Südamega sisustatud staarblogija kodu

Tuntud blogija Miramii Maarja Vaher on isetegemisest ja sisekujunduskirest ajendatuna loonud Haabneemes kodu, mis paneb paljud õhkama ja on andnud kõneainet mitmetele meediaväljaannetele. Nüüd on tema elus toimumas suur pööre elukohavahetuse näol ja suurepärane ridaelamuboks on pandud müüki.

Kodukujundus, Homer, Sisedisain, Korteri renoveerimine, Sisekujundus, Miramii, Kodu renoveerimine, Korteri remont

Homer.ee kasutas võimalust Miramiiga enne kolimist kaunist eluasemest ja sisekujundusest rääkida. Kõigepealt küsisime, miks just kodukohaks sai valitud Haabneeme Harjumaal?

„Kunagi, kui me oma päris esimest kodu ostma hakkasime, soovisime seda teha sada protsenti laenuvabalt ja tänu vanematele see õnnestus. Et aga  eelarve oli väga piiratud ja idee kesklinna heas korras korterist tuhmus  ruttu, kolisime me Viimsisse üsna suurde, kuid väga lahedasse  kortermajja. Vuntsisime oma 50 ruutmeetrit ruttu üles ja müüsime kahe aasta pärast kasumlikult maha. Selleks hetkeks tundsime end Viimsi kandis nagu päris kodus, ühes parkide, linnulaulu ja  merelähedusega. Sellest sai kiiresti selgeks, et ka uus kodu peab asuma samas rajoonis ning pika otsimise ja erinevate kompromisside tulemusel leidsimegi väga heas asukohas ridaelamu, mis poleks saanud sellel hetkel parem olla!“ rääkis Miramii.

Kuna tema sõnul sai esimeses kodus "kõik-peab-olema-valge" mäng läbi mängitud, siis järgmises kodus rõhuti suuresti kodutundele ja eirati kõiki  "pinteresti" poolt seatud reegleid ning kuulati oma südame häält.

„Kodukujundus on mu suur huvi ja kirg, seetõttu mõtetest muidugi puudu ei  jäänud ja pigem otsustasime asja rahulikult võtta ja vaadata, mis ideed  päriselt püsima jäävad. Nii on selles kodus tegemata jäänud  üks suur roheline sein, betoonist köögipõrand, betoonimitatsiooniga  garderoobiuksed, esiku avatuks lõhkumine, puitlaudisega seina katmine jne,“ selgitas Miramii.

Kodukujundus, Homer, Sisedisain, Korteri renoveerimine, Sisekujundus, Miramii, Kodu renoveerimine, Korteri remont

Sisustus kujuneb aegamisi

Esimene asi, mis ridaelamus asuvasse koju osteti, oli betoonist valamu. 
„Betoonist valamule sõitsime spetsiaalselt Tartusse järgi ja  surusime kõikidele näitajatele vastu seistes selle ka oma pisikesse  autosse. Hiljem hoidsime lihtsalt hinge kinni, et see üsna kallis valamu  ka päriselt meie tulevasse, veel remonti nägemata, vannituppa ära mahuks ja sobituks. Õnneks läks kõik hästi,“ kirjeldas Miramii.
Kodukujundusfännist blogija kodus on kolme sorti sisustust ja aksessuaare, nii  disainertoodangut, laiatarbekaupa kui ka taaskasutatud detaile.

„Proovime nende  kolme vahel õilsat harmooniat hoida, et kodu kogemata liiga vintage 
hõnguliseks ei muutuks või võõrale silmale IKEA kataloogi ei meenutaks,“ rõhutas Miramii, kelle sõnul on paljud põnevad asjad tulnud justkui ise temani. „Nii oli meil vajadus kontorilaua järele juba ammu, kuid õige, 60-ndatest pärit isend, leidis tee meieni Osta.ee keskkonnast pea aasta hiljem.“

Kodukujundus, Homer, Sisedisain, Korteri renoveerimine, Sisekujundus, Miramii, Kodu renoveerimine, Korteri remont

Skandinaavia stiil pole eesmärk

Kuigi haabneeme kodu näeb välja põhjamaine, siis Miramii oma kodu Skandinaavia stiili liigitada ei taha, kuna see mõiste on laialivalguv ja kindla tähenduseta.

„Valged seinad ei tee veel kodust skandinaavia stiili esindajat. Ise arvame, et meie kodu on  meie stiili – just nii kaootiline, mugav ja praktiline nagu meie elud seda vajavad,“ rääkis Miramii.

Skandinaavia stiil on selle üldisemas tähenduses tema meelest aga igati plussi poole kalduv, kuna see on väga praktiline. See, mis päeval on  laud, võib õhtul sõprade külla saabumisel täita hoopis pingi rolli. Sisustus on naturaalne, lihtne ja interjööri kogu mulje helge ja soe,  just selline nagu ühele Põhjamaale sobilik olla võiks.

Kodukujundus, Homer, Sisedisain, Korteri renoveerimine, Sisekujundus, Miramii, Kodu renoveerimine, Korteri remont

Kodu parim osa on valgus

Miramii kodu parim osa on valgus. Kunagine kogemus pimedas vanalinna korteris elamisest õpetas valgust väga hindama ja seda sobivalt enda jaoks ära kasutama.

„Elutoas on pea maast laeni aknad, mis täidavad toa valgusega ka kõige pimedamatel päevadel. Küll aga, kui tuppa lisada heledam vaip ja valged diivanid, juhivad need valgust edasi ka teistesse nurkadesse,“ soovitab perenaine.
Lisaks heale valgusele on Miramii lemmikuks ka terrass ühes murulapiga. Murulapp on küll väikene, kuid täidab oma rolli mitme aia eest. Suvised või varakevadised õhtusöögid terrassil on midagi, mis annavad äärelinna elule õige maitse. 

Kodukujundus, Homer, Sisedisain, Korteri renoveerimine, Sisekujundus, Miramii, Kodu renoveerimine, Korteri remont

Kodukujundus on Miramii suur huvi ja kirg. Tema kodusoojadest mõttelõngadest saad rohkem lugeda blogist.

Vaata lisaks Miramii kauni kodu kohta siit.

 

Brave Capital rajab Pirita TOPi kõrvale kaks kortermaja

01.11.2017

alt
alt

Eesti Energia müüs Linnamäe hüdroelektrijaama

02.11.2017

Sarnased uudised

alt

Kuidas kasutada kodukujunduses taimede väge?

alt

Toidu valmistamine koduõuel on pöördumatu trend

alt

Tiskre asumis müüakse modernset villat

alt

Muhu saarel on müügis tõeline unistuste suvekodu

alt

7 näpunäidet rõdutaimede kasvatamiseks

alt

Kuidas muuta rõdu lopsakaks aiaks?

alt

Moodulmööbel pakub paindlikku sisustusvõimalust

alt

Minimalistlik sisedisain. Kuidas seda saavutada?

alt

8 ideed parima valguslahenduse saamiseks

Kõige populaarsemad

1

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

4

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

5

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

6

Paldiski kinnisvaraturu mootorid: töökohad ja hea ühendus Tallinnaga

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla