kaubanduskeskuse

alt

East Capital müüb GO9 kaubanduskeskuse Vilniuses

Kõige populaarsemad

1

City24 saade „Meie kaunid kodud“: Trummar Reigo Ahven tunnetab rütme stiilses Raekoja platsi korteris

2

Tallinna korteriturg: uute kodude buum kandub Haaberstisse

3

Osta kinnisvara raudtee lähedale

4

Tallinna eluaseme taskukohasus eelmisel aastal veidi paranes

5

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

6

Tartu kuulutas täna välja eelmise aasta parimad ehitised

Toimetaja valik

alt

Turuaktiivsuse langust on viimasel kahel kuul vedanud Tallinn

alt

Milline on hea kinnisvarakuulutuse foto?

alt

SEB: Põhjamaade kinnisvaraturu langus mõjutab ka Eesti ettevõtjaid