Kaitsevägi saab järgmiseks aastaks viis uut kasarmut

Kaitseministeerium ehitab järgmiseks aastaks kaitseväele viis uut kasarmut ning loob kõigile ajateenijatele kaasaegsed olmetingimused.

Järgmisel aastal valmivad Ämaris, Jõhvis ja Tallinnas neli uut kasarmut, millesse kolivad teistes linnakutes paiknevad üksused. Ühtlasi renoveeritakse neli ajateenijate kasarmut Tapal ja Jõhvis. Lisaks rajatakse Võrru uus elu- ja õppehoone, mida hakkab kasutama Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukool.

„Ajateenijate elu- ja väljaõppetingimuste parandamine on üks riigikaitse arengukava eesmärke,“ ütles kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute asekantsler Ingvar Pärnamäe. „2014. aasta lõpuks teenivad kõik ajateenijad kaasaegsete elamis- ja õppetingimustega kasarmutes,“ lubas ta.

Pärnamäe sõnul vähenevad uute kasarmutega pikas perspektiivis kaitseväe taristu-kulud. „Me koondame väeosad olemasolevatesse moodsatesse linnakutesse ja see lubab taristut tõhusamalt kasutada. Nii jääb rohkem raha uue varustuse ja relvastuse hankimiseks,“ütles asekantsler.

Pärnamäe sõlmis lepingu ehitusfirmadega Riverside OÜ ja Steelf OOO kahe uue kasarmu ehitamiseks Ämari ja ühe kasarmu ehitamiseks Jõhvi linnakusse. Ehituslepingu maht on 12,6 miljonit eurot ja ehitustöid alustatakse suve jooksul.

Uusi kasarmuid hakkavad kasutama Logistikapataljon ja Vahipataljon, mis asuvad praegu Tallinnas Marja tänava ja Rahumäe tee linnakutes. Mõlemad linnakud on amortiseerunud ega vasta üksuste vajadustele.

Uued hooned rajatakse kaitseväe tüüpkasarmu projekti alusel, mis arvestab kaitseväe seniseid kogemusi kasarmute kasutamisest. Uude kasarmusse on koondatud 240 ajateenija olmeruumid ja õppeklassid, aga ka varustuse laoruumid ja relvaruumid. Varem eraldi asunud laoruumid on nüüd toodud kasarmusse, et üksus peaks kulutama vähem aega mööda linnakut liikumisele.

Lisaks kolme kasarmu ehituslepingule kuulutab kaitseministeerium lähiajal välja ehitushanke Miinisadamas muinsuskaitse all oleva hoone rekonstrueerimiseks.

Möödunud nädalal pandi nurgakivi ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli uuele hoonele Võrus.

Viie uue hoone ehitamise ja nelja kasarmu renoveerimise kogumaksumus on 21,8 miljonit eurot. Kokku saadakse sellega juurde 1440 kasarmukohta.


Valitsus kiitis heaks uue korteriomandi- ja korteriühistuseaduse

04.07.2013

Omanike Keskliit: elektriturul tuleks ajutiselt kehtestada hinnalagi

05.07.2013

Kõige populaarsemad

1

Kuidas luua sügisel koju sooja atmosfääri?

2

Tegevust alustab uus kinnisvarabüroo Lahe Kinnisvara

3

Valga-Valka piirile kavandatakse uut kaubanduskeskust

4

Leedo Holostovi Kinnisvarahaldus AS-i kasum hüppas 11,3 miljoni euroni

5

Nordecon ja Haven Kakumäe sõlmisid lepingu 3 kortermaja ehitamiseks Kakumäele

6

Kuidas valmistuda krundiostuks?

Toimetaja valik

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades

alt

6 nippi, kuidas müüa kinnisvara kiiremini

alt

Millal on õige aeg kinnisvara müüa?