Riiul kui kasulik sisustuselement

Kui mõelda sellele, mis võiks kodus kanda kõige kasulikuma mööblieseme tiitlit, siis tõenäoliselt osutub võitjaks raamaturiiul. Selle kasulikkus tuleb eriti välja väiksemas korteris või kitsastes oludes, kus igaks otstarbeks omaette mööblieseme soetamine ei ole mõttekas ning see ei mahuks ka ära. Kuidas saavad aga riiulid siis abiks olla? Alustame kõigepealt selle põhifunktsioonist ehk raamatute hoiustamisest.

Homer, Sisekujundus, Sisedisain, Riiulid, Homer, Mööbli tellimine, Mööbel, Riiulite tellimine, Köögiriiul, Raamaturiiulid

Raskemad alla, kergemad kõrgele

Raamatute õige sorteerimine tähendab mugavamat kasutamist ning võimaldab raamatute kõrvale ka muid asju mahutada. Kui riiulite kõrgus varieerub, saab seda arvestada ning paigutada raamatud sinna, kuhu nad püstiselt ära mahuvad.

Ajakirjad ja õhemad pehmete kaantega raamatud tuleks aga panna pikali või osta ajakirjakarp, et kaaned ja leheküljed püsiks ilusad ja sirged.

Suuremõõtmelised ning rasked raamatud sobivad alumistele riiulitele ehk põrandale võimalikult lähedale. Isegi kui kasutad neid harva ja tahaksid panna kõrgemale, siis ülemised riiulid on mõeldud pigem väiksematele ja õhematele raamatutele. Näiteks ilusate kaantega ja väikesemõõdulised raamatusarjad näevad kõrgematel riiulitel sisutuselemendina head välja.

Raamatuid võib jaotada riiulil mitmel moel

Igal raamaturiiulil võiks olla oma jaotussüsteem. Näiteks võib raamatud jaotada ilukirjanduseks ja tarbekirjanduseks, reastada kõik tähestikuliselt kas siis autori nime või pealkirja järgi või hoopis selle järgi, kui tihti antud raamatut loed. Peamine on kasutada süsteemi, milles orienteerud hästi, et soovitud teose vajalikul hetkel kätte leiaks.

Kes soovib aga ka raamatud sisustuselemendiks muuta, võib proovida teoseid hoopis kaanevärvi järgi sorteerida. Väga populaarne on variant, kus igal riiulil on ühte värvi seljaga raamatud.

Eri värvi raamatutest võib luua ka mustreid või sättida need selliselt, et toon muutub järk-järgult tumedamaks. Kuigi selline jaotus võtab rohkem aega, on tulemus meeldivalt unikaalne.

Raamaturiiulile sobib kõik

Lähme nüüd aga raamaturiiuli teiste kasutusvõimaluste juurde. Näiteks kööki võib ruumi olemasolul osta redeli tüüpi raamaturiiuli, sest kuigi internet on retsepte täis, on reaalne kokaraamat endiselt igati omal kohal. Kokaraamatute kõrvale riiulile sobivad ka mõned silmapaistvad lauanõud ning stiilsed maitseainepurgid.

Ruudustikku meenutav riiul moodustab aga justkui kõigele, mis riiulitele pannakse, omamoodi raami.

Madalad kitsad riiuliavad ei mahuta ehk kõige suuremaid entsüklopeediaid, ent lisaks väikesemõõdulistele raamatutele on selline riiul heaks kohaks pisematele toataimedele, kujukestele ning fotodele.

Raamaturiiul on üldse suurepäraseks kohaks, kuhu mahutada ära kõik pisividinad, mida läheb tihti vaja, kuid millele kuskil mujal kohta pole. Vältimaks seda, et need niisama riiulile kuhjatakse, tasub soetada mõned toa disainiga sobivad karbikesed või kastid, kuhu kõik vajalik ära mahub.

Kindlasti võiks raamaturiiulil olla oma nurk pliiatsite ja pastakate ning ilusate märkmike jaoks. Seda juhuks, kui soovid arvutiekraanist puhata ja näiteks õppides ka käsitsi märkmeid teha.

Kogu meelelahutus ühte kohta kokku

Viimasena võib välja tuua traditsioonilise ja modernse lähenemise omavahel sobitamise.

Kui raamatud olid aastasadu peamiseks meelelahutuseks, siis nüüd täidab koduse meelelahutaja rolli suure ekraaniga televiisor.

Miks mitte aga osta raamaturiiulit, millele saab paigutada ka teleri? Raamatute kõrval leiab kindlasti koha ka alles hoidmist väärivatele DVD’dele, mänguplaatidele ning miks mitte ka CD’dele. Selliselt on kogu meelelahutus ühes kohas koos.

Nagu näha, ei pea raamaturiiul olema lihtsalt raamatute riiul, vaid kastist välja mõeldes leiab sellele teisigi kasutusalasid. Olles välja mõelnud, mida tahaksid raamaturiiulil lisaks raamatutele veel hoida, siis järgmiseks sammuks võiks olla e-poes riiulite valikuga tutvumine, et näha, mis võimalused turul on.

Kindlasti leiad oma koju sellise raamaturiiuli, mis oleks sinu kodus ühtaegu nii kasulik mööbliese kui ka kaunis sisustuselement.

Mõtteid jagas suure kaubavalikuga Kaup24.ee e-pood.

Eluaseme hinnaindeksi aastakasv kiirenes

23.03.2018

alt
alt

Miks valida pensionisambaks üürikorter?

26.03.2018

Sarnased uudised

alt

Voodite standardmõõdud – mis need veel on?

alt

Eritellimusmööbel loob omapärase ja kordumatu interjööri

alt

Rose et Marius – Provence´i peene kunsti looming sinu kodu kaunistamiseks

alt

Uus kööginkontseptsioon pakub julgemaid ja erilisemaid lahendusi

alt

Elutoa mitu nägu

alt

Moodulmööbel pakub paindlikku sisustusvõimalust

alt

Kevadhõng elutuppa! 10 lihtsat näpunäidet selle saavutamiseks

alt

Täislahendused aitavad tõsta uusarenduste müüki keskmiselt 28%

Kõige populaarsemad

1

Alates 1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustus

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Jaanuari tehinguaktiivsus oli mullusega võrreldaval tasemel

4

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

5

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

6

Paldiski kinnisvaraturu mootorid: töökohad ja hea ühendus Tallinnaga

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla