Valitsus kinnitas järgmise aasta kinnisvara lisainvesteeringud

Valitsus kiitis  22. septembril toimunud kabinetinõupidamisel heaks kinnisvara lisainvesteeringud 2017. aasta  eelarves, millega lisaks kevadel otsustatule rahastatakse Tallinna Kalevi  staadioni renoveerimist ning Euroopa Kooli ja kahe haigla laienemisele. 

Kinnisvarainvesteering. Foto: Scanpix

Seoses juubeli 2019. aastal toimuva laulupeo 150. aastapäevaga otsustas  valitsus eraldada Kalevi staadioni renoveerimiseks kokku nelja aasta peale 7 miljonit eurot, millest järgmiseks aastaks on ette nähtud 1 miljon. 

Samuti otsustati eraldada raha mitmete riiklikult tähtsate ja  julgeolekuobjektide ehituse ettevalmistamiseks ja projekteerimiseks  (Washingtonis asuv Eesti Vabariigi suursaatkond, Sillamäe päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti ühishoone, Ida-Viru Keskhaigla ja Viljandi  haigla uued hooned).

Et liigutada senisest suuremale ja säästlikumale pinnale Euroopa Kool, kus õpivad Eestis töötavate välisdiplomaatide, ametnike ja ettevõtjate  lapsed, eraldas valitsus üle 6,2 miljoni euro, millest 376 000 eurot antakse järgmiseks aastaks. 

Juba tänavu kevadel otsustati riigieelarve strateegia käigus enamuse  objektide ehitus, renoveerimine või sisustamine 2017. aastal. Muuhulgas:

Kultuuriministeeriumi valitsemisalas: Ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleks, Arvo Pärdi keskus, lisaks mitmete teatrite lavatehnika; 

Haridus- ja Teadusministeeriumi valitsemisalas: Kaunite kunstide kool,  Viimsi ja Rapla riigigümnaasiumid, Tartu Ülikooli IT-keskus, Tallinna  Tehnikaülikooli katsehall, Eesti Kunstiakadeemia õppehoone, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalikompleks, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika  Instituudi hoonekompleks, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli juurdeehitus; 

Siseministeeriumi valitsemisalas: Eesti-Vene piiri ehitus,  Sisekaitseakadeemia õppehoone, Pärnu politsei- ja päästeameti ühishoone, Vändra ja Vastseliina päästehooned;

Justiitsministeeriumi valitsemisalas: Lubja tänava kohtumaja,  Kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel. 

Lisaks neile on järgmise aasta eelarvest ette nähtud mahukad investeeringud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalas peamiselt riigi  maanteedesse ning kaitseministeeriumi valitsemisalas muuhulgas liitlaste kohaolekuga seotud mitmetesse ehitustesse ja rajatistesse. 

Kohalike omavalitsuste tulubaasist ja toetustest tehtavaid  kinnisvarainvesteeringud (tänavad, koolid, lasteaiad) on 2017. aastal ligi 375 miljonit eurot, sh CO2 meetmest ca 1 mln eurot. Muu keskvalitsuse  investeeringud ca 104 mln eurot. 

Foto: Scanpix

Arendaja ehitab Maardusse 12-korruselise korterelamu

23.09.2016

alt
alt

Lõuna-Eesti korteriühistuid julgustatakse usinamalt maju renoveerima

23.09.2016

Sarnased uudised

alt

Uus Tallinna vangla sai nurgakivi

alt

Woho kvartali teise hoonesse tulevad äripinnad ja korterid

alt

Konkurss “Aasta Ehitaja 2016” otsib parimat ehitusjuhti

alt

Kalev ja Linda said ehitajate tantsupeo käigus nurgakivi

alt

Rõuge vald sai uue vaatetorni ja värskendatud külastuskompleksi

alt

Veskimöldre laienduse teede- ja kommunikatsioonide võrk on valmis

alt

Pelguranda kerkib kõrgelamu

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas

alt

Kakumäe Sadam sai loa jätkata planeeritud ehitustegevusega

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

3

Üürikorteri tulumaksu peaks poole võrra alandama

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas