Kaitsevägi saab järgmiseks aastaks viis uut kasarmut

Kaitseministeerium ehitab järgmiseks aastaks kaitseväele viis uut kasarmut ning loob kõigile ajateenijatele kaasaegsed olmetingimused.

Järgmisel aastal valmivad Ämaris, Jõhvis ja Tallinnas neli uut kasarmut, millesse kolivad teistes linnakutes paiknevad üksused. Ühtlasi renoveeritakse neli ajateenijate kasarmut Tapal ja Jõhvis. Lisaks rajatakse Võrru uus elu- ja õppehoone, mida hakkab kasutama Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukool.

„Ajateenijate elu- ja väljaõppetingimuste parandamine on üks riigikaitse arengukava eesmärke,“ ütles kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute asekantsler Ingvar Pärnamäe. „2014. aasta lõpuks teenivad kõik ajateenijad kaasaegsete elamis- ja õppetingimustega kasarmutes,“ lubas ta.

Pärnamäe sõnul vähenevad uute kasarmutega pikas perspektiivis kaitseväe taristu-kulud. „Me koondame väeosad olemasolevatesse moodsatesse linnakutesse ja see lubab taristut tõhusamalt kasutada. Nii jääb rohkem raha uue varustuse ja relvastuse hankimiseks,“ütles asekantsler.

Pärnamäe sõlmis lepingu ehitusfirmadega Riverside OÜ ja Steelf OOO kahe uue kasarmu ehitamiseks Ämari ja ühe kasarmu ehitamiseks Jõhvi linnakusse. Ehituslepingu maht on 12,6 miljonit eurot ja ehitustöid alustatakse suve jooksul.

Uusi kasarmuid hakkavad kasutama Logistikapataljon ja Vahipataljon, mis asuvad praegu Tallinnas Marja tänava ja Rahumäe tee linnakutes. Mõlemad linnakud on amortiseerunud ega vasta üksuste vajadustele.

Uued hooned rajatakse kaitseväe tüüpkasarmu projekti alusel, mis arvestab kaitseväe seniseid kogemusi kasarmute kasutamisest. Uude kasarmusse on koondatud 240 ajateenija olmeruumid ja õppeklassid, aga ka varustuse laoruumid ja relvaruumid. Varem eraldi asunud laoruumid on nüüd toodud kasarmusse, et üksus peaks kulutama vähem aega mööda linnakut liikumisele.

Lisaks kolme kasarmu ehituslepingule kuulutab kaitseministeerium lähiajal välja ehitushanke Miinisadamas muinsuskaitse all oleva hoone rekonstrueerimiseks.

Möödunud nädalal pandi nurgakivi ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli uuele hoonele Võrus.

Viie uue hoone ehitamise ja nelja kasarmu renoveerimise kogumaksumus on 21,8 miljonit eurot. Kokku saadakse sellega juurde 1440 kasarmukohta.


Valitsus kiitis heaks uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse

04.07.2013

Omanike Keskliit: elektriturul tuleks ajutiselt kehtestada hinnalagi

05.07.2013

Kõige populaarsemad

1

Tartu soovib müüa Lidlile huvi pakkuva kinnistu

2

Astlanda ehitab Tobiase tänavale 18 miljoni euro eest elamupinda

3

Tallinna vanalinnast on saamas Airbnb linnaosa

4

Unikaalne pakkumine Läti kinnisvaraturul - investeerimisprojekt mõisa ja pargiga

5

EfTEN ostis Laagri Selveri arenduse

6

Pealinn müüb enampakkumisel kinnistuid ja korteriomandeid

Toimetaja valik

alt

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

alt

Kinnisvara hinnatõus – kaua veel?

alt

City24.ee on suurima kinnisvarakuulutuste arvuga portaal Eestis