Tallinn rajab lammutatud koolimajade asemele spordirajatised

Tallinn rajab kasutusest välja langenud ja nüüdseks lammutatud koolihoonete asemele mitmeotstarbelised spordirajatised.

Õismäe tee 130 kinnistule projekteeritakse spordihoone ja seda teenindav majutusüksus, teatas Tallinna linnavalitsus BNS-ile. „Sellel linnale kuuluval kinnisasjal asus nüüdseks lammutatud amortiseerunud koolihoone,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Oleme seadnud eesmärgiks rajada kinnisasjale kinnine pallimängude keskus.“

Haabersti linnaosa vanema Marek Jürgensoni sõnul saavad eelkõige noortele tegevust pakkuvas pallimängude keskuses paljud linnaelanikud vaba aega veeta. Esialgse kava kohaselt on plaanis spordihoone avada hiljemalt 2018. aasta lõpuks.

Mustamäele lammutatud amortiseerunud koolihoone asemele kavandab Tallinn ujulaga spordikeskust. „Vastuvõetud  detailplaneering võimaldab ehitada Akadeemia tee 30 kinnistule ujula ja avaliku saunaga spordi- ja vabaajakeskuse,“ ütles Võrk. „Kinnistul asus kasutusest välja langenud ja lammutamisele läinud amortiseerunud koolimaja.“

Mustamäe linnaosa vanema Helle kalda sõnul on kaasaegne ujulaga spordikompleks mustamäelaste ammune unistus.

Detailplaneeringu koostas Tallinna Linnaplaneerimise Ameti tellimusel OÜ Artes Terrae.  Planeeritav ala asub Akadeemia tee, Eduard Vilde tee ja Ehitajate tee vahelisel alal. Piirkonnas on valdavalt kuni kiiekorruselised elamud. Planeeringus määratakse Akadeemia tee 30 kinnistule ehitusõigus kuni nelja maapealse ja ühe maa-aluse korrusega ujula ning linnasaunaga spordi- ja vabaajakeskuse rajamiseks.

Lasnamäe linnaosas on praegu käsil Punane tänav 17 kinnistul asuva tühjaks jäänud kasutuskõlbmatu koolimaja lammutamine. „Koolivõrgu ümberkorraldamisest johtuvalt Tallinna linn nimetatud koolihooneid õppetöö korraldamiseks enam ei vajanud,“ selgitas Võrk. „Liiatigi olid ebakvaliteetselt ehitatud hooned kasutuskõlbmatuks muutunud ning nende renoveerimine oleks olnud majanduslikult ebaotstarbekas.“

Võrk lisas, et tühjalt seisvate ohtlike ja linnapilti risustavate hoonete lammutamine jätkub. „Sellised hooned muutuvad asotsiaalide peatuspaikadeks, risustavad linnapilti ja häirivad ümbruskonna elanikke,“ nentis Võrk.

Mullu lammutati ka Kopli poolsaarel Vasara tänava ääres asunud amortiseerunud ja elamiskõlbmatud hooned, nende asemele on plaanis ehitada kokku sajakonna korteriga energiasäästlikud munitsipaalmajad.

Alanud aastal on plaanis lammutada Pirital aadressil Vabaõhukooli tee 116 asuvad lagunenud hooned, Lasnamäel Pallasti tänav 10 paiknev õlimahuti ja Mäe tänav 8 mahajäetud lokaatorihoone varemed ning Nõmmel Vabaduse puiestee 215 maja juures kasutuseta kuurid. Pirital aadressil Haaviku tee 10 asunud katlamaja on praeguseks juba lammutatud.

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

East Capitali uus kinnisvarafond sai loa osta Vesse jaekaubanduspark

14.01.2016

alt
alt

Vaata Tallinna linnaosade korterite keskmisi ruutmeetri hindu

15.01.2016

Kõige populaarsemad

1

Mustamäe linnaossa plaanitakse 29-korruselist kõrghoonet

2

Pärnu annab 15 aastaks rendile 55 bussiootepaviljoni ala

3

Riigile loovutatud rämpskinnisvara hulk on tänavu kõvasti kasvanud

4

Millised on eluruumile esitatavad nõuded?

5

Keila Jõesaare omanik võib ehitada 30 maja asemel kaks

6

Aprillis avab uksed sisustusmess Interjöör 2017

Toimetaja valik

alt

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

alt

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

alt

Kas tead kõiki riske kaasomandis kodu ostmisel?