Keila-Joa mõisa park saab 350 000 eurose toetusraha abil tagasi endisaegse sära

Koos Kadrioru ja Toila pargiga esimese vabariigi ajal kolme riikliku tähtsusega pargi hulka kuulunud Keila-Joa mõisa park saab ligemale 350 000 euro suuruse eurotoetuse abil tagasi endisaegse sära.

„Keila valla spetsialistide kirjutatud projekti tulemusel sai Keila-Joa mõisa pargi Keila jõe paremal kaldal asuv ala vajalikeks korrastustöödeks Ühtekuuluvusfondist toetuseks ligemale 296 000 eurot ning Keskkonnainvesteeringute Keskusest pea 52 300 eurot,“ lausus Keila vallavanem Jaan Alver.

„Tegemist on valda seni laekunud suurima keskkonnatoetusega üleüldse, mille tulemusel taastatakse kaitsealuste liikide elupaigad ning nende tööde osana saab Keila-Joa park peagi tagasi ka oma endisaegse välimuse ning pargikülastajad võrratu koha looduse nautimiseks ja lihtsalt jalutamiseks.“

Jaan Alveri sõnul on muu hulgas projekti eesmärgiks aastatel 1831-33 rajatud Keila-Joa mõisa pargi ajaloolise planeeringu ligilähedane taastamine ja looduskaitseliste väärtuste säilitamine. Looduskaitse ja muinsuskaitse all olevas Keila-Joa pargis renoveeritakse olemasolev infrastruktuur, rajatakse sillad ja trepid külastajatele. Projekteerija ja ehitaja leidmiseks korraldab vald peagi hanke.

„Keila valla üheks visiitkaardiks kujunenud Keila-Joa mõisa ja selle pargi taastamine ühtse ja ajaloolise tervikuna on väga oluline sündmus ka väljapoolt vallapiire vaadatuna – seda nii Eesti sise- kui välisturistide jaoks,“ tõdes Jaan Alver. „Samas ei tähenda selle projekti edukas finaal sugugi meie samasuunaliste tegevuste lõppemist – oma järge ootab Konstantin Türnpu park, mille teeme korda suure helilooja ja koorijuhi sünniaastapäevaks tänavu augustis.“

Keila-Joa mõisa omaniku Andrei Dvorjaninovi sõnul on mõisa pargi korrastamise teema olnud päevakorral alates selle kümnendi algusest: „Tore, et praegune valla juhtkond tajus, et võimalik on korda saata midagi olulist ja tähtsat. Praegu rahastuse saanud pargi korrastatav osa hõlmab suurt ala, mille omanik on tegelikult riik. Seega on eraisikute, valla ja riigi huvide kombinatsiooni tulemusel saavutatud tulemus, millest võidavad kõik, kaasa arvatud arvukad praegused ja tulevased pargikülastajad.“ Toetusraha abil puhastatakse Keila-Joa pargis pea poolteist kilomeetrit kraave, korrastatakse tiigid, kraavid ja ojad. Lisaks rekonstrueeritakse selle projekti raames pargi peatee, rajatakse trepid ja puitsillad, paigaldatakse kolm suurt ja 50 väikest infotahvlit ning prügikastid ja pingid, samuti 20 pesakasti nahkhiirtele.

Merko ehitab Kalamajja viiekorruselise kortermaja

08.05.2015

alt

Eestlased on usinad kolijad

08.05.2015

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kääriku ajab Otepää kandi kinnisvarahinnad üles?

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas