EfTEN kogus uue kinnisvarafondi esmase emissiooni käigus esialgsetel andmetel 10 miljonit eurot

EfTEN Real Estate Fund III AS kogus esmase aktsiaemissiooni käigus esialgsetel andmetel 10 miljonit eurot aktsiakapitali, mis täidab seatud eesmärgi. Emissioonis osales üle 140 investori. Koos EfTEN Capital AS’i partnerite ja fondijuhtide alginvesteeringuga ulatub fondi aktsiakapital esmase informatsiooni järgi 13,3 miljoni euroni.

„Täitsime meie kolmanda kinnisvarafondi emissiooni eesmärgiks seatud kapitali kaasamise programmi ja oleme rahul,“ ütles EfTEN Real Estate Fund III AS’i fondijuht Viljar Arakas. Tema sõnul võib esmasele emissioonile järg tulla juba 2015. aasta sügisel. “Oli objektiivseid põhjuseid, miks see juriidiliselt küllaltki keeruline emissioon jäi jaanipühade aega ja oli subjektiivseid põhjuseid, mis meie elu neil nädalatel lihtsamaks ei teinud, kuid lõpptulemusena on meil põhjust rahul olla. Suhtlesime palju investoritega otse ja mul on põhjust arvata, et järgmises ringis suudame veel rohkem raha kaasata,“ sõnas Arakas.

Tema sõnul on fondil eelkokkulepped omandatavate objektide osas tehtud ja raha seisma ei jää. „Investorid on meid usaldanud ja meie asi on nüüd seda usaldust õigustada,“ lisas Arakas.

Swedbanki investeerimise ja kindlustuse divisjoni juhi Rasmus Pikkani sõnul on tähelepanu võitmine jaanitule ja suvesooja kõrvalt väga keeruline ülesanne kõigile, kes otsustavad avalikkuse ette tulla millegi uudse ja keerukaga. „Jaeinvestorite jaoks on harjumatu kapitali investeerimine nii pikaks perioodiks ja selliste otsuste tegemine vajab kindlasti rahulikumat ning pikemat kaalumist. Lisaks on tegemist jaeinvestori jaoks ka sisult uudse tootega, kus sõna „kinnisvara“ eksitas paljusid. Õnneks avaneb EfTENi fond eeldatavasti veel ning investoritel on uute märkimiste ootuses aega uudse tootega harjuda ja ennast teema ning võimalustega rahulikumalt kurssi viia,“ lisas Pikkani.

EfTEN Real Estate Fund III on 10-aastane tähtajaline fond, millest 3 aastat on investeerimisperiood ning 7 aastat hoidmiseks ja väljumiseks. EfTEN Real Estate Fund III AS on plaanis peale investeerimisperioodi lõppemist ehk 2018. aastal noteerida Balti börsil, mille tulemusel muutub fond tähtajatuks ja aktsiaid saab osta-müüa läbi börsisüsteemi.   EfTEN Capital AS’i partnerite ja fondijuhtide alginvesteering fondi oli 3,3 miljonit, millele lisaks kaasas EfTEN Real Estate Fund III esialgsetel andmetel 10 miljonit eurot aktsiakapitali, mis investeeritakse rahavoogu tootvasse ärikinnisvarasse Balti riikides. Antud omakapitali maht annab hea platvormi fondi esimeste investeeringute tegemiseks. Vastavalt fondi prospektile võib fond kaasata pangalaenu 65% kinnisvara ostuhinnast.

EfTEN Real Estate Fund III esmane investeerimisvõimekus on seega esmase informatsiooni järgi 37 miljonit eurot.   Aktsiate märkimisperiood oli 15. juuni – 3. juuli 2015 ning minimaalne investeerimismaht 10 000 eurot investori kohta. Fondi aktsiaid said märkida ainult Swedbanki kliendid. Aktsiate avalikku pakkumist korraldas fondivalitseja EfTEN Capital AS ja märkimist Swedbank. Finantsinspektsioon kinnitas EfTEN Real Estate Fund III AS põhikirja 4. juunil 2015.

Kuulutati välja Euroopa Liidu IT-agentuuri peahoone arhitektuurivõistlus

06.07.2015

alt

Loe, mida ütleb Võlaõigusseadus maaklerilepingu ja maakleritasu kohta

06.07.2015

Kõige populaarsemad

1

Tartu legendaarne kaarsild läheb remonti

2

KredExi kodutoetust sai 358 lasterikast peret

3

Sa oled nüüd koduomanik. Mis edasi?

4

Mustamäe paneb ajaproovile vapralt vastu

5

Miks on maakler kasulik?

6

Lasnamäele kavandatakse uusi äri- ja eluhooneid

Toimetaja valik

alt

Palju kinnisvaratehinguid läheb puudulike dokumentide tõttu nässu

alt

Pindi Kinnisvara kinnisvaraturu prognoos 2017. aastaks

alt

Mida peaks teadma võlaõigusseadusest eluruumi üürimisel?