KIK korraldab seitsmes linnas tänavavalgustuse infopäeva

Koos KIKi spetsialistidega astuvad teabepäevadel üles ka valgustehnika eksperdid Tiiu Tamm ja Toivo Varjas.

„Kuigi LED valgusteid on Eestis juba mitmel pool kasutatud, on inimestel nende teemal rohkem küsimusi kui vastuseid. Seda tühimikku tahamegi oma ettekandega täita,“ ütles Tiiu Tamm TTÜ elektrotehnika instituudist. „LED valgustitel on võrreldes täna kasutatavate kõrgrõhuvalgustitega mitmeid eeliseid; alates ühtlasemast valgusjaotusest, paremast värviesitusest kuni väiksema energiakuluni,“ loetles ta. Lisaks tuleb juttu reaalsetest näidetest LED valgustite kasutamisest nii Eestis, aga ka Soomes ning mujal maailmast, kus nende kasutamise kogemus on pikem.

Esimene teabepäev toimub 6. augustil Keilas. Kõik üritused on jaotatud kahte ossa; esimeses pooles kohtuvad asjaga seotud osapooled projektiga seonduva läbirääkimiseks. Sellele järgneb linnarahvale mõeldud osa. Täpsema info teabepäevade kuupäevade ning algusaegade kohta leiab KIKi kodulehelt.

Tänavavalgustuse programmi geodeetiliste töödega alustati juba käesoleva aasta juunis ning neid viivad läbi osaühingud Rakendusgeodeesia ja Ehitusgeoloogia Inseneribüroo, Metricus, Hades Geodeesia, Reaalprojekt, Geometria ja aktsiaselts Geomark.

Projekteerimistöödega alustatakse niipea, kui on sõlmitud vastavad lepingud. Kuna üks hankel osalenud ettevõtte vaidlustas hanke tulemused, tuleb ära oodata vaidlustuskomisjoni otsus.„Vaidlustus on tänaseks põhjustanud tööde graafiku edasinihkumise vähemalt kuu võrra, kuid programmi lõpptähtaegade osas oleme veel optimistlikud,“ ütles Siim Umbleja.

KIK hoiab tervet elukeskkonda, väärtustab puhast loodust ning säästvat arengut. Juhtiva keskkonnaabi ja -investeeringute suunajana rahastab KIK erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist kolmeteist aastaga toetust saanud üle 16 tuhande projekti.

Peetri projektid müüvad mühinal

02.08.2013

Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind on kasvanud viiendiku

02.08.2013

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Üürikorteri tulumaksu peaks poole võrra alandama

6

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas