Tartu on Idaringtee ehitusega graafikus

Teetööd Tartu linna suurimal ehitusel Idaringteel kulgevad plaanipäraselt ja sügiseks lõpetatakse tööd esimeses ehitusalas, mis kulgeb Võru-Ringtee ristmikust kuni Turu tänaval asuva vanglani. Peale lindude pesitsusaja lõppu juuli keskpaigas saab taas alustada suuremate töödega ka Emajõe lammi alale jäävas teises ehitusalas.

Tänasest suunati kogu Ringtee tänava liiklus Võru-Turu tänavate vahelises lõigus renoveeritud teepoolele, et saaks alustada ka teise teepoole remonti. Osa uuest sõiduteest on ajutiselt eraldatud jalakäijatele ning bussipeatuste juures on tähistatud ajutised ülekäigurajad. Tänaval kehtib kiirusepiirang 30 km/h. Muutuvad ka bussipeatuste asukohad: Tarbusi kesklinna suunaline peatus on kokku viidud Ringtee peatusega (160 m sõidusuunas edasi) ja Turu tänava suunaline peatus asub 150 m sõidusuunas edasi peale Jalaka tänava ristmikku.

Ringtee tänava renoveerimise käigus uuendatakse kõik tee aluskihid, korrastatakse teealused torustikud, pannakse uued äärekivid ning paigaldatakse uued kattekihid. Septembris võtab Idaringtee esimene ehitusala oma lõpliku kuju ning novembri lõpuks on praeguse kava kohaselt seal kõik tööd lõpetatud.

Idaringtee ehitustööde teisel ehitusalal, kuhu jääb ka uue silla ehitus, olid tööd lammi alal ja jõe läheduses takistatud looduskaitseliste piirangute tõttu, mis keelasid seal müra- ja vibratsiooni tekitavad tööd kuni lindude pesitsusaja lõpuni st 15. juulini.

Praeguseks on üle Emajõe ehitatava silla 10 sambast valminud kuus ja kahe järgneva ehitus käib. Samuti tehakse ettevalmistusi sillaplaadi valamiseks. Täismahus tööd saavad sillal jätkuda peale 16. juulit. Lammi tänaval on käinud ettevalmistustööd (maa-aluste kommunikatsioonide rajamine) ja Lammi tänava ringristmiku ehitus algab algab 11. juulil. Lammi tänaval tehtavad tööd on kavas lõpetada septembris.

Idaringtee ehitus püsib nii esimeses kui teises ehitusalas graafikus. I ehitusala (Võru-Ringtee ristmikust kuni Turu tn asuva vanglani) valmimistähtaeg on 2014. a jaanuari lõpp, II ehitusala -vanglast Lammi tänavani sh silla ehituse lõpptähtaeg on 2015. a aprill. Ühtekokku valmib selleks ajaks 5 kilomeetri pikkune Idaringtee lõik, mis kiirendab ja lühendab Ropka tööstuspiirkonna ja Annelinna vahelist ühendust.

Eften omandas 30,5 miljoni euro eest kinnisvara

09.07.2013

Tallinna vanalinnas sai valmis keerulise ajalooga Pagari 1 kortermaja

10.07.2013

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas