7 disainiideed Pariisist: Maison&Objet 2018

Astieks Komfort salong külastas 19-23. jaanuaril toimunud  Maison&Objet`i sisustusmessi Pariisis, et koguda algavaks aastaks uusi ja värskeid sisustusideid. Maison&Objet’i võib lugeda üheks populaarsemaks ning mainekamaks ürituseks, kuhu kogunevad oma ala professionaalid tervest maailmast. See üritus määrab kõige olulisemad teemad disainivaldkonnas.

Maison&Objet oli täis suurepäraseid luksusbrände, igaüks oma originaalse lähenemisviisiga. Oleme valinud parimad ideed messilt, mis annavad igale kodusisustajale värsket inspiratsiooni uueks hooajaks.

Skandinaavia stiili kergus

Homer, Sisekujundus, Maison&Objet, Homer, Astieks Komfort OÜ

Õhulisuse ja ruumikuse rõhutamine läbi lihtsate vormide, puhaste joonte ning ümarate kujundite. Ekspertide sõnul ei kuulu telerid, sülearvutid ja muud digitaalsed seadmed puhkeruumidesse. Magamistuba ja köök peaksid jääma ruumideks, kus taastada oma energiavarusid. Sarnased tingimused vastavad Soome stiilile – riigile, kus uuringute kohaselt elab kõige rohkem õnnelikke inimesi maailmas. Soome stiilis interjöörile on omane minimalism, loodusega kooskõlas olemine, mida kantakse edasi puust elementidega, suurte aknate ja ruumi vabadusega. 

Šikid värvid

Homer, Sisekujundus, Maison&Objet, Homer, Astieks Komfort OÜ

Sellel hooajal tõstavad pead julged värvid: oranž, roosad, tumeroheline, violetne, punased toonid, oliiviroheline, punetavad pohlad ja tumedad mustikad. Sellised toonid on head modernsete detailide rõhutamiseks ruumis ning suurepärane võimalus muuta tervet ruumi vaid mõne disaini elemendiga.
Interjöör ei ole nagu garderoob, me ei muuda tervet sisustust iga hooaeg või isegi korra aastas.

“Trendivärvid” on aga hea  võimalus täiendada interjööri millegi uue või ebatavalisega. Kõige lihtsam on hooaja uusi toone  interjööri tuua läbi väikeste asjade, mida on võimalik liigutada:  nõud, vaasid, raamid, peeglid, aksessuaarid. Mitmed sama värvi aksendiga objektid ruumis võivad teineteist toetada, lisades tervele ruumile harmooniat.

Ülistades mugavust

Homer, Sisekujundus, Maison&Objet, Homer, Astieks Komfort OÜ

Hubasuse ja mugavuse põhimõtet esindavad mitmed materjalid: nahk, looduslikud materjalid, kootud villased asjad. Velvet ja selle imitatsioonid jäävad ka sellel hooajal lemmikute hulka ning mitte ainult pehme mööbli puhul.

Massiivsed valgustid

Homer, Sisekujundus, Maison&Objet, Homer, Astieks Komfort OÜ

Tähelepanu keskpunktis on suured ja omanäolised valgustid. Julgem valgustus ei tähenda aga seda, et see liiga ülekaalukalt ruumile mõjub ning seda tänu läbipaistvat klaasi kasutamisele, mis annab hea valgustuse.

Eksootika

Homer, Sisekujundus, Maison&Objet, Homer, Astieks Komfort OÜ

Populaarsust on kogumas erinevad eksootilised puud, mida kasutatakse nii mööbli kui aksessuaaride valmistamiseks. Lisaks puidule saab eksootilist tunnet luua läbi erinevate taime-ja lillemustrite. Neid näeb nii masiivse mustrina seinal, reljeefse kangana kui isegi läbi eksootiliste roheliste putukate.

Pastelsed kevadpühad

Homer, Sisekujundus, Maison&Objet, Homer, Astieks Komfort OÜ

Igal aastal valitakse ka pühadeks uued trendid. Lihavõttepühad ei ole enam kaugel ja kodu kaunistamiseks on sellel hooajal palju ideid ja värve. Meie lemmikuteks on pastelsed lauanõud ja aksessuaarid!

130 aastat Lalique`i

Homer, Sisekujundus, Maison&Objet, Homer, Astieks Komfort OÜ

Nimi Lalique seostub klaasi ja kristalliga, see on traditsioon mida on põlvest põlve edasi kandnud silmapaistvad prantsuse käsitöölised. Sellisele traditsioonile saab tagasi vaadata vaid uhkusega. Sada kolmkümmend aastat rafineeritust ja meisterlikku loomingulisust prantsuse “Elukunsti”, luues ajatuid meistriteoseid.

2018.a uus kollektsioon esindab René Lalique loomingulise universumi suurimat õitseaega läbi pääsukeste kujutise. Poleeritud satiinkkristallil hõljuvad pääsukesed lendavad läbi lustlikku valguse, lummates kõikide pilku.

 Vaata kogu galeriid SIIT.

Kuidas müüa kodu, kus elab ka lemmikloom?

31.01.2018

alt
alt

YIT ja Lemminkäinen ühinesid linnakeskkondade arendamise juhtivettevõte loomiseks

01.02.2018

Sarnased uudised

alt

Voodite standardmõõdud – mis need veel on?

alt

Eritellimusmööbel loob omapärase ja kordumatu interjööri

alt

Rose et Marius – Provence´i peene kunsti looming sinu kodu kaunistamiseks

alt

Uus kööginkontseptsioon pakub julgemaid ja erilisemaid lahendusi

alt

Elutoa mitu nägu

alt

Moodulmööbel pakub paindlikku sisustusvõimalust

alt

Kevadhõng elutuppa! 10 lihtsat näpunäidet selle saavutamiseks

alt

Riiul kui kasulik sisustuselement

Kõige populaarsemad

1

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

2

Elamus elamust

3

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

4

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

5

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

6

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!