Nordecon hakkab ehitama Tallinnas Pirita teele 9-korruselist elamut

City24.ee Facebookis

Nordecon AS ja Pirita Apartments OÜ sõlmisid ehituse töövõtulepingu kortermaja ehitamiseks Tallinnas aadressil Pirita tee 26. Ehituslepingu maksumus on ligikaudu 10 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

„Meeldiv on teatada uuest ehituslepingust. Liiatigi on kortermajade puhul tegemist valdkonnaga, kus eratellijad pole viimastel aastatel turul väga aktiivsed olnud ning seetõttu on ehitaja rõõm kahekordne, “ sõnas Nordecon ASi juhatuse liige Erkki Suurorg. „Tõenäoliselt kujuneb maja asukohta, selle arhitektuuri ja suurepärast merevaadet arvestades valmivatest korteritest nõutud kaup.“

Pirita tee 26 asuva hoone näol on tegemist üheksakorruselise korterelamuga, mille all on täiendaval kahel keldrikorrusel parkla. Hoone on lahendatud ühe trepikoja ning hoone sisese koridoriga, mille kaudu pääseb kõikidesse korteritesse. Korterid on lahendatud selliselt, et kõikidest korteritest oleks vaade mere suunas. Igal korrusel on kuni 10 korterit, valdavalt on tegemist keskmisest suuremate ja luksuslikumate korteritega. Esimesel korrusel paiknevad lisaks fuajee ja muud abiruumid.

Kolmest küljest ümbritsevad hoonet arhitektuurselt katkematu lainena rõdud, mis domineerivad hoone välimust. Võttes arvesse projekteeritava hoone väga tundlikku asukohta muinsuskaitsealuse Lillepaviljoni vahetus naabruses ning ümbritsetuna kõrge dendroloogilise väärtusega haljastusest, oli eesmärk muuta hoone võimaluste piires võimalikult kergeks ja õhuliseks. Hoonest mere poole jääv haljasala säilib, sinna rajatakse laste mänguväljak ja istumiskohad.

Majja tuleb kokku 73 korterit kogupinnaga ligikaudu 6 700 ruutmeetrit. Hoone suletud netopind kokku on ligikaudu 10 810 ruutmeetrit. Maa-aluses parklas on 101 parkimiskohta.

Hoone ehitustööd algavad tänavu juunis ning lõpevad eelduslikult novembris 2014.

Nordecon AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Alates 2006. aasta maist on Nordecon noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni konsolideeritud auditeerimata müügitulu oli 2012. majandusaastal ligi 160 miljonit eurot. Kontsern annab tööd ligikaudu 765 inimesele.

Pindi Kinnisvara: Suvemajade turg laieneb venelaste abil

04.06.2013

Uute eluasemete nõudlus ületab pankade hinnangul pakkumist

04.06.2013

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas