Pärnu uus sild oleks võimalik vaid riigi või struktuurfondide abil

Aastaid Pärnu linnas teemana laual olnud kesklinna kolmanda silla rajamine on võimalik vaid riigi või Euroopa toetuste abil, sest linnal endal 16-22 miljonit eurot võtta ei ole.

Pärnu kesklinna kolmanda silla maksumus oleks vahemikus 16-22 miljonit eurot, ütles Pärnu abilinnapea Romek Kosenkranius BNS-ile. "Seega on silla ehitus võimalik vaid siis, kui riik – kas siis riigieelarvest või struktuurfondide kaudu – appi tuleb. Nagu see on mujal linnades toimunud," jätkas ta. Pärnu kolmanda silla planeerimine on veninud aastaid. Perioodi 2014–2020 transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kavast Pärnu kolmandat silda ei leia.

"Uuringud on näidanud, et autode juurdevool ja liiklustihedus on suurenenud ja seetõttu kesklinna kaherajalise silla koormus suur," ütles Kosenkranius. "Liiklusuuringute ettevõtte Stratumi poolt 2014. aastal koostatud liiklusuuringud näitasid, et sillale suunduvate ristmike koormus on tipptunnil üle 2600 sõiduki, uus sild – vana silla läheduses – vähendaks kesklinna silla ümbruse kvartalite liikluskoormust 32-37,7 protsenti."

Kosenkraniuse sõnul on praegune liiklusskeem kesklinna lõhestav. "Viimase 10-15 aastaga kasutusele võetud uued arengualad ehk kino, kaubanduskeskused, muuseum, kontserdimaja ja planeeritav Kunstisadam on jõe ääres ning seetõttu on vanalinna ala jäänud rohkem isolatsiooni, kuna kesklinna vanalt sillalt tulev liiklusvoog – mööda Pikka tänavat – jagab kesklinna pooleks," märkis ta.

"Liikluskoormuse nihutamine Aia-Raba või Aia-Pargi tänava joonele aitaks vähendada läbi kesklinna suunduvat liiklusvoogu ja paremini ühendada omavahel vanalinna ja uusi kesklinna ärialasid ehk parandada kesklinna keskkonna kvaliteeti," sõnas Kosenkranius. "Kolmas sild tuleb siis, kui on kokku lepitud detailplaneeringuga silla konkreetne asukoht ja on võimalus kaasata ehitusse riigi või Euroopa Liidu struktuurfondide vahendeid. Praegu takistavad silla täpset asukohta määramast silla alla jääva vajaliku maa omandiküsimused ja fakt, et linnal endal ei ole piisavalt eelarvest investeerimisvõimekust silla ehituseks."

"Asukoht on enam-vähem teada: Raba tänava joonel jõe paremkaldal, Pärnu jõe vasakkaldal jääb see täna umbes 400 meetri laiusele alale, mille täpne asukoht sõltub maaomandiga seotud küsimuste lahendamisest," ütles Kosenkranius.   

Kawe teenis mullu 6,3 miljonit eurot kasumit

13.04.2015

1Partner Ehitus ehitab Kalamajja Ristiku ja Vabriku tänavale neli uut kortermaja

13.04.2015

Kõige populaarsemad

1

Eesti oli esimeses kvartalis eluasemehindade kasvult Euroopas kaheksas

2

Uus Maa Kinnisvarabüroo: Soodne turukonjunktuur püsib

3

Eesti hakkab kõrgusi ja sügavusi arvutama Amsterdami nulli suhtes

4

Ehitushinnaindeksi mõõdukas tõus jätkus

5

Capfieldi kasum kahanes 16,8 protsenti 14,2 miljonile eurole

6

Technopolis Ülemiste arhitektuurikonkursi võitsid KOKO arhitektid

Toimetaja valik

alt

Eluasemehinna kasv peegeldab sissetulekute suurenemist ja linnastumist

alt

Vaata, milline on “oh-issver-vau-mai-gaad-kui-nummikas!”-tüüpi kinnistu pakkumine

alt

Kuidas kinnisvarakuulutusi paremini visualiseerida?