RE/MAX-i frantsiisiga edukaks kinnisvaraäris

Mitmed alustavad või juba tegutsevad Eesti kinnisvarabürood seisavad aeg-ajalt fakti ees, et äri ei edene ja puuduvad ressursid ning teadmised, kuidas turupotentsiaali paremini enda kasuks pöörata.

Sisuturundus, Kinnisvaraettevõtted, Tööpakkumine, RE/MAX Estonia, Heiti Karafin, Frantsiisi müük, Frantsiisi ostmine, Frantsiis, Selestre OÜ, Kinnisvaramaakler, RE/MAX, Aivar Vilbo

RE/MAX Estonia partnerid Heiti Karafin ja Aivar Vilbo.

Kui kinnisvaraturg kasvab ja raha liigub, saab taolist punnseisu mõnda aega varjata, sest tegemist jätkub kõigile turuosalistele. Languse korral ja konkurentsi kasvades jäävad aga sõelale tugevamad, kelle ärimudelis sisaldub regulaarne personali koolitamine, uute tehnoloogiliste lahenduste juurutamine ning tugev kaubamärk.

Üheks võimaluseks kinnisvaraäris oma ettevõtte riske maandada on frantsiis, mida Eesti ärimaailmas on seni kahjuks suhteliselt tagasihoidlikult kasutatud.

Frantsiisilepingust tulenevad võimalused, millega frantsiisileandja annab frantsiisilevõtjale kasutada oma oskusteavet ja kogemust, võib osutuda võtmeks, mis annab ärile uue suuna. Nii on näiteks rahvusvahelise RE/MAX-i frantsiisiga viimastel aastatel edukat meie kinnisvaraturule sisenenud mitmed ettevõtjad ja oma firma loonud maaklerid.

“Eesti kinnisvaramaastikul tegutseb suur hulk väikeettevõtteid, kellel oleks ambitsiooni ja potentsiaali kasvada suuremaks, kuid puudu jääb tuntusest ja oskusteabest,” rääkis RE/MAX Estonia partner Aivar Vilbo.

Tema sõnul on mõistetav, et paari-kolme-nelja maakleriga firmad ei suudagi panustada maaklerite koolitamisse ja turundusse võrdselt suuremate tegijatega, kuid ka taolise olukorra jaoks on frantsiisivõrgustikuga liitumise näol lahendus olemas. RE/MAX võimaldab igal hakkajal ja edukal inimesel luua oma kaubamärki kandev kinnisvarabüroo, kasutades selleks RE/MAX-i pikaaegseid kogemusi ja koolitusprogramme, kusjuures edulugusid ei pea otsima hakkama piiri tagant, vaid neid leiab siitsamast Eestist.

“Täna võib öelda, et RE/MAX-i frantsiis on Eesti kinnisvaraturul kindlalt kanda kinnitanud ja veelgi populaarsust kogumas – kaubamärgi all töötab erinevates firmades ligi 90 maaklerit ja lähema aja plaan on kasvatada see number 150-ni. Kusjuures RE/MAX kasvab kahel suunal – esiteks läbi frantsiiside müügi ehk uute kinnisvarabüroode liitumisega rahvusvahelise brändi alla ja teiseks maaklerite liitumise kaudu juba RE/MAX-iga ühinenud firmadega,” kommenteeris RE/MAX Estonia partner Heiti Karafin, kes näeb frantsiisi edu reaalsetes tugiteenustes lepingupartneritele. “Võtame meiega lepingulistes suhetes kinnisvarabüroode omanikelt maha suure osa koormusest, mis puudutab töötajate koolitust, juriidilisi kontsultatsioone ja turundust. Näiteks viime me koolitusi läbi väga laial ja kvaliteetsel skaalal, alates algaja maakleri koolitusest, lõpetades väga kõrgetasemeliste rahvusvaheliste kinnisvaraspetsialistide nõuannetega.”

Võib arvata, et paljud kinnisvaraettevõtjad pelgavad frantsiisilepinguga kaotada sõltumatuse, kuid see on täiesti vale arusaam, mille juba RE/MAX-i brändi all töötavad ettevõtjad võivad kergesti ümber lükata.

“Me ei sekku ettevõtete igapäevatöösse, vaid pakume neile samasugust toetust, nagu saavad endale võimaldada vaid suured kinnisvarafirmad. Kõik meie brändiga bürood on sõltumatud ja tegutsevad iseseisvalt. Loomulikult kaasneb RE/MAX-i frantsiisiga töökultuuri muutus, sest maaklerid muutuvad professionaalsemaks ja vastutustundlikumaks, aga see ongi ju eesmärk – olla kõrgete standarditega usaldusväärne ettevõte oma klientide jaoks,” selgitas Vilbo.

RE/MAX-i frantsiisipõhimõtetega on võimalik lähemalt tutvuda siin.

Loe lisaks: Maakleri edulugu: nelja aastaga neljakümne maakleriga kinnisvarabüroo omankuks

Tartu Paju tänava kõrghoone ehitust on plaanis alustada kevadel

30.01.2018

alt
alt

Arco Vara uute aktsiatega hakatakse kauplema 2. veebruaril

30.01.2018

Sarnased uudised

alt

Kuidas saada hinnatud kinnisvaramaakleriks?

alt

Maakleri edulugu: nelja aastaga neljakümne töötajaga kinnisvarabüroo omanikuks

alt

Baltic Sotheby’s International Realty avas Tallinna vanalinnas uue büroo

alt

Kaalud enda kinnisvara müüki? Vali partneriks Baltic Sotheby’s International Realty!

alt

Arco Vara tütarettevõte võitis Merimetsas asuva riigimaa oksjoni

alt

Efteni kasum kukkus mullu enam kui poole võrra 3,3 miljonile eurole

alt

Kuidas kaitsta WC-potti katlakivi kahjuliku mõju eest?

alt

Arco Vara kasum kasvas mullu enam kui 2,5 korda

alt

Igavus murrab? Siit leiad lahenduse!

Kõige populaarsemad

1

Alates 1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustus

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Jaanuari tehinguaktiivsus oli mullusega võrreldaval tasemel

4

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

5

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

6

Paldiski kinnisvaraturu mootorid: töökohad ja hea ühendus Tallinnaga

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla