Reedel tunnustatakse Tartus 2014. aasta parimaid ehitisi

Reedel, 6. märtsil kell 13 toimub Tartu Raekoja saalis Aasta parim ehitis 2014 nominentide tunnustustseremoonia, kus linnavalitsus tänab eelmisel aastal silma paistnud hoonetega seotud isikuid. 


Rekonstrueeritud ja laiendatud muude hoonete alagrupis võitis Heino Elleri nimelise muusikakooli uus tiib (Lossi tn 15), ära märgiti ka Pauluse kirik (Riia tn 27/27a). 

Muusikakooli puhul hindas žürii ajaloolisele osale oskuslikult juurde ehitatud, arhitektuurivõistlusega leitud moodsa arhitektuurikeelega laiendust, kus on nauditavalt ühendatud sise- ja väliruum ehk kontserdisaal kõrvalasuva Toomemäega. Lossi tn 15 projekteerijad on AS Amhold ja Arhitektuuribüroo Järve & Tuulik OÜ, ehitaja AS YIT Ehitus, tellija H. Elleri nimeline Muusikakool. 

Kiriku juures väärib äramärkimist Tartule olulise sümbolehitise hoole ja armastusega taastamine, Eliel Saarineni vaimus (sh algupärase projekti järgi) kiriku siselahenduse loomine.  Riia tn 27a projekteerijad on Arkkidehdit SAFA Ay, Kari Jävinen ja Merja Nieminen, ehitaja Nordecon AS, tellija SA Tartu Pauluse Kirik. 

Uute muude hoonete alagrupis võitis Lemeks Grupi uus hoone (Näituse tn 25), kus on silmapaistvalt hea puidukasutus nii konstruktsioonides kui viimistluses, lihtsavormilise hoone teevad omalaadseks läbimõeldud detailid ja linnaruumi rikastav terviklikkus, eriliselt väärib esiletõstmise eratellija soov luua kvaliteetne arhitektuuriteos. Näituse tn 25 projekteerija on Arhitekt11 OÜ, ehitaja AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg, tellija AS Lemeks. 

Ära märgiti Tartu Ülikooli uus füüsikahoone Physicum (Ravila tn 14c) - Maarjamõisa välja vääristav arhitektuurivõistlusega lahendatud heatasemeline hoone, millel on esinduslik kujundus ja detailne materjalikasutus (nt ribiline betoonpaneel). Ravila tn 14 c projekteerija on Kadarik Tüür Arhitektid OÜ, ehitaja OÜ Astlanda Ehitus, tellija Tartu Ülikool. 

Uute kortermajade alagrupis v õitis Kummeli tn 16: lihtsavormiline, kuid selge ja meeldejääva arhitektuurikeelega, kujundab heailmelise tervikkujundusega hoonetekompleksi külgnevate samalaadsete korterelamutega. Kummeli tn 16 projekteerija on Arhitekt11 OÜ, ehitaja Hausers Ehitus OÜ, arendaja Kummeli Majad OÜ. 

Rekonstrueeritud ja laiendatud kortermajade alagrupis võitis Salme tn 1b, ära märgiti ka A. H. Tammsaare tn 8 ja Rahu tn 9. 

Salme 1b juures väärib tähelepanu vana ja uue oskuslik kokkusulatamine, mitmekesine materjalikäsitlus, eriliselt väärib esiletõstmist algupärase skulptuuri taaskasutus fassaadil. Salme tn 1b projekteerija ja ehitaja on Deckol OÜ, arendaja Kullipesa OÜ. 

A. H. Tammsaare 8 maja paistab silma täislahendusega, moodsa ja uueilmelise rekonstrueerimise poolest, samuti maitsekad detailid ja ilus infograafika otsaseinal. A. H. Tammsaare tn 8 projekteerija on Innopolis Insenerid OÜ, ehitaja OÜ Auricu, tellija A. H. Tammsaare 8 KÜ. 

Rahu 9 väärtusteks on täislahendusega rekonstrueerimine, maitsekad detailid ja rahulik tervikkujundus. Rahu tn 9 projekteerija on Innopolis Insenerid  OÜ, ehitaja Accurato Fassaadid  OÜ, tellija KÜ Rahu 9. 

Miljööväärtuslike ja mälestiste rekonstrueeritud ja laiendatud elamute alagrupis võitis Vallikraavi tn 25, kus paistis silma väärikate ajalooliste detailide erakordselt hoolikas taastamine ning vanalinna muinsuskaitsealale kohane esinduslik arhitektuuritervik. Vallikraavi tn 25 projekteerija on Maverick Investments OÜ, ehitaja OÜ Vennad Ehitus, tellija OÜ Marteburg.

Ära märgiti Kroonuaia tn 31 ja Kesk tn 15, mida iseloomustab miljöösse sobiv värvi- ja detaililahendus, ehitusaegsete materjalide väärt kasutus. Kroonuaia tn 31 projekteerija on OÜ ARC Projekt, ehitaja AS Arpeks Ehitus, arendaja AS Tõnisson Kinnisvarakonsultant. Kesk tn 15 projekteerija on SBT Ehitus OÜ, ehitaja Innover Ehitus OÜ, arendaja Vara Fond OÜ. 

Uute üksikelamute alagrupis võitis Kuljuse tn 5, mille juures paistsid silma mitmekesine materjalikasutus, erinevate esinduslike materjalide (puit, looduskivi, metall) meisterlik ühteliitmine ning põhjamaiselt karge värvilahendus. Kuljuse tn 5 projekteerija on OÜ Arhitektuuribüroo Pluss, tellijad Viljar ja Kristine Stroom. 

Ära märgiti Kraavikalda tn 14 julge värvi- ja vormilahendus ning aus betoonikasutus. Kraavikalda tn 14 projekteerija on RTG Projektbüroo, tellijad Martin Metspalu ja Ingrid Sahk. 

 

Geograafid avastasid Viljandimaa uue kõrgeima mäe

05.03.2015

alt

Tallinna ärikvartalisse kerkiv 15-korruseline kõrghoone sai täna nurgakivi

05.03.2015

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kinnisvaraturu kasv võtab hoogu maha

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas