Kaks Tallinna uusehitist jõudsid Baltikumi kinnisvaraprojektide konkursil viie parima hulka

Mai lõpuks selgitavad Baltikumi kinnisvarafirmade liidud turgude üleselt välja kinnisvaraarenduse võiduprojektid. Elamuehituse ehk kodude arendusprojekti võitja valitakse välja viie parima uusehitise hulgast, millest mõlemad Eestist pärinevad projektid – Kiikri Residentsid ja Meerhof – ehitas Tallinnasse Metro Capital.

Uusarendused, Kinnisvaraettevõtted, Tallinn, Metro Capital, Ain Kivisaar, Baltic Real Estates Awards 2018, Eglė Lapkutė-Juozaitienė

Eesti juhtiva premium-klassi kinnisvaraarendusettevõtte Metro Capital kaks arendusprojekti (Meerhof 2.0 ja Kiikri Residentsid) valiti kinnisvaraarendajatest ja arhitektidest koosneva ekspertžürii poolt Baltimaade kinnisvaraauhindade TOP5 hulka elukondliku kinnisvara ehk kodude kategoorias. See kategooria tähistab uusi arendusi, mis pakuvad parimaid elamisvõimalusi, olles samas energiatõhusad, originaalsed ja esteetiliselt kaunid.

Eduka elamuprojekti võtmeks on selle oskuslik integreerimine ümbritseva naabruskonnaga, moodustades nii ühtse terviku ja väärtustades kogukonda.

Konkursi nominente hinnati järgmiste kriteeriumite järgi:

1) innovatsioon ja disain, mis näitab uusi ideid, lähenemisviise või täitmismudeleid, mis suurendavad projekti elanike jaoks atraktiivsust, tõhusust ja väärtust seoses oma keskkonna, avaliku ja meedia tunnustamist, jätkusuutlikkust;

2) asukoht ja ligipääsetavus, mis näitab tõhusat kohapealset valikuvõimalust, infrastruktuuri, transpordiühendust jne;

3) ehitusprotsessi kvaliteet ja täpsus.

„See on suurepärane saavutus, sest minu teada on viie hulka kahe projektiga jõudmine esmakordne – või siis vähemalt harukordne. Kui arvestada kolme riigi elukondliku kinnisvaraprojektide kogumahtu, siis on see ühe firma tegemistele ikka väga väärikas tunnustus,” märkis Metro Capitali juhatuse esimees Ain Kivisaar.

„Võrreldes Vilniuse ja Riiaga on Tallinna elamuehitus kõige kiiremini kasvav. Kui võtta arvesse, et hetkel on Tallinnas töös sadakond uue kortermaja ehitus, siis võimalus, et mõni Tallinna elamuehitusprojekt pälvib Baltikumi kinnisvaraauhinna on tõenäoline nii sel kui järgmisel aastal,“ ütles Baltic Real Estates Awards 2018 konkursi projektijuht Eglė Lapkutė-Juozaitienė.

Metro Capitali juhatuse esimehe sõnul oli Baltikumi elamuehituse viie parima hulka jõudmiseks vajalik ehitada tehnoloogiliselt täiuslik maja, mis sobib keskkonda nii logistiliselt kui ka arhitektuuriliselt. „Metro Capitali arendatud kortermajad erinevad turul pakutavast tavakaubast selgelt kliendile orienteerituse tõttu. Erinevalt valdavalt suurte ehitusfirmade loodud toodangust, kus peamine fookus on ehitushinna minimeerimisel, kasutame meie palju kliendisõbralikumaid ning seetõttu ka kallimaid lahendusi,“ ütles Kivisaar.

„Kiikri Residentside ning Meerhof 2.0 hooned on tehnoloogiliselt väga kõrgel tasemel: kasutusel on targa kodu lahendused, parimad soojustagastusega ventilatsioonisüsteemid ning paljud väiksemad igapäevaelu mugavaks muutvad tehnilised lahendused. Hoone projekteerimisse on kaasatud akustikud, saavutamaks hoone normidest kõrgema helipidavuse. Panustame aktiivselt ka keskkonnasäästlikku mõtteviisi ning ei ehita meie kliimas valdavalt kasutult seisvaid suuri katuseterrasse, vaid katame katusepinnad päikesepaneelidega. Ka elanike aktiivse elustiili toetamine on meie projektides tavanorm, mistõttu ehitame sageli hoonete juurde spordiväljakuid,” lisas Kivisaar.

 

Metsanduse uue arengukava koostamisel saab kaasa rääkida avaliku küsitluse teel

24.04.2018

alt
alt

Eften Kinnisvarafond maksab dividendiks 5,4 miljonit eurot

24.04.2018

Sarnased uudised

alt

Uuring: Merko on jätkuvalt mainekaim kinnisvaraarendaja

alt

Kõige mainekamad kinnisvaraarendajad on Merko, Liven ja YIT

alt

Endover: Volta arenduse põlengul ei ole olulisi mõjusid

alt

Arco plaanib Bulgaariasse 62 miljoni suurust arendust

alt

Arco Vara sai oma Bulgaaria arendusprojektile ehitusloa

alt

"Paberilt ostmist" enam ei kardeta

alt

Muinasvrakkide leiukohal valmisid esimesed Tivoli kortermajad

alt

Raplasse kerkib üle aastakümnete esimene uus kortermaja

alt

Tabasalu südamesse kerkiv elukvartal sai nurgakivi

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

3

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

6

Arco Vara võitis kohtuvaidluse kaubamärgi üle

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!