Nõutuim tudengikorter on väike ja kõigi mugavustega

Tartu tudengikorterite juures mängib suurt rolli asukoht. Eelistatud on kesklinna piirkond, Tiigi ja Pepleri tänava kant.

„Tiigi tänaval on palju ühiselamutüüpi üüripinda, 11-15 ruutmeetrised pisikesed toad, millest on tihti nappus, sest väike pind ei ole takistuseks, kui eelistatakse privaatsust,“ ütles Arco Vara Tartu osakonna kutseline maakler Sirli Reinhaus.

Tema sõnul joostakse tormi tosinaruutmeetristele pindadele, kus on köögi- ja dušinurk, uued aknad ning diivan ja mille üürihinnaks on 100 eurot pluss kommunaalmaksed.

Seega tasub investoreil ülikoolilinnas panustada just väikestesse üürikorteritesse ja neid renoveerida.

Üsna meeleldi üüritakse ka kahe eraldi toaga kortereid, mida tavaliselt asustavad sõbrad või sõbrannad. Need korterid peaks samuti olema heas seisukorras, hinnatase 300-400 eurot kuus.

Leidub ka nostalgialembeseid tudengeid, kes soovivad retrohõngulisi ahikütte ja tagasihoidliku hinnaga eluaset, et tajuda, kuidas nende vanemad omal ajal tudengiaastaid kogesid.

Välistudengid eelistavad üürikortereid võimalikult kooli lähedal, et ei peaks bussidega seiklema. Paljud nendest ei ole ka kallima kütte vastu, nii et elektrikütte kulu erinevalt kohalikest neid ei häiri.

Külm ja räämas korter pole hinnatud

„Millegipärast arvavad paljud üürileandjad endiselt, et ahiküte ja rääbakil vana korter sobib noorele, oma elu alustavale inimesele küll ja küll. Aga see ei ole enam nii, sest tudengid eelistavad heas korras eluaset koos köögimööbli, pesumasina, pliidi, söögi- ja kirjutuslaua ning lahtikäiva diivaniga. Televiisori olemasolu pole tähtis, aga internetivõimalus on ülioluline,“ rääkis Reinhaus.

Maakleri kinnitusel on tudengid üüriklientidena väga head ja vastutustundlikud. Sageli on vanemad üürilepingute käendajaiks ja üüri makstakse õigeaegselt. Valdavalt on tegemist ka rahumeelse kontingendiga, nii et probleeme naabritega või muid konflikte esineb üliharva.

„Üürikorter on tudengile tänapäeval rahu ja puhkamise paik, pidutsetakse rohkem klubides ja üliõpilasorganisatsioonide majades. Selles suhtes ei ole tudeng enam omanikule ja naabritele nii tülikas kui võib-olla nõukogude ajal oli,“ lausus Reinhaus.

Viimasel paaril aastal on Tartus üürikorterite hinnad tõusnud ja seetõttu loodetakse palju soodsamate ühikakohtade vabanemise peale. See on omakorda kaasa toonud tendentsi, et mõistliku hinnaga üürikorterit soovitatakse tuttavatele ja nii ei pruugigi need jõuda üürikuulutuste kaudu avalikkuseni.

Foto: Scanpix

Hea asukohaga korterid leiavad kiiresti ostjad

14.10.2015

alt
alt

Välisminister Kaljurand avas Londoni saatkonna uue hoone

15.10.2015

Kõige populaarsemad

1

Kuidas luua sügisel koju sooja atmosfääri?

2

Tegevust alustab uus kinnisvarabüroo Lahe Kinnisvara

3

Valga-Valka piirile kavandatakse uut kaubanduskeskust

4

Leedo Holostovi Kinnisvarahaldus AS-i kasum hüppas 11,3 miljoni euroni

5

Nordecon ja Haven Kakumäe sõlmisid lepingu 3 kortermaja ehitamiseks Kakumäele

6

Avati Viimsi moodsaim büroohoone

Toimetaja valik

alt

Korteriomandite mediaanhind tõusis kõikides maakondades

alt

6 nippi, kuidas müüa kinnisvara kiiremini

alt

Millal on õige aeg kinnisvara müüa?