FAQ

Korduvad küsimused

Millise lingi alt saab teha uut kuulutust?
Kuulutust saab hakata sisestama vajutades ülaosas menüüribal olevale lingile "Minu City24". Avanenud lehel saate registreeruda kasutajaks või siseneda olemasolevasse kasutajakontosse. Registreerumise teeb kiireks ja mugavaks Facebook´i või Gmaili konto olemasolu.
Kasutajakontos avalehel valida objekti tüüp ning seejärel sisestada ülejäänud andmed. Soovitav on sisestada põhiandmed ära ning hiljem "Muuda" nupu all teha täiendusi, et vältida edasi/tagasi nuppude kasutamisel informatsiooni kadu.

Kuidas ja mis välju pean ma aadressi sisestamisel täitma?
Et ühtlustada baasi sisu ja olla võimalikult täpselt vastav tegelikele aadressidele on meie poolt teostatud aadressi kontroll AS Regio ja Google andmebaasidega. Kui on tegemist uue objektiga või objektiga, mida aadressi registris pole on kasutajale jäetud võimalus sisestada objekt baasi ikkagi, meie poolt on palve, et sisestatav objekt oleks võimalikult täpse aadressiga. Praegu on meil kohustuslikeks väljadeks Maakond, Linn/vald ja Tänav või Kohanimi. Need väljad on märgitud vastava kollase märgiga, nagu kõik teisedki kohustuslikud väljad.

Kuidas on võimalik muuta juba avaldatud objekti andmeid?
Seda on võimalik läbi "MinuCity24" all oleva menüü "Minu Objektid" lehel. Seal on näha kõik enda poolt sisestatud objektid, iga objekti rea lõpus on Muuda nupp. Kui nüüd sinna klikkida avaneb objekti andmete muutmise vorm. Peale vajalike muudatuste tegemist tuleb vajutada nupule "Salvesta muudatused".

Miks ma ei leia Otsingus oma kuulutust?
Kuna otsingus valib süsteem vastavusi aadressi ja mõningate teiste väljade järgi siis peavad need klappima teie sisestatuga. Nt. Kui sisestate aadressi Kristiine, aga otsingusse Kesklinn siis ei leia süsteem vastavust. Või nt. sisestate otsingusse 3-toaline korter, aga kuulutuse sisestamisel panite kogemata 2 siis ei leia süsteem vastavust. Seega, kui te ei leia otsingus oma objekti, tuleb üle kontrollida kuulutusse sisestatud andmed. Kindlasti vaadata, kas kuulutus ei ole äkki aegunud.

Kuhu kadus objekti lisainformatsioon?
Kui lisainformatsiooni ei ole kuulutuses näha, siis tuleks üle kontrollida kasutajakontos, kas see on sisestatud õigesse lahtrisse.
Lisainformatsiooni lahtreid on erinevate keeltega kokku 6.
Nt. Kui sisestasite kogemata eestikeelse lisainfo venekeelsesse välja, siis seda teksti ei ole portaali eestikeelses variandis näha ning on venekeelses variandis. Seega, tekst tuleks lihtsalt ümber tõsta õigesse lahtrisse.

Kuidas sisestada pilte?
Kui teil on võimalus oma objektist pilte teha ja neid digitaalsel kujul saata on teie enda huvides, et te lisate oma objektile pildid. Üks pilt räägib rohkem kui ülejäänud ilus jutt. Läbi „Lisa pildid“ nupu on võimalik leida oma arvutis asuv pildifail. Pilt lisatakse pildibaasi peale vajutust nupule „Edasi“, kus saate vahetada fotode järekorda ja määrata Põhipilt. Põhipilt on kuulutuse esimene foto ning seda näidatakse otsingu tulemuse nimekirjas. Samuti saab seal lehel lisada kommentaare. Kui see on kõik tehtud siis kindlasti vajutada „Salvesta“.

Miks ei saa ma objektile lisada pilte?
Pildiformaat peab olema lubatud faili formaadiga. Sobivad failiformaadid on jpg, jpeg, gif, png ja bmp. Piltide maksimum suurus on 1800pix *1600pix. Üleslaetava faili maksimum suurus on 50Mb.

Miks on minu kinnisvara pakkumise juures piltide asemel maja märk?
See tähendab, et pilt puudub. Pildibaasis pildi kõrval olev Kustuta nupp võimaldab kustutada objekti pildibaasist, palun olla selle võimaluse kasutamisel äärmiselt ettevaatlik, et te ei kustutaks ära mingit pilti, mis on seotud teie enda konkreetse objektiga. Objektide juurde on salvestatud viide pildibaasis olevale pildile ja kui te kustutate objekti juurtes olevad pildid ära tekib teie objekti juurde pildi asemel maja märk.

Mida tähendab "Arhiveeri"?
Igal maaklerkeskkonna kasutajal on kontos arhiivkaust. See on selleks, kui enam pole vaja kuulutust avalikuks panna, kuid võimalik, et kunagi tulevikus on jälle vajadus. Nt. korteri üürimine. Kui panna objekti staatuseks „Arhiveeritud“ siis lähebki kuulutus arhiivkausta. Arhiveeritud kuulutusi näete, kui valite Objektide filtri rippmenüüst "Arhiveeritud".

Kuidas kustutada aegunud objekti baasist?
Seda on võimalik teha minnes "Minu City24" all olevasse menüüsse "Minu Objektid". Seal on näha kõik objektid ja iga objekti paremal üleval nurgas on ristiga märk, millele vajutades ongi võimalik objekt baasist kustutada. Kustutatud objekti ei ole võimalik taastada!

HTML-i kasutamine kirjeldustes
Kuldpaketi kasutajatel on võimalik kasutada mõningaid tektiformateerimise võtteid.
1. Lubatud HTML tagid on <a>, <b>, <i>, <p>, <strong>, <sup>, <span>
2. Atribuudid "href" ja "target" on lubatud linki (<a>) puhul
3. Atribuut "style" on lubatud <p> ja <span> tagide puhul. "Style" atribuudi korral on lubatud vaid kasutada värvimuutust: style=”color:#FF0000” või style="color:red".
Näiteid kasutamisest:
<b>test</b>
<a href="https://www.city24.ee" target="_blank">test link</a>
<strong> test strong </strong>
<i>Tekst italic </i>
m<sup>2</sup>
<span style="color:#FF6600;"> tekst </span>
<p style="color:red"> tekst </p>