Pärnu linna uus bussijaam maksab kuni 1,2 miljonit eurot

Pärnu kohalikud omavalitsused kavandavad maakonda hõlmavat ühistranspordiprojekti, mille keskne osa on Pärnu uue bussijaama ehitus, uue bussijaama eeldatav maksumus on kuni 1,2 miljonit eurot.

"Pärnumaa kohalikud omavalitsused on leppinud kokku, et Pärnu bussijaam rajatakse piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist maakonnaülese projektina," ütles Pärnumaa Ühistranspordikeskus MTÜ juhatuse liige Andres Kärpuk BNS-ile. "Bussijaama kohta on volikogus vastu võetud ka detailplaneering, kus on määratud, et praegune plats jääb liiklusmaana alles, aga osaliselt selle platsi peale tuleb uus terminalihoone, kuhu viiakse ootesaal ja muu kaasnev, praegune Ringi 3 asuva bussijaamahoone funktsioon muutub," lisas ta.

Kärpuk sõnab, et praeguse bussijaama platsile busside seisuala alles ei jää. "Sinna jääks ainult saabuvate ja väljuvate busside peatused, mis oleksid ka katuse all, seisvate busside jaoks on plaanis jõe poole luua liini- ja turismibusside parkla, kuhu oleksid välja ehitatud ka olmeruumid juhtidele," märkis ta.

Bussijaama ehitus läheb Kärpuki sõnul maksma kuni 1,2 miljonit eurot ja selleks on plaanis kaasata vahendeid piirkondade tugevdamise programmist. "See summa on koos omaosalusega, aga omaosaluste proportsioonid on veel omavalitsustega kokku leppimata ehk kui palju maksab linn ja kui suur on toetus, ei tea veel," ütles Kärpuk.

"Pärnu uue bussiterminali rajamise seome laiema projektiga, maakonnaülese projektina on plaanis panustada bussipeatustesse, mis jagunevad tasanditeks, esimene tasand ongi Pärnu bussijaam, mis on maakonna kõige kesksem terminal, seejärel tulevad teise tasandi ehk tõmbekeskuste bussijaamad," lisas ta.

Kärpuk lisab, et projekt hõlmab kokku 41 bussipeatust või -jaama. "Olulisemaid peatusi oleks maakonnas 20 ja linnas 20 ning üks suur jaam ehk Pärnu bussijaam," ütles ta.

"Vallakeskuste ja väiksemate peatuste maksumuse puhul on küsimus rohkem seadmetes, mitte ootesaalides, kindlasti on plaanis neid ka remontida, aga me pole aruteludes veel nii kaugele jõudnud; põhimõte on see, et meil on keskne terminal ehk värav maakonda ja suuremad vallakeskuste peatused oleksid väravaks valdadesse," ütles ta.

"Ühe eraldi projektina on meil pileti- ja infosüsteemi projekt, mis tooks bussidesse uued piletiseadmed, peatustesse reaalaja infotablood ja turvakaamerad, selle hinnanguline maksumus kokku on 600 000 eurot," lisas Kärpuk.

"Lisaks tahaksime bussipeatustesse luua lukustatavad jalgrattahoidlad, võib-olla paigaldame ka päikeseenergial töötavad valgustid, aga need ei sisaldu selle 600 000 euros," ütles ta.  

Kärpuki sõnul tooks maakonnaülene ühistranspordiprojekt kaasa ka muudatused bussiliinide liikluses. "Kui praegu osa Ülejõelt tulevaid bussiliine ei jõua otse bussijaama ja vahepeal on ümberistumine, siis selle projektiga seoses tahaksime teiselt poolt jõge tulevad linnaliinid tuua bussijaamani, et sõitjate jõudmine uude terminali ja ümberistumine oleks võimalikult mugav ja kiire," lisas Kärpuk.

Kärpuki sõnul plaanitakse projekti kõiki etappe arendada paralleelselt ja bussijaam loodetakse valmis saada 2017. aastaks. "Lähiajal kuulutatakse bussijaama ehituseks välja ka arhitektuurikonkurss," ütles Kärpuk.    

"Teiste bussipeatustega loodame varem valmis jõuda, infotablood loodame paigaldada 2016. aasta alguseks," lisas ta.

Allikas: BNS

Valitsus otsustas kommunismiohvrite memoriaali rajamise Maarjamäele

29.01.2015

Mullu veedeti Baltikumi majutusasutustes 16 miljonit ööd

29.01.2015

Sarnased uudised

alt

Linnahalli võib tulla 5300 kohaga orkestrisaal ja konverentsikeskus

alt

Erivajadustega inimesed saavad taotleda toetust oma eluaseme kohandamiseks

alt

Riik pani Harku vangla 800 000 euroga müüki

alt

Arendaja soovib endisesse Pärnu vanglasse hotelli rajada

alt

Keskkonnaminister tahab maa väärtust hinnata nelja aasta tagant

alt

Leedu pankrotis Snorase panga viimased Eesti hooned on müügis

Kõige populaarsemad

1

KredEx hakkab väljastama toetust väikeelamute rekonstrueerimiseks

2

Pärnu kesklinna uut kauplust ja ärihoonet plaaniv Rimi sai ehitusloa

3

Tallinn käivitab Reidi, Haabersti ja Gonsiori tee-ehitushanked

4

Nõukaajal rajatud Kuressaare bussijaam tunnistati kultuurimälestiseks

5

Maaomanikud hakkavad saama õiglasemat talumistasu

6

Kääriku ajab Otepää kandi kinnisvarahinnad üles?

Peatoimetaja valik

alt

Nõudlus elamumaa järele on kahekordistunud

alt

Kinnisvaraäri on viidud massidesse

alt

Eesti eluruumide kvaliteet on Euroopa viimaste hulgas