Meie iseloomud ning elustiilid on erinevad, samuti on seda ka maitsed ja eelistused sisustuses. Kes armastab tagasihoidlikku ja rahulikumat keskkonda ning kes tunneb end paremini eklektilisemas ja kirkamas ruumis. Võimalusi ja stiile, kuidas oma elutuba kujundada, on palju. Reegel on see, et reegleid pole ja miks mitte erinevaid stiile kombineerida?
Põhiline aspekt elutoa kujundamisel on lähtuda isiklikest
vajadustest ja elustiilist, eesmärk on luua keskkond, kus saab end
mugavalt ja hästi tunda!
Mõned stiilinäited
Minimalistlik/Moderne elutuba
Minimalismi iseloomustab lihtsus, õhulisus, funktsionaalsus ja vähene ilustuste ja detailide kasutamine interjööris, keskendutakse esmastele vajadustele. Värvivalikul antud stiili puhul lähtutakse reeglina puhastest ja konkreetsetest toonidest. Samuti on mööbliesemed lihtsa ja pigem konkreetse moega.
Klassikaline elutuba
Klassikaline stiil on üks levinumaid stiile elutoas. Selle ajatu stiili märksõnadeks on hubasus, familjaarsus, romantilisus ja pehmus. Klassikalisele interjöörile annavad aktsienti väärikas mööbel, rikkaliku mustri ja värvigammaga kangad ning elegantsed aksessuaarid.
Skandinaavia stiilis elutuba
Skandinaavia stiil on lihtne, puhas ja mänguline. See 1950. alguse saanud stiil on laialt levinud ning armastatud kogu maailmas tänaseni. Lihtsusele saab särtsu lisada julge aksessuaari valikuga ning heledaid seinu võib elavdada omapäraste piltide, julgete maalide või tapeediga.
Retro/Vintage stiilis elutuba
Antud stiil on mõjutusi saanud popkunstist ning 60 - 90 aastate rock’n rollist, kasutatakse julgeid värve, karakteriga mööbliesemeid ja aksessuaare.
Kaasaegne/Loft-stiilis elutuba
Loft – inglise keelest tõlgituna “pööning”, on mahajäetud tehaste ja vabrikute stiil, mis sai alguse eelmise sajandi 40ndatel aastatel Ühendriikides, mil neid ehitati aktiivselt ümber loomingulisteks stuudioteks, kontoriteks, aga ka korteriteks. Antud stiili iseloomustab vana ja uue mööbli segunemine. Kasutatakse nahast diivaneid, tugitoole, sobitatakse kokku erinevaid materjale.