Tallinna südamesse kerkib 30-korruseline kõrghoone

Tallinna südalinna kõrghoonete teemaplaneeringu alale Maakri tn 19/21 kerkib Maakri Kvartal. Maakri Kvartal OÜ ehitab kvartalisse seitse hoonet, sh 30-korruselise maamärgilise tähendusega uue kõrghoone.

Maakri Kvartali ehitustööd teeb kuni lõpliku valmiduseni AS Merko Ehitus Eesti ning ehitust finantseerib OP Pank. Kvartali ankurüürnikud on OP Pank, Seesam Insurance AS ja EfTEN Capital AS.

„Investeering Maakri Kvartalisse on ligikaudu 50 miljonit eurot ja kaks aastakümmet kollektiivset pühendumust. Järgneva kahe aasta jooksul ehitame välja enam kui poole hektari suuruse ala Tallinna tegelikust linnasüdamest,“ ütles Maakri Kvartali omanik Olav Miil

Ärikompleks koosneb kokku seitsmest hoonest: ehitatakse 30-korruseline kõrghoone, 10-korruseline  ja 4-korruseline hoone ning rekonstrueeritakse neli 20. sajandi algusest pärinevat 3-4 korruselist arhitektuurimälestist. Maakri Kvartalis on kokku 36 000 m² brutopinda, sealhulgas 21 500 m² üüritavat äripinda. Kvartali ankurüürnikeks on OP Pank, Seesam Insurance AS ja EfTEN Capital AS. Kvartali juhtiv arhitekt on Rasmus Tamme ARS Projektist.

„Just väärikalt tihendatud hoonestusega ja samas inimsõbralik südalinn on see, mis teeb ühest linnast õige linna ja eristab linna suure elanike arvuga külast," rõhutas Maakri projekti juht Jaan Erelt.

Maakri Kvartali arendust nõustava EfTEN Capital AS’i tegevjuht Viljar Arakas väljendas veendumust, et Maakri Kvartal rahuldab aastateks kõige nõudlikuma kliendi vajaduse Tallinna kvaliteetseima A-klassi büroopinna järele.

Maakri Kvartali ehitust rahastava OP Panga Eesti filiaali juht Hannes Kaadu kinnitas: „OP Panga jaoks on tegemist väga olulise projektiga, kuna osaleme selles nii finantseerija kui ka tulevase üürnikuna – siin saab olema meie Eesti peakontor. Ka Tallinnale on see projekt tähtis, kuna üle mitme aasta valmib kesklinnas uus silmapaistev maamärk.“

Ehituse peatöövõtja AS Merko Ehitus Eesti juhatuse esimehe Tiit Robeni sõnul on Merko oma 25- aastase tegutsemise jooksul kogunud piisavalt kogemusi sellise mastaapse projekti kvaliteetseks ehitamiseks. „Aasta pärast on Tallinna siluetis uue torni täiskõrgust näha ja 2018. aasta kevadel saavad kasutajad uutele  pindadele kolida,“ lisas Roben. Ehitustööde lõpptähtaeg on 2018. aasta kevad.

Foto: Tiit Mõtus

Mahajäetud ehitised on endiselt ohtlikud

23.05.2016

alt
alt

Ober-Hausi Kinnisvara: uued korterid mõjutavad oluliselt kinnisvaraturgu

23.05.2016

Kõige populaarsemad

1

Tartu linnavalitsus kaalub trammiliini rajamise võimalusi

2

Täienda oma kinnisvarateadmisi Tartu Ülikooli kaugkoolitusprogrammis

3

Mustamäe ja Nõmme piirile kavandatakse uuselamurajooni

4

Sa oled nüüd koduomanik. Mis edasi?

5

Endover Kinnisvara stardib Volta kvartalis uue projektiga

6

KredExi kodutoetust sai 358 lasterikast peret

Toimetaja valik

alt

Palju kinnisvaratehinguid läheb puudulike dokumentide tõttu nässu

alt

Pindi Kinnisvara kinnisvaraturu prognoos 2017. aastaks

alt

Mida peaks teadma võlaõigusseadusest eluruumi üürimisel?