Voodite standardmõõdud – mis need veel on?

Voodi on ühtviisi nii universaalne kui ka väga personaalne mööblitükk. Kuigi vajadusel õnnestub magada igasugusel horisontaalsel pinnal, on hea kvaliteediga une tagamiseks vaja natuke rohkem vaeva näha.

Voodite mõõdud

Otsides sobivat voodit, tuleb kindlasti otsustada ära vajalikud magamisaseme mõõdud. Seejuures võib abiks olla voodite standardmõõtude teadmine, mis annavad ühe-kahe sõnaga hetkega aimu voodi mõõtmetest.

Enimlevinud on allolevad terminid inglise keeles, kuid ka eestikeelsetes poodides ja pakutavate voodite nimedes võib neid märgata üha enam.

Enamikel juhtudel on voodi pikkuseks 200 cm aga kuna voodi pikkus võiks olla vähemalt 20 cm pikem, kui sellel magaja, võib juhtuda, et pikematel inimestel tasub leida ebastandartses mõõdus voodi. Küll on aga pea iga pikkusega mudeli korral varieeruv voodi laius.

Klassikaline üheinimesevoodi laius on 80-90 cm. Ühele inimesele, kes soovib suuremat voodit, sobib väga hästi ka 120 – 140cm laiune voodi ning sellisesse voodisse mahub soovi korral ära ka kaks inimest. Klassikalised kaheinimesevoodid algavad aga vähemalt 140 cm laiusest ning mõlemale magajale laiutamiseks pakub vajalikku ruumi 200 cm lai säng, või laiemgi.

Standardmõõdud

Lisaks numbritele võib mõnikord voodite kirjelduse juures näha ka sõnalisi märkeid. Väga kasulik on teada, mis iga nimetuse taga peitub:

Single/Twin – reeglina on laius 90 cm

Twin extra long – laius on endiselt reeglina 90 cm, kuid pikkus on 210 cm

Full/Double – reeglina on laius 140 cm

French bed – reeglina on laius 140 – 160 cm

Queen size – reeglina on laius 160 – 180 cm

King size – reeglina on laius 180 – 200cm

Üheksa korda veendu, üks kord osta

„King size“ voodi võib eri firmade toodanguna olla siiski mõnevõrra erineva suurusega.

See tähendab, et alati tasub vaadata e-poes iga voodi juures olevaid mõõte, vajadusel küsida klienditeeninduselt kinnitust. Mõõtude nimede teadmine on aga abiks, et esialgsed sobivad variandid kiirelt üles leida.

Muidugi ei pea leppima voodiga, mis nime järgi sobib. Suurem ja laiem voodi on mugavam ka ühele inimesele, rääkimata sellest, kui jagad voodit partneriga ning kui mõlemad tahaksid aegajalt laiutada.

Inspiratsiooni magamistoa kujundamisel pakub ka inspireerivate ideede artikkel Inkodu sisustusportaalis.

Tee kindlaks, et voodi ja madrats sobivad

Voodi laiuse teadmine on oluline ka madratsi ostmise juures. Tihtipeale soovitatakse madrats ja voodi just seetõttu koos osta, et ei tekiks olukorda, kus madrats ja voodi kohale jõuavad, ent siis selgub, et omavahel ei sobigi. Hoides silma peal voodi mõõtudel ja madratsi mõõtudel on sellise olukorra juhtumine natuke vähem tõenäolisem.

Samas on vaja aga teada, mis numbreid vaadata. Voodi laiuse ja pikkuse juures tuleb selgeks teha, kas kirja on pandud voodi kogupikkus ja kogulaius või ainult madratsi alla mõeldud osa. Nimelt võib osadel vooditel olla massiivne peats ja jalus, mis annab voodi kogupikkusele üksjagu mõõte juurde - ent ei mõjuta oluliselt seda, kui suur madrats ära mahub. Sama lugu on laiusega – voodil võib olla näiteks kümne sentimeetri laiune ääris, tehes voodi kogulaiuseks 200cm, kuid madratsiks sobib vaid kuni 180 cm laiune variant.

Kaheinimese voodisse võib aga ühe 180 cm laiuse kaheinimese madratsi asemel mahtuda näiteks kaks 90 cm laiust madratsit. Kahe kitsama madratsi ostmine tähendab seda, et kumbki partneritest saab valida madratsi, mis neile oma jäikuse ja vedrusüsteemiga kõige paremini sobib. Kasutades kattemadratsit ei ole vaja ka karta, et madratsite vahe liiga häiriv jääks.

Voodit ostes on mõõdud esmatähtis asi, millele tähelepanu pöörata. Parem on hoolega valida ja kümme korda üle mõõta, kui teha otsus kiiruga ning avastada, et valitud voodi ei mahu tuppa ning madrats ei mahu voodile.

Veebipood Kaup24.ee - sisusta magamistuba internetist, säästes aega ja raha.

Elamumaade hinnad on tõusutrendis

18.05.2018

alt
alt

Enefit alustab Ruhnu elektritootmissüsteemi ehitamist lähinädalatel

21.05.2018

Sarnased uudised

alt

Eritellimusmööbel loob omapärase ja kordumatu interjööri

alt

Rose et Marius – Provence´i peene kunsti looming sinu kodu kaunistamiseks

alt

Uus kööginkontseptsioon pakub julgemaid ja erilisemaid lahendusi

alt

Moodulmööbel pakub paindlikku sisustusvõimalust

alt

Täislahendused aitavad tõsta uusarenduste müüki keskmiselt 28%

alt

Valgest köögist vintage stiilini

alt

Magamistuba – kõik on moes!

alt

Hea une saladuseks on kvaliteetsed voodid ja madratsid

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!