Tallinna korteriühistud esitasid haljastuse rajamise toetuse saamiseks 121 taotlust

Kõige aktiivsemad olid toetuse taotlemisel Lasnamäe (36 taotlust), Kesklinna (32) ja Põhja-Tallinna (24) korteriühistud. Otsused taotluste rahuldamise või rahuldamata jätmise kohta langetatakse hiljemalt 10. juuliks.

„Taotluste kogusumma - enam kui 53 000 eurot - ületas tunduvalt projekti elluviimiseks kavandatud summa 37 880 €,“ tõdes abilinnapea Eha Võrk. „Seega tuleb nii mõnelgi ühistul seekord leppida taotluse rahuldamata jäämisega. Asjaolu, et projekti „Roheline õu“ jaoks linnaeelarvesse kavandatud vahendid on taotlustega kaetud 140%, näitab korteriühistute aktiivsust ja valmidust elukeskkonna parandamisse nii aega kui raha panustada. Teisalt viitab see vajadusele kavandada järgmise aasta eelarvesse selle projekti jaoks mõnevõrra suurem summa kui sel aastal.“

Projekti „Roheline õu“ raames korterelamute õuealade korrastamiseks toetuse taotluste vastuvõttu alustas Tallinna Linnavaraamet 24. mail, taotluse esitamise viimane päev oli 15. juuni.

Käesoleval aastal tegevust alustanud projekti „Roheline õu“ kaudu toetab Tallinn korteriühistuid hoovi heakorrastamise või haljastuse rajamisega seotud kulude katmisel. Toetust võisid taotleda Tallinnas asuvad korteriühistud, maksimaalne toetus on 600 eurot korteriühistu kohta ja toetuse määr kuni 60%.

Toetust antakse puude, põõsaste, püsikute, roni- ja lilletaimede soetamiseks ja istutamiseks,
lillevaaside, -amplite ja muude mahutite ostmiseks ja paigaldamiseks, istutusmaterjali soetamiseks ja istutamiseks, muru rajamiseks, puude raieks ja hoolduslõikuseks ning loetletud tegevuste tarvis teenuste ostmiseks.

„Projekti eesmärgiks on toetada korteriühistuid väiksemahuliste ja kiirelt teostatavate haljastustegevuste läbiviimisel,“ ütles Võrk. „Võiks öelda ka nii, et see linnakeskkonda kaunistav projekt on täienduseks juba aastaid edukalt toiminud „Hoovid korda“ projektile, mille raames on saanud toetust koguni 850 korteriühistut.“

Võrgu sõnul on lisaks sellele linn toetanud 70 korteriühistut fassaadide korrastamisel ning võimaldanud 30 korteriühistul rajada linna maale täiendavad parkimiskohad.

Projekti „Roheline õu“ raames hoove korrastatavate korteriühistute toetamise korra kehtestas Tallinna Linnavolikogu 2. mail 2013.

„Pilootprojektina käivitas sellise tegevuse Kesklinna valitsus juba mullu ning see näitas, et huvi niisuguse toetusmeetme vastu oli päris suur,“ lisas Võrk.

Üldkoosolek kinnitas Pro Kapitali nõukogu liikmeks Ernesto Preatoni

20.06.2013

Valitsus toetab heitkoguse müügirahast korterelamute renoveerimist

20.06.2013

Kõige populaarsemad

1

Pärnu annab 15 aastaks rendile 55 bussiootepaviljoni ala

2

Mustamäe linnaossa plaanitakse 29-korruselist kõrghoonet

3

Riigile loovutatud rämpskinnisvara hulk on tänavu kõvasti kasvanud

4

Keila Jõesaare omanik võib ehitada 30 maja asemel kaks

5

Millised on eluruumile esitatavad nõuded?

6

Aprillis avab uksed sisustusmess Interjöör 2017

Toimetaja valik

alt

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

alt

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

alt

Kas tead kõiki riske kaasomandis kodu ostmisel?