Mustika ja Mustamäe keskuste vahel on võimalik tekitada sünergiat

Eften Capital näeb ettevõttele kuuluva Mustika kaubanduskeskuse ja reedel uksed avanud Mustamäe keskuse vahel võimaliku sünergiat, mis võiks mõlema külastatavusele positiivselt mõjuda.

"Kui vaadata koju tulevat suunda, millest üks läheb mööda Sõpruse puiesteed ja teine mööda Mustamäe teed, siis Mustamäe keskus on selgelt väga tõsine konkurent meie Mustika keskusele," ütles Eften Capitali tegevjuht Viljar Arakas BNS-ile. Samas kui kaubanduskeskustel õnnestub selgelt eristuda, siis peaksid Arakase hinnangul mõlemad keskused lähedusest võitma.

"Ma usun, et need kaks keskust hakkavad pigem koostööd tegema. Meil on üüritavat pinda umbes kaks korda rohkem kui Mustamäe keskuses, meil on ainult sisuliselt kaubandus – suur Prisma, suur Bauhof ja teised poed," rääkis Arakas. "Mustamäe keskus, mida ma ka juba kinokülastajana jõudsin eile [pühapäeval], natukene professionaalsest kretinismist tulenevalt, külastada, on selgelt vabale ajale suunatud – söögikohad, kino, Myfitness – ja kohtumispaigaks orienteeritud."

"Me oleme seda Mustamäe Keskuse arendajatega juba varem rääkinud, et erinevad kontseptsioonid, erinevad üürnike kooslused, peaks olema see, kus mõlemad võidavad," märkis Arakas.

"Sama asja me nägime Viljandis, kui Centrumi keskus, mis on üle ristmiku meie Uku keskusest, laienes. Alguses oli väike tagasilöök, aga lõpuks on mõlema keskuse külastajate arv selgelt rekordeid tegemas. Koondumine ei ole tegelikult üldse halb," lisas ta.

"Mul oli täna hommikul kõne meie keskuse juhile ja ma võin öelda, et nädalavahetusel oli meie keskuse külastatavus umbes 1500 inimese võrra suurem kui nädal varem. Ka ise kasutasin Mustamäe keskuse külastamiseks Mustika parklat," ütles Arakas. "Pigem meie ülesanne on tagada jalakäija seisukohast võimalikult mugav liiklus Mustamäe keskuse ja Mustika keskuse vahel. Eile seda trassi ise poriga läbides ütlen, et arenguruumi on."

Reedel avati Tammsaare tee ääres Sõpruse puiestee ja Mustamäe tee vahelisele alal Mustamäe Kaubanduskeskus, varasema info kohaselt maksid ehitustööd 23 miljonit eurot. Kogu keskuse pinnast ligi poole moodustavad Apollo Kino, Myfitness spordiklubi ja teised vaba aja veetmise võimalused.

Ligi neljandiku keskusest võtavad enda alla kümmekond erinevat toidukohta eesotsas 300-kohalise Lidoga. Toidupoodidest asub keskuses Rimi. Mustamäe Keskuse omanikud on läbi erinevate firmade Indrek Prants , Sven Mansberg, Kadri Saarik, Armin Kõomägi, Hannes Raag ja Katrin Kruus.

Mustika keskuse omanik on Eften Capitali poolt 2008. aastal asutatud ärikinnisvarasse investeeriv kinnisvarafond Eften Kinnisvarafond AS. Keskuses on pea 27 000 ruutmeetrit kaubanduspinda, millel tegutseb umbes 60 kauplust. Keskuse ankurrentnikud on toidupood Prisma ja ehitusmaterjalide kauplus Bauhof.

Tallinn kehtestab Miinisadama detailplaneeringu

16.02.2016

alt
alt

Tallinna Nõmme linnaosa saab Suklema tänava

16.02.2016

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas