Tartu on Idaringtee ehitusega graafikus

Teetööd Tartu linna suurimal ehitusel Idaringteel kulgevad plaanipäraselt ja sügiseks lõpetatakse tööd esimeses ehitusalas, mis kulgeb Võru-Ringtee ristmikust kuni Turu tänaval asuva vanglani. Peale lindude pesitsusaja lõppu juuli keskpaigas saab taas alustada suuremate töödega ka Emajõe lammi alale jäävas teises ehitusalas.

Tänasest suunati kogu Ringtee tänava liiklus Võru-Turu tänavate vahelises lõigus renoveeritud teepoolele, et saaks alustada ka teise teepoole remonti. Osa uuest sõiduteest on ajutiselt eraldatud jalakäijatele ning bussipeatuste juures on tähistatud ajutised ülekäigurajad. Tänaval kehtib kiirusepiirang 30 km/h. Muutuvad ka bussipeatuste asukohad: Tarbusi kesklinna suunaline peatus on kokku viidud Ringtee peatusega (160 m sõidusuunas edasi) ja Turu tänava suunaline peatus asub 150 m sõidusuunas edasi peale Jalaka tänava ristmikku.

Ringtee tänava renoveerimise käigus uuendatakse kõik tee aluskihid, korrastatakse teealused torustikud, pannakse uued äärekivid ning paigaldatakse uued kattekihid. Septembris võtab Idaringtee esimene ehitusala oma lõpliku kuju ning novembri lõpuks on praeguse kava kohaselt seal kõik tööd lõpetatud.

Idaringtee ehitustööde teisel ehitusalal, kuhu jääb ka uue silla ehitus, olid tööd lammi alal ja jõe läheduses takistatud looduskaitseliste piirangute tõttu, mis keelasid seal müra- ja vibratsiooni tekitavad tööd kuni lindude pesitsusaja lõpuni st 15. juulini.

Praeguseks on üle Emajõe ehitatava silla 10 sambast valminud kuus ja kahe järgneva ehitus käib. Samuti tehakse ettevalmistusi sillaplaadi valamiseks. Täismahus tööd saavad sillal jätkuda peale 16. juulit. Lammi tänaval on käinud ettevalmistustööd (maa-aluste kommunikatsioonide rajamine) ja Lammi tänava ringristmiku ehitus algab algab 11. juulil. Lammi tänaval tehtavad tööd on kavas lõpetada septembris.

Idaringtee ehitus püsib nii esimeses kui teises ehitusalas graafikus. I ehitusala (Võru-Ringtee ristmikust kuni Turu tn asuva vanglani) valmimistähtaeg on 2014. a jaanuari lõpp, II ehitusala -vanglast Lammi tänavani sh silla ehituse lõpptähtaeg on 2015. a aprill. Ühtekokku valmib selleks ajaks 5 kilomeetri pikkune Idaringtee lõik, mis kiirendab ja lühendab Ropka tööstuspiirkonna ja Annelinna vahelist ühendust.

Eften omandas 30,5 miljoni euro eest kinnisvara

09.07.2013

Tallinna vanalinnas sai valmis keerulise ajalooga Pagari 1 kortermaja

10.07.2013

Kõige populaarsemad

1

5 viga, mida inimesed oma kodule hinda pannes teevad

2

Tartu alustab uue viidasüsteemi loomist

3

Kuidas sisustada stiilset ja hubast koduaeda, terrassi või rõdu?

4

Korteriühistud ei taha oma juhtidele palka maksta

5

Tartu soovib müüa Lidlile huvi pakkuva kinnistu

6

Astlanda ehitab Tobiase tänavale 18 miljoni euro eest elamupinda

Toimetaja valik

alt

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

alt

Kinnisvara hinnatõus – kaua veel?

alt

City24.ee on suurima kinnisvarakuulutuste arvuga portaal Eestis