Kas ja miks oma kodu kindlustada?

Kindlustus aitab ootamatute juhtumite korral ning võtab enda kanda väljaminekud, mis muidu tuleks tasuda oma taskust. Inimesed, kellel puudub laen, arvavad tihtipeale, et neil ei ole kindlustust vaja, ja jätavad selle pisikese lisakulu tegemata.

Kui aga arvestada, et üks tulekahju võib hävitada terve kodu, mille taastamine maksaks näiteks 60 000 eurot, ei tundu kodukindlustuse kuumakse enam sugugi kallis. Kindlasti tasub kindlustada ka maakodud ja suvilad.

Kindlustusteenuseid pakub ERGO Insurance SE. Tutvu tingimustega www.ergo.ee ja vajadusel konsulteeri spetsialistiga.

umbrella_house

Kindlustuse kalkulaator

Objekt:
Hoone materjal:
Pindala:
Valitud riskid:
Omavastutus: 100€
Elatakse alaliselt: Jah
  Arvuta
Hind:
  *näitlik kuine kindlustusmakse ERGOs.
kodukindlustuse_foto

Kuidas valida endale parim kindlustusleping?

Kodukindlustuses ei ole kõige tähtsam hind, vaid kindlustustingimused, välistused, valitud riskid jms. Kindlustuslepingut sõlmides pööra kindlasti nendele tähelepanu.

Kodukindlustuse hind sõltub mitmest tegurist. Näiteks kui tegemist on puitmajaga või puit korterelamuga, on riskitase suurem ja seetõttu ka hind kallim. Samuti mängib rolli see, millise kindlustuspaketi valid või kui paljude riskide vastu soovid oma kodu kindlustada. Iga kindlustusselts määrab ise täpsed lepingutingimused ja arvutab tingimustele vastava maksumuse.

Kindlustusandjate tingimused ei ole alati täpselt ühesugused ning ka hind on seetõttu erinev. Pakkumuste hindamisel vaata aasta- või kuumakse suuruse kõrval kindlasti ka seda, milline on pakutav kindlustuskaitse. Väiksem hind võib tähendada ka väiksemat kaitset. Näiteks kui oled jätnud valimata varguse riski, siis varguse toimudes sellega seotud kahjusid sulle ei hüvitata.

Igal juhul tuleks enne lepingu sõlmimist teha selgeks, mida sõlmitav kindlustusleping täpselt katab. Ainult hinna põhjal tehtud kiire otsus võib kahju korral kasutuks osutuda, sest kiirustades on mõni lepingutingimuste nüanss jäänud tähelepanuta ja hüvitis võib seetõttu saamata jääda. Mõtle enne lepingu sõlmimist täpselt läbi oma vajadused ja tutvu pakutavate tingimustega.

Lepingute standardtingimustes võib olla ka punkte, mis konkreetsel juhul võivad osutuda kas kasutuks või mittepiisavaks. Näiteks võib kindlustatav kodu asuda majas, mis paikneb kõrgel künkal ning seetõttu puudub ka vajadus kindlustada kodu üleujutuse riski vastu. Samas võib aga iga kindlustusselts määratleda loodusõnnetusi erinevalt ning nii võid alles kahjujuhtumi korral avastada, et loodusõnnetusena hüvitatakse küll tormikahjud, kuid mitte näiteks rahe poolt põhjustatud kahju.

Mis saab siis, kui Sinu koduga juhtub õnnetus ja kodu on kindlustamata?

  • Sul tekivad ootamatud väljaminekud, mis võivad olenevalt juhtumist olla väga suured.
  • Pead kodu ise remontima või otsima remondifirma.
  • Suurema kahju korral tuleb Sul leida oma perele ajutine eluase ja selle eest maksta.
  • Sul võib tekkida vajadus laenata kodu taastamiseks raha ja nii lisandub intressikulu.


Tasub teada:

  • ERGOs registreeritakse keskmiselt seitse koduga seotud kahjujuhtumit päevas.
  • ERGO hüvitab kodukahjusid päevas keskmiselt 15 500 euro eest.
  • Kõige sagedamini juhtub kodudes veekahjustustega seotud õnnetusi.

Kuidas saad Sina maandada riske?

Mida hüvitatakse?

Vargus

Kodust lahkudes lukusta alati kõik uksed ja sulge aknad. Ka korterelamu kõige kõrgema korruse lahtisest aknast on suutnud vargad sisse ronida. Hoia korteri- või majauks lukus ka siis, kui ise kodus oled. Esimesel korrusel sule aknad ka ööseks, olgugi et ise kodus oled. Kui elad oma majas, ära jäta eesust lahti, kui ise aias oled. Paiguta väärtuslik vara kindlasti hoonesse lukustatud ukse taha või hoia vara kasutades sellel koguaeg silma peal. Kindlasti ei tasu jätta korterelamus jalgratast, lapsekäru vms avalikku koridori või lukustamata keldrisse. Lisaks lukustatud uksele võiks kasutada ka rattalukku.

Loe rohkem
Mida hüvitatakse?

Torm

Vaata üle maja juures olevad puud ja selgita välja, millised neist võivad väga tugeva tuule tõttu hoonetele ohtu kujutada. Kahju võivad tekitada ka tuules murduvad suured oksad. Eemalda või kärbi kõik ohtlikud puud ja oksad. Kontrolli, kas vihmaveerennid jms maja küljes olevad osad on korrektselt ja tugevalt kinnitatud. Samuti veendu, et katusel ei oleks midagi lahtiselt rippumas, mis tugeva tuulega lendu võiks minna. Kui ilmateade on andnud tormihoiatuse või näitab ennustus tugevat tuult, korja hoovist kokku kõik lahtised kergemad esemed, mille tuul võiks laiali pillutada, näiteks ämbrid, batuut, laste mänguasjad jms.

Loe rohkem
Mida hüvitatakse?

Tuli

Hoolitse, et Su maja korstnad ja ahjud oleks puhtad. Lase neid vähemalt korra aastas puhastada selleks vajalikku sertifikaati omaval spetsialistil. Ära põleta ahjus või pliidi all materjale, mis võivad küttesüsteemi rikkuda, näiteks kile, plast, mähkmed, konservikarbid. Samuti hoia küttematerjali küttekehast eemal, et vältida kuumuses nende süttimist. Palju tuleõnnetusi põhjustab ka toas hooletu suitsetamine, kuna veel hõõguv tuhk võib kergesti süttivale materjalile sattudes selle süüdata. Kui põletad küünlaid, jälgi, et neil oleks tulekindlad alused ning et nad oleks kardinatest, vaipadest ja pehmest mööblist ohutus kauguses. Süüa tehes ära jäta kunagi järelvalveta panni või potti, kus on palju rasva. Rasv süttib väga kiiresti ja võib palju kahju tekitada. Kui majas on kasutusel elektri- või õliradiaatorid, veendu, et need on töökorras – kuskilt ei tohi midagi tilkuda ega lühist tekitada.

Loe rohkem
Mida hüvitatakse?

Vesi

Veekahjusid põhjustavad kõige sagedamini veega töötavad kodumasinad ning järelevalveta jäetud voolav vesi. Ootamatute kahjude vältimiseks kontrolli regulaarselt nii pesu- kui ka nõudepesumasina töökorda – kas torud ja voolikud on kindlalt fikseeritud, kas kuskilt ei leki, kas vesi pääseb probleemideta torude kaudu minema. Vajadusel kasuta ka katlakivi eemaldajat, et kodumasinate tööiga pikendada. Ära jäta veega töötavaid kodumasinaid järelevalveta tööle. Samuti ei tohi jätta järelvalveta voolavat kraani- või vannivett. Kontrolli regulaarselt, et vee äravoolutorud lasevad veel vabalt ära voolata. Vajadusel puhasta ise või lase spetsialistil äravoolutorusid puhastada. Külmade ilmade saabudes tühjenda veesüsteemid õues ja mitteköetavates ruumides, et vesi ei saaks külmudes süsteeme rikkuda. Võimalike veekahjude vältimiseks hoia keldris asju alati põrandapinnast kõrgemal.

Loe rohkem

Kindlustusuudised

Vaata kahjusid kaardil

ERGOs registreeritud kodukindlustuse kahjud:
01.01.17-31.12.17
Tormikahjustus
Tulekahjustus
Veekahjustus