Paljudes kodudes ei arvestata gaasiohutusega

Kodusid, kus kasutatakse gaasikütteseadmeid või gaasiveesoojendeid, kuid ohutusnõuetega ei arvestata, on jätkuvalt palju.

Simmo Paomets, gaasiseadmete paigalduse ja hooldusega tegeleva ettevõtte Gaspre tehnikajuht: “Kui tehakse remonti kodus, kus vett soojendatakse gaasiveesoojendiga, tuleb tagada värske õhu pääs pääseks vannituppa ja põlemisjäägid läheksid ainult selleks ettenähtud suitsulõõri. Kindlasti ei tohi kinni ehitada gaasiseadme ventilatsioonilõõri, remondi käigus ventilatsioonilõõri või sellele ligipääsu sulgemine on halvim, mis juhtuda võib. “

Viimase pooleteise kuu jooksul on Gaspre tehnikud leidnud üle 20 kodu, kus on silmaga näha, et värske õhu juurdepääsu ei ole või on ventilatsioon puudulik. Värske õhu puudumine soodustab gaasi ebapiisavat põlemist ja mürgise vingugaasi CO teket. “Märgime leitud puudused alati tööde üle andmise aktile,” räägib Simmo Paomets.

“Vannitoa, kus asub gaasiveesoojendi, ukse all peab olema ava värske õhu ligipääsuks. Seda saab teha kasvõi ise, valides ehituspoest vastava resti ning saagides ava tikksaega,” lisab Gaspre tehnikajuht.

Gaasiseadmed ei ole ohtlikud, ohtlik võib olla nende vale kasutamine. Suurendamaks gaasiseadmete kasutajate ohutust ja vähendamaks õnnetusjuhtumeid on gaasiseadmete müüja Bosch eestvõttel on loodud veeb www.ohutugaas.ee.

Veeb pakub informatsiooni gaasikütte tööpõhimõtete ja gaasikütte kasutamisel vajalike ohutusnõuete täitmise kohta. Sealt leiab teavet, mis on kasulik nii gaasikütet kui ka gaasiveesoojendit juba kasutavate inimeste kui ka nende jaoks, kes alles valivad sobivat küttesüsteemi. Oluline on, et gaasiseadmed ei ole ohtlikud, vaid ohte võib tekitada nende vale kasutamine.

Olulised näpunäited

Gaasiseadme paigaldamiseks valige ettevõte, millel on sertifitseerimisasutuse väljastatud pädevustunnistus ja ametis gaasitööde juhtivisik. Soovitav on lisaks valida gaasiseadmetega seotud töid teostama isik, kellel on gaasiseadme tootja väljastatud pädevussertifikaat.

Tuleb tagada, et põlemisjäägid läheksid gaasilõõri. Kui te juba kasutate gaasiseadet ja plaanite oma eluaseme ümberehitust, kooskõlastage ehitusprojekt kindlasti vastavate ametkondadega: just kooskõlastamata ehitustööde käigus muutub sageli ka gaasiseadme töökeskkond, mis võib viia vingugaasi tekkeni ruumis.

Vannitoa või köögi, kus gaasiseade töötab, ukse all peab olema õhutusrest

Gaasileek peab olema sinine.

Kui elate korrusmajas, veenduge, kas hoone ventilatsioon toimib piisavalt.

Gaasiseadme regulaarne hooldamine tagab seadme efektiivse toimimise, vähenevad energiakulud ja tagab seadme pikaajalise kasutuse.

Täiendava ohutusabinõuna on soovitav paigaldada vingugaasiandur. Kui eluhoonesse lekib vingugaasi, annab andur häiresignaali. Vingugaasianduri paigaldamine on ühekordne kulu ja selle keskmine tööiga on kuni 10 aastat – hiljemalt selle aja möödumisel tuleks see välja vahetada. Selle hind algab 35 eurost.

Kui lagi on kollane või pruunikas, sel juhul on probleemid korstnalõõri tõmbes.

Kahtluse korral kutsuge tehnik.

Foto: Scanpix

Cityconi poolaasta käive kasvas 26 protsenti 125,4 miljoni euroni

14.07.2016

alt
alt

Kohus ei rahuldanud Pärnu linna hagi Vallikääru kallasraja avamiseks

15.07.2016

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kääriku ajab Otepää kandi kinnisvarahinnad üles?

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas