Sindi paisu tehiskärestiku ehitus algab juuli lõpus

Keskkonnaagentuuri ajakava järgi algab kalade ülesvoolu ujumist takistava Sindi vabrikutammi looduslähedaseks kärestikuks muutmine juuli lõpus, kirjutab Pärnu Postimees.

Taristu, Ehitus, Sindi, Külli Tammur, Peep Siim, Pärnumaa

"Ehitushange lõpeb mais, kusjuures huvi pakutava töö vastu on suur," ütles keskkonnaagentuuri nõunik Peep Siim lehele. "Osalemisest on teatanud 24 ehitusettevõtet ja ­juba on nad meile esitanud üle 70 hanget täpsustava küsimuse, mis ulatuvad ehituse elektriga varustamisest ja kaablite vedamisest kivide paigutamiseni kärestikul."

Tööga loodetakse algust teha juulis, kui ei teki hankega seotud kohtuvaidlusi. Nende vältimiseks lubas Siim, et hanke korraldajad on tähelepanelikud ega kiirusta.

"Ehitustöö algab juurdepääsutee rajamisega ja elektrivarustuse kindlustamisega ehitajaile," ütles Siim. "Looduslähedase kärestiku rajamine võtab kaks suvist jõe madal­veeperioodi, peale selle aasta koelmute rajamiseks. Töö tuleb lõpetada 2020. aastaga. Ühtlasi rekonstrueeritakse Sindi välisujula."

Keskkonnaagentuur alustas veebruaris Sindi paisu avamise ja tehiskärestiku rajamise ligi 7,5 miljoni euro suuruse ehitustööde hankega.

Keskkonnaagentuuri tellimusel avaldas Riigi Tugiteenuste Keskus Sindi paisu avamiseks ja tehiskärestiku rajamise ehitustööde riigihanke. Tegemist on rahvusvahelise riigihankega, mis võimaldab kõikidel hüdrotehnikarajatiste ehitamise kogemusega ehitusettevõtetel järgneva 45 päeva jooksul panna kokku oma pakkumus, teatas keskkonnaagentuur.

Hanke eesmärk on leida sobivate oskuste ja kogemustega lepingupartner, kes teostaks Sindi paisu lammutustööd, rajaks selle asemele loodulähedase kärestiku ning taastaks sintlastele olulise väliujula.

"Aasta lõpus väljastati keskkonnaagentuurile kõik vajalikud ehitusload ning nüüd tuleb leida partner, kes tööd ellu viib," ütles keskkonnaagentuuri projektijuht Külli Tammur.

Ehitustööde kestuseks Pärnu jões on planeeritud kaks madalveeperioodi ning kolmas kulub kudealade rajamisele. Kui hankemenetlus jõuab lepingu sõlmimiseni, on võimalus, et Sindi pais avatakse kaladele rändeks sel suvel.

Pärnu jõe suudmest 14 kilomeetri kaugusel asuv Sindi pais tõkestab poolsiirde- ja siirdekalade ränded ligi 90 protsendile kude- ja kasvualadest, olles seetõttu hinnatud suurimaks probleemiks Pärnu jõestiku ja lahe kalavarudele. Sindi paisu kaladele läbipääsetavaks tegemine on osa Pärnu jõestiku elupaikade taastamise projektist, mida kaasrahastatakse Ühtekuuluvusfondist.

Allikas: BNS

 

Eesti Pank: tuleks eelistada kinnisvarahinna mõõdukat kallinemist

24.04.2018

alt
alt

Uus kööginkontseptsioon pakub julgemaid ja erilisemaid lahendusi

25.04.2018

Sarnased uudised

alt

Tallinna Vanasadamas sai nurgakivi kruiisiterminal

alt

Tallinna Vanasadama D-terminal uueneb 2020. aasta kevadeks

alt

Nordeconil valmis Haabersti turboristmiku viadukt

alt

Tartu Lõunakeskuse lähedusse rajatakse mitmetasandiline ristmik

alt

Turismitaristule lisandub vahvaid atraktsioone

alt

Algavad ettevalmistustööd Reidi tee ehituseks

alt

Tartu kuulutas välja Marja silla ideekonkursi

alt

Mustamäele kerkib avaliku ja erasektori koostöös parkimismaja

alt

Tallinna lennujaam sulgeb alates 15. novembrist terminaliesise parkla

Kõige populaarsemad

1

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

2

Kinnisvaraturu uus sihtrühm on vanavanemad

3

Elamus elamust

4

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

5

Tiskreoja arendaja: uute kodude järele on nõudlus jätkuvalt kõrge

6

Jääpurikakahjud tasub kinnistuomanik

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!