Tapale kavandatakse veekeskust

Möödunud nädalal kehtestatud detailplaneering annab Tapa Haiglale rohelise tule, rajamaks kompleks, kuhu kuuluvad lisaks praegusele haiglahoonele eakate kodu, veekeskushotell ja uus perearstikeskus, kirjutab Virumaa Teataja.

AS-i Tapa Haigla juhatuse esimees Meelis Kuke sõnul planeeritakse ja rajatakse kompleks kahes etapis. Kõigepealt renoveeritakse täielikult praegune haiglahoone – sellega soovitakse algust teha juba selle suve lõpus – ja ehitatakse uus perearstikeskus. Ehitus on mõneti küll seotud sotsiaalministeeriumi otsusega, kuid hiljemalt sügisel peaks ikkagi tööks minema.

“Kui uus perearstikeskus on valmis, saame lammutada garaažid ja praeguse perearstikeskuse ning rajada eakate kodu ja veekeskuse,” kõneles Kukk, lisades, et töid tehakse just selles järjekorras, kuna nad ei saa lubada eriarstiabi peatumist.

Praegusest haiglahoonest kujundatakse renoveerimise käigus õendushoolduse valmidusega saja kohaga hooldushaigla. “See on suuresti mõeldud lamajale patsiendile, kes vajab meditsiinilise personali tuge,” ütles juhatuse esimees Virumaa Teatajale.

Kolme ja poole korrusega eakate kodu ehk pansionaat pakub tulevikus kohta 150 vanurile. Eakate kodu hoone ehitatakse Kuke sõnul selliselt, et tekib siseõu, mis võimaldab ka dementsetel eakatel värskes õhus liikuda, kuid suletud territoorium ei lase neil ekslema minna. Lisaks mõeldakse konverentside korraldamise võimaluse pakkumisele, selle tarvis tuleb eakate hoonesse suur mitmeotstarbeline saal, mida vajaduse korral saab hõlpsasti kolmeks-neljaks jagada.

Uus perearstikeskus tuleb planeeringu järgi praeguse hoone vahetusse lähedusse ja kaks hoonet ühendatakse omavahel. Veekeskusesse-hotelli on planeeritud kolm sauna ja kolm basseini, neist üks suur ujumisbassein pika kaldteega, mis võimaldab ka eakatel inimestel pääseda veemõnusid nautima. “Veekeskuse teenused on mõeldud eelkõige meie eakate kodu klientidele, aga et Tapa linnas on pikki aastaid räägitud ujulast ja inimesed seda ootavad, on meie huvi pakkuda ujumise võimalust rohkematele inimestele: Tapa linna elanikele, kooliõpilastele, aga ka kaitseväelastele, kes käivad ujumas Kadrinas või Rakveres,” kõneles Meelis Kukk.

Arhitektuurilise lahenduse teinud Kolm Pluss Üks OÜ arhitekt Markus Kaasiku projekt näeb ette, et kõik rajatavad hooned on oma välisilmelt looduslähedased ja ruumilahenduselt avarad ning valgusküllased.

Foto: Scanpix

Pärnu linnavõim tahab jõe äärde kõrghooneid

18.05.2016

alt
alt

Kas eelistada puidust või kivist maja?

18.05.2016

Kõige populaarsemad

1

5 viga, mida inimesed oma kodule hinda pannes teevad

2

Tartu soovib müüa Lidlile huvi pakkuva kinnistu

3

Astlanda ehitab Tobiase tänavale 18 miljoni euro eest elamupinda

4

Tartu alustab uue viidasüsteemi loomist

5

Kuidas sisustada stiilset ja hubast koduaeda, terrassi või rõdu?

6

Korteriühistud ei taha oma juhtidele palka maksta

Toimetaja valik

alt

5 meetodit rentniku tausta uurimiseks

alt

Kinnisvara hinnatõus – kaua veel?

alt

City24.ee on suurima kinnisvarakuulutuste arvuga portaal Eestis