7 näpunäidet rõdutaimede kasvatamiseks

Enamasti on aia juures terrass või rõdu, ent rõdu või terrassi juures ei ole alati olemas aeda. Sel juhul on võimalus rajada endale rõdu- või terrassiaed.

Kodukujundus, Homer, Rõduaed, Rõdule sobivad taimed, Rõdu, Aiandus

Rõdusid ja terrasse saab värvirohkeks ja mõnusamaks kujundada, istutades sinna erinevaid taimi.  Suvi on vaat, et käes, seega õige aeg on tegutseda ja oma rõdule väike troopika luua!

Üha enam kasutatakse lillede eksponeerimiseks kookoskiududest ampelpotte. Mida suurem on ampel, seda rohkem mahub sellesse mulda ja seda rohkem mahutab ta taimede jaoks vett ja toitaineid. Et rõdutaimed täies ilus õitseksid, tuleb nende eest hästi hoolitseda ning neid aegajalt väetada. Lillede õitsemisele annab tõuke lisaks väetamisele ja kastmisele ka äraõitsenud õite eemaldamine.

Tuleb meeles pidada, et kõik rõdutaimed ei sobi ühtemoodi igale poole kasvatamiseks. On taimi, mis eelistavad rohkem päikest, ja taimi, mis peaksid olema pigem varjus. Kuidas toimida, et saaksid nautida õiteilu kuni hilissuveni ja varasügiseni välja?

7 vajalikku näpunäidet

*Suvel soojade ilmadega tuleb lilli kindlasti iga päev kasta. Lilli kasta kas hommikul või õhtul, kui temperatuur on madalam ja taimed suudavad vett omastada.

*Et rõdutaimed täies hiilguses õitseksid, tuleb nende eest hoolt kanda ning neid kindlasti väetada! Aeg-ajalt tuleks taimedele anda ka kompleks-lilleväetist. Umbes kord nädalas lisa liitrile kastmisveele 1 cm³ väetist.

*Kui märkate keskpäeva päikeses närtsinud lilli, siis nende turgutamiseks tuleks viia taimed koos istutusnõuga päikese eest varju ja anda kiiresti taimedele juua, hoides taimi nende toibumiseni vilus kuni õhtuni.

*Taimed, mis eelistavad pigem varjulisemat kohta, sobivad kõige paremini itta ja läände avanevatele rõdudele. Tuleb jälgida, et taimi üle ei kastetaks, sest liigne niiskus võib põhjustada mädanikku.

 *Viludat eelistavate taimede juured arenevad kõige paremini just kuivas mullas. Fuksiad, sultan-lemmalts ja vastupidavad püsikud nagu sõnajalad, luuderohi ja begooniad tunnevad ennast koduselt varjulisematel rõdudel.

*Ka rõdukastidesse taimede istutamisel tuleks mõningaid asju meeles pidada. Meetripikkusesse kasti ei tasu istutada üle 4–5 taime. Taimed tuleks paigutada, võttes arvesse nende kasvuomadusi. Ripptaimed istutatakse servadesse, et nad saaksid kaunilt üle rõdu ääre alla kasvada.

*Õitsvate lillede vahele võib  paigutada erinevaid lehtdekoratiivseid taimi, mis oma lihtsa ja minimalistlikuma olemisega toovad teiste õite ilu paremini esile. Näiteks hallide lehtedega viltlehed või efektsed kõrrelised peavad vastu kuni järgmise kevadeni.

Purje Residents – põhjamaast ja merest inspireeritud kodu

17.05.2018

alt
alt

RKAS müüb Kaare tee residentsi uuel enampakkumisel

18.05.2018

Sarnased uudised

alt

Kuidas kasutada kodukujunduses taimede väge?

alt

Toidu valmistamine koduõuel on pöördumatu trend

alt

Tiskre asumis müüakse modernset villat

alt

Muhu saarel on müügis tõeline unistuste suvekodu

alt

Kuidas muuta rõdu lopsakaks aiaks?

alt

Moodulmööbel pakub paindlikku sisustusvõimalust

alt

Minimalistlik sisedisain. Kuidas seda saavutada?

alt

8 ideed parima valguslahenduse saamiseks

alt

Kuidas puhastada erinevatest materjalidest vanne?

Kõige populaarsemad

1

Seitse enamlevinud küsimust kaasomandi kohta

2

Oktoobris väljastati eluasemelaene rekordilises mahus

3

Ärikinnisvara kontsern Kawe hakkas ehitama kortereid

4

Õnnetusjuhtum kortermajas – kas pöörduda kodukindlustuse või korteriühistu poole?

5

Maa-amet avaldas 2021. aasta aeropildistuste ortofotod, mis katavad üle poole Eestist

6

Ehitusmaht ületas pandeemiaeelse taseme

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida