Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus avas infotoa

Täna avas Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus infotoa Rakveres Turu Plats 2 keskväljaku serval. Infotoas on võimalik tutvuda eri aegadel läbi viidud arhitektuurivõistlustega ning keskuse kujunemislooga. Samuti on võimalik huvilistel tutvuda rajatava keskuse BIM mudeliga arvutis.

„Sisuliselt on võimalik huvilistel teha virtuaaltuuri tulevikku, vaadates millised saavad olema rajatava keskuse ruumilahendus ja kujundus. Tegemist on ühe esimesena Eestis BIM tehnoloogiat kasutades projekteeritud keskusega „ sõnas keskuse arendus ja koolitusvaldkonna juht Andres Jaadla

Kompetentsikeskuse juhatuse liikme Kalle Karroni sõnul on oluline anda nii linlastele kui külalistele informatsiooni nii keskuse tegemistest, kui ka targa maja valdkonnas toimuvatest arengutest.

Infotuppa oodatakse külastajaid nii üksikult kui ka rühmade kaupa. Sügisel on plaanis infotoa külastusi pakkuda Rakvere ja Virumaa koolidele.

Infotoas on võimalus tutvuda keskuse rikkaliku slaidiprogrammiga. Juulikuu jooksul plaanib keskus koos Elioniga avada infotoa ruumides ka „targa kodujuhtimise demotoa „

, kus igaühel on võimalik Elioni tootevalikus oleva targa kodujuhtimise lahendustega koha peal tutvuda.

Infotoa lahtiolekuajad on suvekuudel paindlikud ning nähtaval kodulehel www.rakveretarkmaja.ee/info.

Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus on Eestimaale rajatav teadus - ja arendustegevusega tegelev regionaalne kompetentsikeskusest. Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskuse (SA Virumaa Kompetentsikeskus) partneriteks on pea kõik Eesti ülikoolid, regionaalsed ameti- ja rakenduskõrgkoolid, ettevõtted ning omavalitused. Keskuse temaatilises fookuses on targa maja/intelligentse hoone innovaatilised tehnoloogiad, nende teaduslikud analüüsid ja praktilise rakendamise ja kasutamise võimalused ettevõtluses ning regionaalne innovatsioonipartnerlus.

Rakvere rajatav keskus on ühena esimestest Eestis projekteeritud kasutades uudset Euroopas hoonete projekteerimisel järjest enam levinud BIM metodoloogiat ning koostöös TTÜ teadlastega peaks keskusest kujunema ainulaadse Targa Maja testkeskkonnaga, esimene ligi-nullenergia energiakasutusega avalik hoone Eestis. Keskuse kütteks kasutakse maasoojuse põhiseid energiakaeve ja päikeseenergiat. Keskuse hoones valmib ainulaadne demo - ja testkeskkond hooneautomaatika valdkonnas. Vaata lähemalt www.rakveretarkmaja.ee.

Kompetentsikeskuste arendamise meedet rahastatakse Euroopa Regionaalarengu fondist. Meetme rakendusasutus on Siseministeerium ja meetme rakendusüksus on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Lisaks Euroopa rahastusele finantseerib keskust Rakvere linn.

Arco Vara üldkoosolek ei saanud kvoorumit kokku

19.06.2013

Ringkonnakohus tegi maadevahetuse kohtuasjas süüdimõistva otsuse

19.06.2013

Kõige populaarsemad

1

Müügihitiks on ülioptimaalsed uued korterid

2

Lastega või koduloomaga üürnikuks? Koli kuuse alla!

3

Buumiaegsed hinnad on käes, tehingute mahu poolest jäädakse veel alla

4

Pärnu annab 15 aastaks rendile 55 bussiootepaviljoni ala

5

Väikeremondi tellijad on hiljaks jäämas

6

Ülemiste Citys alustatakse Eesti suurima parkimismaja ehitamist

Toimetaja valik

alt

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

alt

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

alt

Kas tead kõiki riske kaasomandis kodu ostmisel?