Gonsiori tänava uut raadiomaja soovib ümber ehitada üheksa pakkujat

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) ligi viie miljoni eurosele hankele, millega soovitakse rekonstrueerida Gonsiori 21 asuv uus raadiomaja, laekus üheksa pakkumist.

"Hankekomisjon kontrollib lähiajal nende vastavust hanketingimustele ning edastab seejärel juhatusele ettepaneku hanketulemuste kinnitamiseks," ütles RKAS-i kommunikatsioonijuht Madis Idnurm BNS-ile.

Hanke eesmärk on Eesti Rahvusringhäälingule kuuluva uue raadiomaja rekonstrueerimine raadioprogrammidele sobivaks majaks, et luua raadiotoimetustele sobiv tänapäevane töökeskkond vajalike stuudiote ja tehniliste ruumidega.

Pakkuja 2009.–2011. majandusaasta netokäive peab olema igal aastal olnud vähemalt viis miljonit eurot ja pakkuja peab olema hanketeate avaldamise kuupäevale eelneva viie aasta jooksul teinud vähemalt kolmel üle 4000 ruutmeetrise suletud netopinnaga hoonel sarnaseid ehitustöid.

ERR-i juhatuse esimees Margus Allikmaa on varem rääkinud, et rahvusringhäälingu hooneid on kavas korrastada kolmes etapis. Kõigepealt oli kavas renoveerida Gonsiori 21 maja osaliselt heitmekvoodirahaga.

Allikmaa selgitas toona, et Gonsiori 21 hoones tuleb teha kapitaalremont, välja on vaja vahetada kogu kütte- ja ventilatsioonisüsteem ning lagunenud klaasfassaad. Heitmekvoodirahaga tehakse aga hoones ainult sellised tööd, mis suurendavad maja soojapidavust, ülejäänud sisetööd ja muu osa kapitaalremondist tehakse pärast seda oma raha eest.

Kui Gonsiori 21 maja on korda tehtud, kolivad plaani järgi sinna kõik raadioprogrammid.

Teine etapp on aga aadressil Kreutzwaldi 14 asuva vana raadiomaja soojustamine.

Pärast raadiomajade renoveerimist tuleb otsustada, kuhu paigutada telestuudiod. "Me oleme tõesti ette näinud ka kolmanda etapi, mis vajab veel väga palju täpsustamist ja selgitamist, kas see üldse võimalik on. Oleme alustanud uuesti detailplaneeringuga raadiomaja hoovi, nii nagu me seda kunagi varem tegime, aastail 2003–2005," rääkis Allikmaa.

Allikas: BNS

Majutusettevõtetes peatus aprillis kuus protsenti vähem turiste

10.06.2013

I kvartalis majanduse kasvutempo aeglustus

10.06.2013

Kõige populaarsemad

1

Auriga keskus Saaremaal muutub meelelahutuskeskuseks

2

Sa oled nüüd koduomanik. Mis edasi?

3

Tartu legendaarne kaarsild läheb remonti

4

Mustamäe paneb ajaproovile vapralt vastu

5

KredExi kodutoetust sai 358 lasterikast peret

6

Miks on maakler kasulik?

Toimetaja valik

alt

Palju kinnisvaratehinguid läheb puudulike dokumentide tõttu nässu

alt

Pindi Kinnisvara kinnisvaraturu prognoos 2017. aastaks

alt

Mida peaks teadma võlaõigusseadusest eluruumi üürimisel?