Üüriturgu korrastaks väljatõstmiste hõlbustamine

Justiitsminister Andres Anvelti sõnul aitaks üürituru kitsaskohti leevendada väljatõstmiste hõlbustamine, mis lihtsustaks üürileandjail kinnisvara kiiremini taas välja üürida.

"Meie soov on, et üüriturg toimiks ja seadustes oleksid tagatud nii üürileandja kui üürniku õigused. See tähendab, et üürileandjatel peab olema võimalik nn puuküürnike probleemile mõistliku aja jooksul lahendus leida," ütles Anvelt pressiteate vahendusel. "Samal ajal aga ei saa jätta kõrvale seda, et tihti on üürnik nõrgem pool ja üürileandjal ei tohiks olla õigust teda näiteks lihtsalt turuolukorra muutudes päevapealt välja tõsta."

"Ühe esialgse ja edasist arutamist vajava võimaliku lahendusena pakkusime [neljapäeval toimunud ümarlaual] välja, et isikute väljatõstmise kiirendamiseks võib kehtestada tähtaja, mille jooksul tuleks esitada kõik vastuväited, mis võiksid välistada üüripinna vabastamist. Tähtaja möödumisel saaks kohtutäitur kõik isikud välja tõsta," selgitas Anvelt.

Anvelti sõnul peaks samas kohalikud omavalitsused appi tulema ajutistesse raskustesse sattunud peredele, kelle kiire kodust väljatõstmine võiks probleeme vaid süvendada. "On suur vahe, kas üüri ei maksa pahatahtlik üürnik või perekond, kes ei ole suutnud üüri mingitel põhjustel maksta. Sellistes olukordades võiks üürileandja ka kohalikku omavalitsust teavitada, et oleks võimalik sellele perele sotsiaalset tuge pakkuda. Sotsiaalset tuge ei pea pakkuma üürileandja," sõnas Anvelt.

Majandus- ja taristuminister Urve Palo hinnangul on Eestis üüriturg väike, kallis ja probleemiderohke, kuna sellele ei ole varem riigi poolt tähelepanu pööratud. "Justiitsministri pingutused valdkonna korrastamiseks aitavad kaasa sellele, et inimestel, kes ei soovi või ei saa võtta eluasemelaenu ja osta isiklikku kinnisvara, oleks eluaseme valikul rohkem võimalusi. Toimiv ja õiguslikult reguleeritud üüriturg aitab kaasa ka tööjõu mobiilsusele ja seega kogu Eesti majanduse konkurentsivõimele," ütles Palo.

Justiitsministeerium kutsus neljapäeval koos majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga kokku ümarlaua, et otsida huvigruppidega lahendusi üürituru kitsaskohtadele. Ümarlaual osales ka majandus- ja taristuminister Urve Palo ning Tartu ülikooli, Tallinna linnavalitsuse, Eesti linnade liidu, omanike keskliidu, maaomavalitsuste liidu ja muude huvirühmade esindajad.

Allikas: BNS

RKAS otsib Eesti Olümpiakomitee hoonele projekteerijat

29.01.2015

alt

Mis takistab korterelamutes renoveerimisotsuse tegemist?

30.01.2015

Kõige populaarsemad

1

Pärnu annab 15 aastaks rendile 55 bussiootepaviljoni ala

2

Buumiaegsed hinnad on käes, tehingute mahu poolest jäädakse veel alla

3

Väikeremondi tellijad on hiljaks jäämas

4

Riigile loovutatud rämpskinnisvara hulk on tänavu kõvasti kasvanud

5

Keila Jõesaare omanik võib ehitada 30 maja asemel kaks

6

Millised on eluruumile esitatavad nõuded?

Toimetaja valik

alt

Tänasest hakkab kehtima elamukinnisvara hindamise uus kord

alt

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

alt

Kas tead kõiki riske kaasomandis kodu ostmisel?