Tallinnas on poole aastaga algatatud, vastu võetud ja kehtestatud 181 detailplaneeringut

Esimese poolaastaga on Tallinnas algatatud 78 detailplaneeringut, linnavalitsus on vastu võtnud 56 detailplaneeringut ning linnavalitsuses ja linnavolikogus on kehtestatud 47 detailplaneeringut.

 2014. aastal algatati Tallinnas 141 detailplaneeringut, vastu võeti 54 ja kehtestati 61 detailplaneeringut ning sellest lähtub, et 2015 esimese poolaastaga vastu võetud detailplaneeringute arv on ületanud juba 2014 terve aasta töömahu.

Algatamisi on olnud enim Lasnamäel ja Kesklinna linnaosades, vastavalt 14 ja 13 detailplaneeringut. Pirita linnaosas algatati 12 detailplaneeringut.

Kehtestamiste osas on esikohal Kesklinn, kus kehtestati 10 detailplaneeringut ning järgnevad Haabersti ja Nõmme, kus kummaski linnaosas kehtestati 9 detailplaneeringut.

Enim vastu võetud detailplaneeringuid – 19, jäi Kesklinna, 9 Haaberstisse ning 7 Nõmmele ja Kristiinesse.

„Detailplaneeringu kehtestamiseni selle algatamisest kulub ligikaudu kaks aastat, kuid mõnel juhul ka enam, sest see sõltub huvitatud osapoolte aktiivsusest ning kindlasti ka detailplaneeringu piirkonnast ja keerukusest“ ütles Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd. „Volikogu kehtestas detailplaneeringu nt miljööväärtuslikul hoonestusalal, mõne objekti kaitsevööndis.“

„Avalikust huvist ja linnaruumist lähtuvalt oli kindlasti  olulisem detailplaneering Pärnu mnt 59 kinnistu detailplaneeringu kehtestamine, millega on kavandatud uus kaunite kunstide õppehoone, mis võimaldab ühendada linnas hajusalt paiknevad muusika- ja balletiõppeasutused ühte kompleksi ning seeläbi parandada õpilaste ja õppejõudude töötingimusi ning muusika- ja balletiõpingute lõimumist,“ lisas Mänd.

2015. aasta esimesel poolaastal esitati Tallinna Linnaplaneerimise Ametile 845 projekteerimistingimuste taotlust ja kokku koostati ning väljastati projekteerimistingimusi 724-le objektile.

Alates 1. juulist kehtima hakanud ehitusseadus ja planeerimisseadus ning ehitusseadusliku rakendusseadustik toovad kaasa muudatused detailplaneeringu koostamise kohustuse ja projekteerimistingimuste taotlemise kohustuse osas. Edaspidi saab püstitada ühe hoone või laiendada ühte hoonet üle 33% ilma detailplaneeringut koostamata, kui see sobitub mahuliselt ja otstarbelt keskkonda ning arvestab hoonestuslaadiga.

Projekteerimistingimuste taotlus on aluseks uue hoone püstitamiseks ja olemasoleva hoone laiendamiseks üle 33%. Ülejäänud juhtudel on projekteerimistingimusi vaja taotleda, kui soovitakse ehitada olulise avaliku huviga rajatist, mille puhul ei ole detailplaneeringu koostamine kohustuslik (n staadion, golfiväljak, motoringrada või lauluväljak nõuavad detailplaneeringut). Projekteerimistingimuste taotlus võetakse vastu ainult pärast riigilõivu, mis on 25 eurot tasumist.

Tallinnas Haaberstis alustati uue multifunktsionaalse ärihoone arendust

21.07.2015

alt
alt

Narva piiripunkt sai uue jalakäijate ja sõiduautode terminali

21.07.2015

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kääriku ajab Otepää kandi kinnisvarahinnad üles?

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas